Opakovane zvýšené B lymfocyty. Skúsenosti?

sisiska
30. sep 2011

Ahojte maminky, nasa takmer 20 mesacna dcerka ma opakovane pri kazdom odbere krvi zvysene hodnoty B lymfocytov nad hornu referencnu hranicu. Lekarka tomu velmi nevenuje pozornost, vraj u malych deticiek to nie je az taky smerodajny udaj, lebo maju organizmus nastaveny trosku inak a ze vraj ked to pocita stroj, a nie lekar, tak to nemusi znamenat nic. ja som z toho vsak trochu nervozna, nemate s niecom podobnym skusenost u vasich deticiek? Dakujem za kazdu reakciu....

xlucia
30. sep 2011

@sisiska ano. casto to mavaju alergici, atopici a pod. o kolko to ma zvysene? a aku hodnotu udava vas labak?

sisiska
autor
30. sep 2011

@xlucia zakazdym sa to trosku lisilo, ale neviem presne hodnoty, lebo sme dnes nechali kartu u dr., buduci tyzden sa pozriem...my sme na ziadnych alergologickych ani imunologickych vysetreniach neboli, ale dcerka ma nachylnost na ekzem, ma velmi suchu pokozku, tak nam kozna dala na premastovanie...aj ked vyslovene flaky ako pri atopickom ekzeme nema...iba ju pokozka najcastejsie na chrbatiku velmi svrbi...a v rodine alergie mame, takze predispozicie moze mat, len zatial nas nasa dr. na taketo vysetrenie nechce posielat, vraj to je este velmi zavcasu....ty mas s tym osobnu skusenost?

xlucia
30. sep 2011

@sisiska ano. u oboch synov. a mali aj vysoke IgE. skoro to nie je. starsi je na alergologii od 4. tyzdna zivota. takze sa pytaj na tu alergologiu

sisiska
autor
30. sep 2011

@xlucia nasa mala ma IgE v norme, preto to asi velmi dr. neriesi...myslis, ze moze byt priznakom alergie, ze IgE je ok a B-lymfocyty zvysene? nejak sa v tom neviem vyznat...

xlucia
30. sep 2011

@sisiska IgE specialne hovori o alergii, terajsej, buducej este skrytej
lymfocity zas sluzia na aktivnu obranu tela, cize tvoja mozno celi nejakemu skrytemu ataku organizmu, napr. niekto je doma bacilonosic, resp, niekto s kym je casto. alebo co je pravdepdobnejsie ma reaktivnejsi organizumus a reaguje takto na viacero bacilov. oblizne si ruky, idete mhd, pieskovisko atd.

sisiska
autor
30. sep 2011

@xlucia ale moze to mat neustale? ved jej brali krv asi 5-krat a zakazdym mala tie B lymfocyty zvysene...myslela som si, ze jednorazovo by to mohlo znamenat, ze sa pasuje s nejakym bacilom, ale takto dlhodobo?

xlucia
30. sep 2011

@sisiska kazde telo je ine. ja mam napriklad dlhodobo zvyzesene aslo na cca 450 az 500, hoci norma je do 200 a nic mi nie je. also normalne znamena zapal, povacsinou v oblasti krku alebo okoli. raritne inde. no a presla som viacerymi opakovanymi vysetreniami a nic co sa tohoto tyka nie je. primar mi vysvetlil ze ak som atopik, co som, a necitim ine problemy. tak je to ok. pre istotu som na jeho radu bola aj na orl, aj na gyno a vsetko bolo ok. moj syn mava aj v stavoch ked sa citi ok IgE okolo 1400, norma labaku bola 200. proste silny atopik. kazde telo reaguje jedinecne, tabulky su orientacne
skonzultuj to aj inde, trebars aj na poistovni. ked sa ti to nezda.
no a dlhodobo... moze mat maly zapal na mandli, napriklad.... nema teplotu, nema bolest krku a v krvi sa to ukaze. mohla, ciste teoreticky, opakujem teoreticky chytit aj nieco ked ste sa napr. boli kupat. ale take male dieta nepovie za ma gynekologicky problem, lebo nevie, ze ten diskonfort co citi nie je normalny. jednoznacne ju sleduj, vypytuj sa jej, ale nestresuj ju

miskatn
28. mar 2014

ahojte @xlucia @sisiska mozem poprosit o vas nazor?

syn ma 3.5 roka, namerali mu pol rokom IgE 580, ale nema absolutne ziadne priznaky, chodi do skolky a je stale zdravy ako jeden z mala medzi detmi v skolke.
obvodna nas poslala na alegologiu, termin sme dostali az teraz v marci, po pol roku, skuskou na ruku mu namerali alergiu na roztoce a dostal sirup Aerius.
ale syn je fakt stale zdravy, ziadne prejavy ani kasel, ani kozne nic.
podla vas to zvysenie IgE je nebezpecne? zatial mu ten sirup nedavam, nemam z toho dobry pocit, len tak donho davat kazdy den chemiu....

dakujem vam, pekny vikend !

xlucia
28. mar 2014

@miskatn ak syn nema problemy s dychanim, ani ekzemy pri ige ako pises by som nedavala ziadne lieky ako aerius. osobne by som vsak zacala davat kvalitne probiotika, a decko aspon teraz na jar, cez leto nie a potom na jesen a zimu zas. toto minimalne. ostatne podla uvazenia

miskatn
29. mar 2014

dakujem @xlucia
ja mam z toho proste blby pocit davat mu lieky preventivne len tak, ked je naozaj uplne fit.
tie probiotika ake odporucas?

xlucia
29. mar 2014

@miskatn lactoflor a ten aerius naozaj netreba. doktor musi nieco predpisat, on musi z niecoho zit....a ty si mas chranit dieta.

maslenka47
29. mar 2014

@miskatn pokial dieta nema probelm a nebyva chore, nic by som donho nepchala.. aeriusov mame doma asi 5.. neotvorenych