Opakujúce sa červené flaky na koži dieťaťa

silvia_nemethova
7. máj 2015

Ahojte, prosím potrebujem radu ohladom 3 ročného dievčatka. Vyše 5 týždňov sa ráno vysype do nepekných červených flakov hlavne v oblasti zadnej strany stehien, zadoček, niekedy aj bruško a raz aj nohy. Ráno sa tak zobudí, na večer často nie je ani stopa po flakoch, zmiznú aj bez fenistilu. Ráno niekedy vačší vysyp, niekedy miernejší. Vyšiel jej pozitívny test na mykoplazmy, urobili jej ho v domnení, že flaky zmiznú po preliečení antibiotikami. Po dvoch týždňoch Klacidu su flaky v rovnakom stave. Zdá sa, že prísna dieta, vyradenie mliečnej formuly, aviváž, krémy, ani nič iné nemá vplyv na rozsah výsypu. Flaky sú aj mierne vystúpené, ale to tiež len niekedy. V pondelok máme termín u alergológa, ak by ste mali akúkolvek radu, alebo skusenosť, budem velmi vďačná. Ďakujem velmi pekne! S pozdravom Silvia

lucya665
29. júl 2019

@mravvcek ak sa jedná o zihlavku treba to liečiť u imunoalergologa.Antihistaminikami.Kupele len môžu zmierniť svrbenie.

rybicka2
12. nov 2019

@silvia_nemethova Mozem sa pytat, aky je u vas teraz stav? Ustupilo to po rokoch? Nenasla sa pricina. My treti den aleze uplne rovnake flaky. Vyhadze sa vecer a rano uz niesu. Lekarka dala Prednisol cipky a ak nezaberu mame ist do nemocnice. Dakujem za kazdu info

nikamo33
12. nov 2019

@rybicka2 u nasej dcerky to uplne vymyzlo po par mesiacoch cca 3-5. neprisli nato,cim to bolo. odvtedy uz presiel rok a neobjavilo sa to. je ale alergicka,tak mozno to suviselo.

duratlicka
21. dec 2019

U nas to bol prejav histaminovej intolerancie.V nemocnici vam to ale nezistia, daju len kortikoidy, aby to preslo.Zistia to len na imunoalergologii odbermi krvi.

inulianka
19. jún 2020

@zuzulik27
@zuzulik27 dobrý deň, chcem sa opýtať, moja dcéra dostala tieto červené mapy v 11 rokoch po očkovaní, rok ubehne v auguste a stale sa stým trápime, môžem sa opýtať, čo Vám pomohlo, ďakujem pekne

inulianka
19. jún 2020

@silvia_nemethova Dobrý deň, chcem sa opýtať, máme podobný problém aj my, dcéra tieto červené fleky dostala týždeň po očkovaní po celom tele, týždeň bola hospitalizovana, teraz v auguste uz to bude rok a stale sa nam to objavuje, už sme boli pri kožnej a ta nam potvrdila ze je to z očkovania a ze máme držať diétu, chcem sa opýtať, čo vam pomohlo? Dakujem

silvia_nemethova
autor
19. jún 2020

Ahojte, u nás pomohol len čas. Z nemocnice nás po týždni vtedy prepustili s diagnózou “žihlavka z nezistených príčin”. Ale odsledovala som si, ze flaky sa zvykli objaviť, keď sa v tele objavil vírus, alebo baktéria. Doktorka hovorila o parainfekčnej žihlavke. Môže to mať tisíc príčin. Po čase sa s tým imunita vysporiadala, teraz už flaky nemá. Pozdravujem!

inulianka
19. jún 2020

@silvia
@silvia_nemethova Ďakujem krasne😉Pozdravujem a prajem veľa zdravia 💗

zuzulik27
20. jún 2020

@inulianka nič nám nepomohlo. Stále rovnako. Ale my to máme iné ako na obrázku.

zuzanka_89
24. jún 2020

@silvia_nemethova dobrý deň.
Prosím Vás ak si ešte pamatate ako ste sa dostali z tých flakov?
Ďakujem🙂

gabikatka
8. aug 2020

@lucya665 celiakia nemusi mat ziadne tazkosti. my sme dve s mamou a uplne asymptomaticke. dr povedal ze takych nas je kopa! preto vyse 80% celiatikov o svojej dg nevie! bohuzial casto sa to dozvedia az ked im zistia rakovinu..

pedrapd
12. aug 2020

@inulianka ahoj, prosím ta. Ako ste na tom? Ja zisťujem co to môže byť, keďže u nás sa fľaky objavili týždeň po očkovaní. Nič nové nejedla co predtým nemala. Mala ma 16m

inulianka
13. aug 2020

@pedrapd ahoj. Momentálne sme čistý, berie aloe vera na vyčistenie, máme potvrdenú chronickú zihlavku, boli sme pri kožnej v Svidníku, Mudr. Zelenková, napísala nás do programu bio liečba tak uvidíme,dcéra nikdy nemala s tym problém jedla všetko až po očkovaní sa vychádzala, ale decká lekárka to nechce pripustiť, skúste diétu vôbec nesmie čokoládu,citrusy a veľa vody nech sa čistí, poprosím vás o info čo povedia Vám. Pekný deň a veľa zdravia

pedrapd
14. aug 2020

@inulianka u nás to isté, nikdy žiaden problém až po očkovaní. Ma akurát sieťku, nič "alergenne" druhý deň a zatiaľ bez flakov. Pôjdem ale aj k svojej dr.co ona nato, keďže ma ešte dofcu tak som bola pri inej.

inulianka
27. sep 2020

@pedrapd ahoj zatial sme sa nevyhadzali, ale bojím sa jej dať paradajky, čokoládu, citrus

pedrapd
27. sep 2020

@inulianka no u nás odvtedy nič, klop klop. A dúfam ze už ani nič nebude

dianalysayova
15. mar 2021

My máme takéto fľaky a nevieme z čoho 😪

pedrapd
15. mar 2021

@dianalysayova nebola na očkovaní?

miriamkazabka
16. mar 2021

@dianalysayova aj my sme mali takéto, ja už som bola zúfalá len my sme to mali aj na kolienkach lebo vtedy dosť po kolenách... Tam kde sa koža veľmi obtierala tam to bolo. Po všetkých vyšetreniach sme zistili, že ma zlatého stafylokoka

vitacalcin
1. mar 2023

@silvia_nemethova dobrý večer, prosím vás zistilo sa z čoho to mala? Lebo ja som tiež takto vysypaná, už tretí deň behám po lekároch a na pohotovosti a nič nezistili. Brala som megamox týždeň potom entizol. Ďakujem

inulianka
2. mar 2023

@vitacalcin ahoj, nezistilo, odpoveď bola pravdepodobne z farbív, čo obsahujú žuvačky, farbené cukríky, ale je to blbosť, predtým bolo všetko v poriadku, tri dni po očkovaní s vakcínou MMR a strašný výsev celého tela..
Vyšetrenie na alergie všetko ok, dal nám omarit a povedal, že histamin, držať diétu, asi tak...
skoré uzdravenie.

vavik0204
6. máj 2024

@katka_hanka ahoj, viem, ze uz je to par rokov, ale nepamatas si prosim, aky bol zaver? Zistili vam nieco? Kolko trvalo kym to zmizlo? Nasa 6r s tym bojuje uz 3 tyzdne, zacalo to piatou chorobou, skoncili sme v nemocnici ked jej opuchla ruka a urobiki sa pluzgiere, po par dnoch doma opat nemocbica, lebo jej opuchli paty a boleli a svrbeli ju strasnym sposobom. Davaju jej 3x denne dithiaden, vtedy je klud, ale ked sa vysadi, je to spat, uz som zufala

silvia_nemethova
autor
6. máj 2024

@vavik0204 ahoj, presne to co opisujes, bolo aj u nas. Moja dcerka ma uz 12 rokov a po kilach dithiadenov, denerelov, milion vysetreni, diet, sme navstivili na Starych Gruntoch pana doktora Petra Čižnára (myslim, ze ordinuje aj na Kramaroch), ktory ma velmi upokojil a vysvetlil mi, ze niekedy sa proste toto deje s dcera je uz roky denne na 1 x Zodac liecbe. Nikedy, ked ma lepsie obdobie, zabudne si davat lieky, ja ju ani neupozornim, aby som videla, co sa stane. Sem tam sa objavi svrbenie a puchnutie prstov, paty, presne ako pises, vtedy poctivo davame Zodac a ustupi. Ked som sa opustala, ci to nevadi, vyviedol ma z omylu. Povedal, ze vlastne to je to najlepsie, kedy telo reaguje na monoliecbu jednym Zodacom, ze ma tazke pripady, kedy nezabera ani krabicka Zodacu denne a ludia napriek kombinaciam liekov sa citia stale nekomfortne. Dufam, ze som trochu pomohla, skratka sme sa s tym naucili fungovat. Ale cim je dieta starsie, organizmus sa s tym vysporiadava miernejsie a lepsie, takze taka mala utecha🙂 Drzim palce!

vavik0204
6. máj 2024

@silvia_nemethova fuuu tak taky dlhy priebeh som naozaj necakala. A teda u vas sa tiez nezistilo, co je spustacom? Nasa mala krvny obraz dobry, mononukleoza-EBV, herpes, chlamydie, mykoplazmy vsetko negativne. Teraz jej robili este odbery na streptokoka, coxakie enterovirusy a parvovirusy. No porqzi ma asi. Vy aj mate nejaku dietu nasadenu, ci jedlo jej nerobi ziadny problem?

silvia_nemethova
autor
7. máj 2024

@vavik0204 uplne vsetko na svete jej brali a zistovali. Zaver - chronicka zihlavka z nezistenych pricin. Jedine co dokazem odsledovat je, ze ked na nu nieco lezie, trosku sa to zhorsi. Samozrejme nemusi to byt to iste co u vas, mozno vam nieco vylezie z vysledkov. Drzim palce!

inulianka
7. máj 2024

@silvia_nemethova aj u nás chronická žihľavka, nepotvrdena príčina,