Opakujúce sa baktérie v nose

amadora
5. máj 2012

Môj mladší synček má 18 mesiacov a asi od 5. mesiaca sa neustále trápime s baktériami v nošteku typu moraxella a streptokok. Večne riešime soplíky a kašel, s minimálnymi prestávkami kedy je zdravý a nič ho netrápi. A tak dookola lieky proti kašlu, všetky možné kvapky a vodičky do nošteka, ATB... už sme ich mali toľko že ani neporátam. Berieme aj vitamíny pravidelne, probiotiká, vyplachujeme noštek morskou vodou, každý deň zodac a teraz končíme polročnú kúru s ribomunylom. Ale stále sme na tom istom. Ja ani starší syn nositeľmi baktérií nie sme. Už som z toho zúfalá a neviem čo ďalej. Dokedy sa to bude takto ťahať a opakovať? Mali ste niekto podobný problém? Podarilo sa vám ho prekonať? "Vyrastie" z toho? Ďakujem

amadora
autor
9. máj 2012

nikto nič? ☹

angellinka
9. máj 2012

@amadora treba spravit vytery vsetkym v rodine,on sa prelieici a vy na okolo nic,niekto je prenasac,to vam pediater nenavrhol?

letuskah
9. máj 2012

@amadora my sme sa takto tiez trapili, ako 1,5 mesacny bol maly v nemocke so zapalom pluc sposobenym moraxelou a tento rok sme boli par krat na pohotovosti, laryngitida a vzdy za to mohla moraxela, neviem ci uz nabrali imunitu obaja, lebo vzdy to dovliekol starsi zo skolky, ale niekolko soplikov sme prezili bez atb a pamyconu len na morskej vode a sprejoch na odopchatie nosa. akurat malemu to vzdy prejde do laryngitidy... tak hadam aj vam sa polepsi. atb sme brali len dva krat , minuly rok v nemocke a tento rok na jesen...drzim paste

letuskah
9. máj 2012

@angellinka vytery nepomozu lebo lekari neliecia ak nemas problemy, liecia len toho kto tie problemy ma...

amadora
autor
9. máj 2012

@angellinka ak si čítala ja som tam písala že my ostatní sme ok. vyšetrenia sme si robili

@letuskah no krásne 😒 ani nestraš s laryngitídou...

@moni my sme boli aj na ORL, doki pol hodinu surfoval po nete a ukončil to s tým že je malý a nemá mu čo dať, že jedine do nemocky a infúzne podávať ATB 😕 😝

moni
9. máj 2012

@amadora ☹ a nosnu mandlu nema zvacsenu?

letuskah
9. máj 2012

@amadora nemusi ju mat, mm maval ako dieta cize tam nejake geneticke predispozicie su co sa tyka velkosti dychacej trubice, tvoj maly to nemusi mat ani raz. co sa tych svinstiev tyka, podla mna z toho vyrastie, ak tam nie je ziaden iny problem, ani mandle ani nic tak to casom pomiinie. ja dufam ze u nas sa to skoncilo, raz za cas mi to nevadi ale toto co bolo tuto jesen a zimu a minuly rok, fuj. Starsi chodi do skolky? prip moze byt alergik

amadora
autor
9. máj 2012

@moni nie, nič nezistil na vyšetrení, akurát z karty že keď sa mu opakuje tá moraxela a tak tak že infúzne ATB v nemocke lebo že nič iné pre také malé deti nenašiel

@letuskah no dúfam, zatiaľ sme nemali ani raz že zápal priedušiek z toho alebo laryngitídu, nič, len proste dokola kašel, sopel, týždeň - dva pokoj a znova... starší je škôlkár veru, je mi jasné že tá pliaga mala pôvod tam, starší ju mal asi pred rokom. s tým že on sa z nej vyliečil, mladšiemu sa to dokola točí. aktuálne máme na zmenu streptokoka 😝 😅 no na imunológiu chodím s obomi, alergiu nemajú. ale aj tak majú nasadené obaja antihystaminiká (snáď sa to takto píše 😀 ). dofrasa toto ma štve, že malé decká a pomaly lopatou sypem do nich liekov a účinok žiadny 😠

letuskah
9. máj 2012

@amadora mne dr odporucila kvoli tym laryngitidam imunologa ale som si povedala ze kym nemaju problemy tak nikam nejdem prave kvoli tomu ze ich nemienim pchat liekmi. pokial dietatu nic nie je nevidim dovod ho pchat a zas atb davat nechcu tak pre zmenu pchaju imunologickymi onymi, neviem ako sa to vola 😅 staci ze starsi je acilonosicom, jemu nic nie je ale maly je stale chory...

angellinka
9. máj 2012

@amadora tak to ma mrzi,este strapco by som kontaktovala.Vyborne poradi 😉
drzim place!

amadora
autor
9. máj 2012

@letuskah vieš čo u staršieho chvalabohu vidím výsledky, on mával zase časté angíny a vysokánske horúčky čo nešli zraziť, sme skončili aj s febrilnými v nemocke 😝 a teraz aj do škôlky chodí a kde tu soplík a inak ok... doktorka povedala že keď budú takéto výsledky tak tie lieky sú len dočasné, tak v to dúfam... a modlím sa aby aj u mladšieho boli časom výsledky lebo ma to hrozne bolí pozerať sa ako sa furt trápi chudiatko s dačím 😒

@angellinka ďakujem krásne 🙂

lili_mia
9. máj 2012

ahoj, ja sa v tom nevyznám, ale kebyže chceš zmenu so sprejom do nosa, tak skús vincentku, je aspoň lacnejšia ako sprej s morskou vodou

amadora
autor
9. máj 2012

@lili_mia ďakujem, akurát som na to myslela pred dvoma či troma dňami že keď sa vylieči teraz tak začnem vyplachovať 3x denne vincentkou ako robím aj staršiemu synovi 🙂

sendy182
9. máj 2012

ahoj, a čo sedimentácia? alebo aslo.......urobili mu to? ja som za ATB ale z mierou a riadne doužívať. Zvlhčovať vzduch, vetrať, my pri zelených soplíkoch užívame Bioparox.....a máte niečo na inhalovanie.... skúšali ste? ak mám deti ťažšie choré úžívame aj dithiaden- pri kašli ale aj pri soplíkoch plus na alergiu lieky.

datlik
26. jún 2014

@amadora

Ahoj Amadora, Vidim, ze diskusia je asi tak 2 roky stara - ale zaujimalo by ma ako ste to zvladli s tou moraxellou a streptokokom. My sme na tom prave tak isto.
Mala ma 3 a 1/2 roka a chodi do skolky.
Od Januara sme zacali s ribomunilom a tie komplikovanejsie ochorenia (angina, zapal hrtana atd.) vystriedali caste nadchy - ale fakt ze caste - v podstate stihneme 2 az 3 x za mesiac ☹ s kratkymi prestavkami kedy je mala uplne fit.
V Marci jej nasli Hemofila a toho sme sa nastastie a na moje velke prekvapenie rychlo zbavili. v poslednom vytere z pred dvoch tyzdnov jej nasli prave moraxellu a streptokoka - tak sme dostali na ORL antibioticke kvapky (pamycon, Sanorin adt ) uz asi 4x tento rok - a po ich dobrati 2 dni OK a nasledne opat nadcha - Dnes prisiel manzel s malou z ORL so Sumamedom ☹
Budem vdacna za reakciu. Pekny den

amadora
autor
7. júl 2014

@datlik dobrý deň. no, nepoteším vás, malý má 3 a 3/4 roka a trápime sa stále 😒 akurát aj dnes som volala lekárke o výsledky výteru lebo skoro dva mesiace máme občasné sople a kašel a má zase aj moraxelu aj streptokoka takže asi sa ATB nevyhneme ☹

datlik
7. júl 2014

@amadora Dakujem krasne za info aj ked nie velmi pozitivne ☹ My sme dobrali jedny ATB ale nemam pocit, ze by to nejak pomohlo, lebo mala opat soplavie - len 5 dni po ich douzivani ☹ Rano letime k moru, tak pevne verim, ze aj toto aspon trosku pomoze....

amadora
autor
7. júl 2014

@datlik no ja len dúfam že z toho vyrastie tak ako aj starší syn. snáď sa raz dočkám 😅

raa2
7. júl 2014

@amadora vies co ja mam doma to iste, starsi vlaci tieto pliagy zo skolky, on to zvlada v pohode a mala je vecne zahlienena, zahuhnena. Uz to nejako neriesim, pokial su len sople, tak davam morsku sol do nosa a ked su len vodove tak nic nedavam. Robia tie bacile nejaku sarapatu okrem toho ze su tam?

raa2
7. júl 2014

@amadora skus koloidne striebro dat so nosa a aj do hrdla, 7 dni, 3 krat v tyzdni, ja som im vyhubila tieto pliafy na chvilu, ale vratili sa znova 😒

amadora
autor
7. júl 2014

@raa2 skúšali sme aj striebro a bez výsledku. no pokiaľ to veľmi nerobí pliagu tak neriešim ale väčšinou sa niekoľko týždňov s menšími úspechmi boríme bez ATB a nakoniec aj tak musíme skončiť pri nich 😒

natalia777
8. júl 2014

@amadora ahoj aj my sa takto trápim s mladšou dcérkou, staršia chodí do škôlky a nosí bacile z nej aj keď staršia nieje vôbec chorá, za tento školský rok brala iba raz atb ....... mladšia je chorá v kuse, tiež má stále bacile moraxella, hemofil influenza.....dokola....... a stále na to dostane atb lebo sa z toho bez nich vôbec nevie dostať..... ☹ ja už ani neviem koľko som sa kvôli nej narevala.....v piatok máme ísť na imunitné testy......teraz máme strašné zlé obdobie s malo u stále je chorá......ja mám pocit že jej telo sa už nevie ani brániť samo voči tým bacilom vyjde z atb a opať chorá.....

amadora
autor
8. júl 2014

@natalia777 úplne to poznám, aj ten pocit zúfalstva a akejsi neschopnosti z toho. ja sa snažím neísť hneď ku doktorke keď dačo, snažíme sa dostať z toho bez ATB, ale nakoniec aj tak vždy skončíme s nimi. a potom stále dokola v hlave preberám či som spravila dobre, či sa nedalo bez toho, či som spravila všetko a podobne... na imunológiu chodíme už dlho, aj na imunitu sa liečil, aj nos vyplachujeme pravidlne a čo ja viem čo ešte ale žiadne závratné zmeny sa nekonali zatiaľ 😒 jediné čo ma teší že sa zmenilo že už nemáva pri chorobe také záchvatové kašle laryngitické a už nemusíme používať rectodelt

natalia777
8. júl 2014

@amadora ja sa tiez snazim neist hned ku doktorke ale nakoniec tam vzdy skoncime, tiez jej neda hned atb ale robi vytery, ale vzdy su pozitivne a mala je uz v takom stave ze musi dostat atb ☹ ja mam pocit ze uz ma uplne znicenu imunitu.....a ja nervy........

amadora
autor
8. júl 2014

@natalia777 cítim to rovnako 😒

datlik
25. júl 2014

Ahojte, My si tymto prechadzame odkedy mala zacala chodit do jasli - zacala ked mala 2 roky a na zaciatku som sa chcela vratit z prace, lebo som z toho vsetkeho bola na prasky. Anginy, zapal priedusiek, laryngitida, nadchy a neviem co este - prvy rok bol peklo - po roku sme sli na imunologicke testy - tie dopadli na moje prekvapenie dobre ale dostali sme rybomunil - neviem ci to pomohlo alebo sa organizmus trosku posilnil pocas toho prveho roku - posledny polrok bol lepsi aj ked v jednom kuse nadcha. Malu to vobec netankuje. Ale ked ju pocujem fucat, chrapkat soplit, tak by som si najradsej vlasy vytrhala. Treba len verit, ze to obdobie rychlo prejde. Vsetci mi vravia, ze je to normalne a asi to tak je, len je to velmi tazke obdobie, treba to vydrzat a prilis to neriest - to telicko si tu imunitu nejak musi vybudovat aj ked sme casto bezmocni ☹ a nevieme ako tomu dietatku pomoct. Ja som tiez vzdy v strese a ked malu zanesieme " cistu" do skolky a vidim, ze tam ostatnym deturencem tecu zelenace z nosa tak sa z tade radsej pracem nech to nemam na ociach 🙂

mamazem
15. aug 2014

Z prírodných liečiv určite odporúčam Vironal a Grepofit sprej. Sprej si môžu dospelý nastriekať okrem hrdla aj do nosa (štípe). Deťom odporúčam na vatorú tyčinku a vytrieť noštek. Je z grepových jadierok - prírodné antibiotikum na 800 druhov baktérií. Viac informácií nájdete u nás na mamazem.

jajka78
19. dec 2014

A ake ste brali atb na hemofila ked sa vam ho podasrilo zbavit?
@datlik

datlik
20. dec 2014

Ahoj jajka78.
Myslim, ze to bol sumamed ale nie som si ista. Od leta je to ok. Boli sme pri mori. Aj to myslim pomohlo.
Nosik jej prestrekujem sterimarom a ked mala sopliky tak sterimarom s medou.
Drzim prsty.