Opakujúca sa angína

mata0410
15. jún 2016

Baby moja dcera (2r.) ma dostala dnes za poslednych 6tyzdnov 3.krat horucky. Vzdy to bola angina. Svokra ma teoriu, ze po angine v tele spia este bakterie a vplyvom chladu sa zuzia cievy a zase sa prebudia. Poculi ste o niecom takom? Zajtra idem k jej dr. a budem si pytat vysetrenia navyse. Napadlo ma, ze jej moze urobit vyter z hrdla, zobrat krv, crp... Su este nejake sposoby vysetrenia? Dajte mi tip.

zuzulik27
15. jún 2016

ahoj, moja dcerka mala anginu zakazdym ked vypila nieco studene. doteraz a to ma uz 8 rokov, nepije studene a bublinkove napoje. mala som to odsledovane.

katarinamarkova
15. jún 2016

@mata0410 preliecili ste riadne antibiotikami hned na zaciatku?

mata0410
autor
15. jún 2016

@zuzulik27 ja sa stale zamyslam nad tym co je to studene? je izbova teplota studene? Lebo to by som za nou stale chodila a cihala kedy zoberie flasu do ruky aby som jej ju ohriala
@katarinamarkova pri druhom raze mi sestricka vravela ze ked jej je lepsie nemusim chodit no ja som na tom trvala nech sa na nu pozrie. Tak sme boli na kontrolu minuly tyzden v pondelok. Povedala ze je zdrava.

seahorse27
15. jún 2016

Ja by som trvala na vytere z hrdla. Ak sa nieco zisti, tak nasadit cielene ATB.

katarinamarkova
15. jún 2016

@mata0410 takže teraz jej nič nie je? hrdlo ju neboli? nema horučky?
takže ak som to správne pochopila - prvý krát ste liečili asi nie moc úspešne, druhý krát ste liečili a boli aj na kontrole a záver je, že malá je zdravá. tak?
tak potom kde je problém, keď už je zdravá? problém je len tam, že 6t. ste liečili angínu s občasnými horúčkami?

prasiatko30
15. jún 2016

No a robili jej vyter z hrdla? Vsak treba spravit kultivaciu a ak je to streptokok tak nasadit penicilin - ono moze byt kludne ze nejakym augumentinom ho nezabijes len na chvilu oblbnes a po kratkom case zacne vystrajat znovu

mata0410
autor
15. jún 2016

@katarinamarkova problem je ten ako som uz vyssie písala ze dnes jej zase vyskočili horucky a kasle.

pribinak
15. jún 2016

Pytala by som sa na ORL

pribinak
15. jún 2016

Pytala by som sa na ORL a k imunológovi

katarinamarkova
15. jún 2016

@mata0410 sorry, to slovko dnes mi uslo.chapem.
urcite pytaj vytery, odbery.
este otazka: skusila dr. aj obyčajný penicilín? či len tie divné drahé antibiotiká?

stepanka274
16. jún 2016

Teraz sa mi budete smiat, ale moja mama ma teoriu ze angina je z jedla, a nieco na tom je, lebo ked ja zjem malokarpatsku salamu, tak ma druhy den vzdy boli hrdlo, mozno treba zmenit steavu

mzov
16. jún 2016

Aho doktorka usudila ze je to angina? Urobila vyter, CRP aj pred tym? Brali ste lieky?

deltaa
16. jún 2016

angina vznika pri bakteriach a virusoch + zmiesane zle prostredie a to treba rozumiet ze to moze byt pocinajuc stresom, zmenou prostredia po nechanie dietata dlho neprebalene a teda najcastejsie zmiesavanim tychto vsetkych veci dokopy, toto som ja mavala ako dieta v skolke a preto som mavala anginy aj 4 krat do roka. Kazdy organizmus je iny a niekomu staci kratucky prievan a uz ma horucky alebo sa spotim a prefuka ma kym prejdem z autobusu domov a som chora a si vezmite detsky organizmus ten je najrizikovejsi . Mne teraz staci ked som sla na pohreb a uz som mala vyhodeny herpes, zapaleny kutik a opuchnunu uzlinu . . . Cize ked som psychicky zdrava teda nemam nejake vykyvy emocii tak ma moze aj prefukat alebo mozem do nitky zmoknut a neochoriem

kakaovyrez
16. jún 2016

Deltaa ma tiez pravdu a aj na tych zuzenych cievach nieco bude. Nas maly je tiez anginovy ☹ A vzdy, ked mu zacne byt zima, viem, ze nieco na neho lezie. Napr. ked sa v noci chce prikryt, alebo ma pri kupani zimomriavky. Vzdy potom ochorie. Samozrejme, studene a bublinkove ma zakazane, ale v podstate s tym nic nespravis. Je to taky organizmus. A ten stres na to asi tiez vplyva, pretoze nedavno sme ho chceli dat na tyzden k babke, pretoze sme museli odcestovat, tak plakal, nechcel ist a nakoniec z toho nebolo nic, pretoze dostal z hodiny na hodinu teplotu, zacalo mu opuchat hrdlo a do 12 hodin ho mal zahnisane ☹ Viem, mozno to bola nahoda, ale vtedy som sa zacala zamyslat nad psychosomatickymi ochoreniami.

deltaa
16. jún 2016

@kakaovyrez chladom telo signalizuje ze mu imunita pracuje na plne obratky, ale este nemusi ochoriet, ale vacsinou to deti skoli, ja som momentalne od oktobra nebola vobec chora teda okrem spominaneho herpesu ktory som mala aj na pere aj na intim. partiach a zapaleny kutik ale to bolo z toho stresu, ja som 2 mesiace cez vianoce uzivala vobenzym a na jesen si ho znova kupim a aj moj muz to uziva a ten veru tiez len s aftami v ustach sa stretol... ja si posilujem imunitu lebo nedokazem ovplyvnit prostredie iba posilnit imunitu a do toho aj investujem, zial po tych znicenych mandliach musim

bosoriak
16. jún 2016

@mata0410 Ak sa jej vratila 3x angina za 6 tyzdnov, treba zmenit antibiotika. Ale musi to byt overena angina, t. j. vysetrenie + CRP. Ak sa vrati bakteria po takom kratkom case, znamena to, ze je uz na doterajsi typ rezistentna. Najlepsi by bol vyter a cielene lieky.

Otuzovanie, vela zeleniny a ovocia a mozno dodatocne vitaminy trochu pomozu. Ale moje dve dievcata mavali anginy v sezone (od aprila do novembra) kazde 2 mesiace az do svojich 5 rokov (starsia) a 4 rokov (mladsia). Prvykrat dostali anginu, ked mali asi 3 roky. Teraz uz asi 2 roky nic. Je to proste vyvijajucou sa imunitou, plus kvoli zbytocnemu predpisovaniu antibiotik su bakterie odolnejsie.

Vela zdaru!

kakaovyrez
16. jún 2016

@deltaa o wobenzyme som pocula, ale dietatu to zatial davat nechcem. riesime to rybim a rakytnikovym olejom, pretoze uz do neho nechcem davat rozne umeliny, ktore aj tak nezaberali. Kym som mu ich davala (1 rok vkuse kazdy den), anginu nemal, pred dvoma mesiacmi som prestala, chcela som mu dat pauzu, tak uz mal 2x 🙂 Ale myslim, ze to je iba nahoda. Zas mu tie oleje davam, tak uvidime. Ale podla toho, co som citala, pocula atd , tak je to o danom organizme. Niekto je nachylny na anginy, iny na mocove cesty, dalsie dieta ma ekzem, dalsie herpes, dalsie pride k zlomenine pri beznom pade atd. Musia z toho vyrast, ale pre nas rodicov to je hrozne tazke ☹

zuzulik27
16. jún 2016

@mata0410 izbova teplota nie je studene. studene su napoje vybrate z chladnicky, prip. ked je minus tak z pivnice a tak.

deltaa
16. jún 2016

@kakaovyrez no vtip je ten ze prave stale by nieco malo brat, ja momentalne uzivam iba betakaroten a pijem kazdy den zmiesane bylinkove caje take tie klasicke mam 2 co je zaludok a creva a druhy na pecen a zlcnik a mi aj chutia su velmi dobre 😉 a este mam pestrec a mala som este jeden na oblicky taky sypany ale uz neviem nazov - to som si kupila pre zmenu aby som si dala oddych od vitaminov a asi o mesiac si kupim spirulinu, tu som tiez uzivala, ked tak postupne raz vitamin potom nejaky sirup alebo caj pripadne olej ... ak je tvoje dieta nachylne na anginu tak ked bude mat 10 rokov uz nemusi ja som postupne z toho vyrastla a tak zhruba na zakladnej som bola raz za 2 roky na antibiotikach a to aj doktorka ma chvalila ze zrazu ako pomalo tam chodim a momentalne som uz 6 rok bez antibiotik (okrem bioparoxu ten jediny na zapal dutin si kupujem)

mata0410
autor
16. jún 2016

@katarinamarkova doteraz mala cefzil a klacid. Dnes sme teda zasli k dr a vravela ze mala ma povlakovu anginu videla som aj ja ze ma biele v hrdle. Zobrala jej vyter a dala penicilin. Na otazku preco sa jej to vratilo mi vravela ze sa stretava s osobou ktora ju zase nakazi bakteriami. Tou osobu som ja bohuzial. Ja som vcera bola so sebou na ORL dostala som lieky na cely mesiac. Tak hadam to uz teraz bude ok. Ale dakujem za rady. Urcite si nieco z toho zoberiem.

zuzana76
16. jún 2016

@mata0410 ja som mala v maji 2x anginu, nemala som to od detských cias, cely maj som bola chora, tiez sa mi to stalo po vypiti studeného napoja, ale zaroven bol asi nejaky virus, mal to aj moj syn, mama a muz mali chytene len hlasivky a hrdlo, kedze nemaju mandle

domibeyoutiful
22. jún 2016

Ahoj, nie som lekár, nebudem sa venovať tejto sfére ale pridám aspoň svoju skúsenosť. Keď som mala 16 rokov, prekonala som závažné onemocnenie a vtedy som trpela vracajúcimi sa angínami stále, bolo to pre mňa v tom čase nebezpečné a nepomohli mi žiadne lieky, nič. Pomohla som si obyčajnou šalviou, ja sama nie som nejaká babka bylinkárka, ale šalviu na angínu mám odskúšanú na sebe a angínu som nemala 8 rokov už. Kúpiť sypanú šalviu, urobiť podľa návodu odvar a kloktať, ale čo je dôležité, neprestať s kloktaním keď bolesť ustúpi, pokračovať 3x denne 7-10 dní proste ako s antibiotikami a dodržať to, skutočne po angíne ani stopy 🙂 Sypaná šalvia stojí pár korún, takže minimálne za skúšku to rozhodne stojí 🙂

ucinka333
22. jún 2016

No nám pomohol na opakované angíny a zápaly dýchacích ciest iba Bactoral. Sú to také tabletky, čo sa cmúľajú. Prvýkrát mi ho doniesla kamarátka z Čiech. Užívali sme ho hlavne preventívne od jesene do jari a mali sme celú zimu pokoj. Ja som si ho tiež minulý mesiac dala, keď som mala angínu a dostala som sa z toho bez ATB, dokonca aj od aftov mám pokoj a to som mávala často skoro každý mesiac aj v lete. Už sa dá kúpiť aj na Slovensku, tak som rada. Je síce od troch rokov, lebo sa cmúľa, ale my sme ho začali užívať, keď sme mali cca 2 roky, malej som vysvetlila, že to nemá spapať iba nechať v pusinke. Vyskúšaj, možno aj Vám pomôže. Nám veru nepomohli žiadne čaje ani bylinky, sirupy, cibuľové odvary ☹

mata0410
autor
22. jún 2016

@ucinka333 presne bactoral mi teraz predpisal dr. na orl. Beriem ich par dni hadam pomozu. Len neviem ci by ich mala vedela pocmulat.

ucinka333
12. júl 2016

@mata0410 Našla som aj web stránku 🙂 www.bactoral.sk

pivonka17
27. feb 2018

Baby, prosim vas a existuje aj nejaka "nahrada" Bactoralu pre male deticky?? Dakujem)

felcanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
linda2985
14. mar 2023

@mata0410 dobry den prosim Vas, viem ze uz to je davno ale nepamatate si ci ten penecilin zabral? Mame presne to iste, najprc cefzil potom klacid a zasa sa vratila. Dr nam nedala uz nic ale zasa sa to vraxia a hrdielko opucha a hnisa, takto sa dostaneme do nemocnice iba ked ho nebude liecit🙈😭

mata0410
autor
14. mar 2023

@linda2985 Dobry den. Vsetky tie atb co sme brali pomahali len docasne vzdy sa jej to vracalo az nakoniec musela byt hospitalizovana v nemocnici lebo jej ziadne nechceli zrazit horucku. Nakoniec sme v roku 2018 mandle vybrali. Od vtedy mala anginu asi 2x. Uz vtedy vravel orl, ze preco sme uz davno neboli na operacii. Keby to rozhodnutie bolo take jednoduche, ked vsetci vravia naookolo, ze mandle su dolezita sucast imunitneho systemu. Prajem aby ste nezazivali vsetko co sme si my vtedy zazivali. Skore uzdravenie.

linda2985
14. mar 2023

@mata0410 dakujem pekne za odpoved a prosim Vas, boli ste normalne na detskom? Ci na infekcnom? A v nemocnici co jej davali?