Operácia bábätka vo Veľkej Británii

pau_linka
9. okt 2021

Ahojte mamicky,
Prosim vas, ma niekto skusenost ako postupovat, ked ma novorodenec naplanovanu operaciu vo Velkej Britanii? Je mozne poziadat zdravotnu poistovnu o preplatenie nakladov na poskytnutie zdravotnej starostlivosti v zahranici kedze uz nie su clenskym statom EU? Ktoru zdravotnu poistovnu by ste si v takom pripade vybrali?
Pre doplnenie: nakolko sa jedna o velmi vzacnu diagnozu, zakrok sa v SR nevykonava.
Vopred dakujem za vsetky napomocne odpovede

oli18
9. okt 2021

Taketo veci sa zistuju v ZP vopred, je to narocne vybavovanie. Ak uz mate termin operacie, tazko povedat, ci si suhlas ZP do terminu vybavite. Snad vam preplatia aj dodatocne. Drzim palce, nech sa operacia podari. 👍

ddaassuullaa
9. okt 2021

Je uplne jedno, ci ide o operaciu v EU alebo mimo EU, vsetko musi schvalit poistovna. Odporucaju ju lekari? Lebo ak ano, daju aj informacie a postup, ako treba danu zalezitost riesit. Lekar/odborny spravidla pise ziadost na poistovnu s odovodnenim. Bola som v Cechach a jedine, co odo mna v nemocnici chceli, bol suhlas s liecbou v zahranici, kedze u nas sa take zakroky nerobia. Nasledne klinika napisala ziadost do poistovne a mne len domov prisiel suhlas s preplatenim.liecby. s tym som.isla do nemocnice a nemocnica mi objednala aj termin. Nasledne moj vseobecny lekar zabezpecil sanitku tam aj spat

e1i
9. okt 2021

@pau_linka rozhodne treba suhlas s liecbou v zahraničí vopred mať. Ja mam union, aj muz presiel aj predcasne narodená dcéra isla automaticky. Ale s týmto skúsenosť nemám. Riesili sme iba ivf v ČR a to bol tiež vopred súhlas a bez problémov. Ale najprv sme cele uhradili a potom oni časť vratili. Aj toto si treba zistit ci zahranicna klinika nevyzaduje uhradu a potom si ries s poisťovňou.