Operácia nezostúpeného semenníka na Kramároch

mirulka167
20. máj 2020

Ahojte🌸 Čoskoro nás čaká operácia nezostúpeného vajka u 2 ročného syna. Na kontrole pred rokom nám urológ povedal, že vajko je v slabine a že počkáme rok, no dnes -po roku, nám iný urológ povedal, že nevie vajko nájsť. Mám ho objednať čím skôr na vyšetrenie na Kramáre, kde nám dajú aj termín zákroku. Chcem poprosiť maminky, ktoré podstúpili s detičkami tento zákrok v tejto nemocnici, o ich skúsenosť, ako to detičky zvládali, koľko ste boli hospitalizovaní atď. Budem rada za každé info, či radu. Mam z toho veľký stres a bojím sa, aké to celé bude, ešte aj táto hnusná corona akurát... :( Ďakujem❤️

marca12
20. máj 2020

@mirulka167 kamaratka bola s 5 rocnym asi pred mesiacom. Pred operaciou isli na corona testy,potom domov a o den ich hospitalizovali. Operacia prebehla super,hned po narkoze bol celkom zivy ziadne komplikacie a na druhy den ich pustili domov. Pekne sa mu to zahojilo,stichy same vypadali. Caka ich kontrola,ale vravela,ze na to ako sa bala to dopadlo nad ocakavania vyborne. Drzim palce. A pytala som sa jej,ci mal bolesti,tak ze sa nestazoval na bolest. Aj maly hovoril,ze najhorsi bol na ton test na koronavirus to odplakal poriadne,ked mu robili stery z nosa.

mirulka167
autor
21. máj 2020

@marca12 Ďakujem❤️❤️❤️

zuz1177
21. máj 2020

@mirulka167 ak mozem tak sa pripojim k tejto teme. Ja mam tiez syna s nezostupenym semenikom, ale este je mladsi, tak len chodime na kontrolu na urologiu a cakame ako sa to vyvinie. No je mozne, ze nas tato operacia na kramaroch raz v buducnosti caka, tak ma tiez zaujimaju skusenosti.

marca12
21. máj 2020

@mirulka167 a asi je aj lepsie ist v skorsom veku,mozno si to ani nebude pamatat. Oni tiez cakali,odkladali,lekar kazal cakat. Mohli ist hned a mal by to za sebou.

mirulka167
autor
22. máj 2020

@marca12 Ja sa najviac bojim prave toho, ze je maly a nedokazem mu tu situaciu vysvetlit, preco mu to idu robit, co s nim robia, preco nemoze pred tym papat atd...z toho mam hrozne obavy :( :( :(

dominika7990
3. júl 2020

@mirulka167 ahoj už ste podstúpili zákrok? Môjmu 14m robili včera. Vajko nevedeli nahmatať ani v narkoze keď je uvoľnene svalstvo tak robili najprv laparoskopicky a hľadali ho. Keď ho našli prišli na to že je zle vyvinuté bolo maličké tak ho odstránili a druhé vajíčko čo mal v miesku tak pre istotu zafixovali aby nerobilo zlobu neskôr. Maly už večer v pohode behal a hral sa neboli potrebne ani lieky od bolesti na večer už.

misove
14. okt 2020

@dominika7990 ahoj,mozem sa opytat kolko ste boli hospitalizovaní a ci ste ci ste museli mat aj test na covid?

dominika7990
14. okt 2020

@misove ahoj my sme boli v júli vtedy nerobili. Teraz bol manžel na mandliach a jemu robili. 2 noci sa tam má byť. Ale ak si z Ba tak v deň nástupu sa prídeš iba nahlásiť a na druhý deň v deň zákroku ráno prídeš. Prespite tam jednu noc a idete domov

misove
14. okt 2020

@dominika7990 a ten test mu preplatili ci si to hradil sam? A ako vam dopadla operacia? Ako si bola spokojna? Prosim ta ako je to riesene na izbe? Si stale s dietatom, ci mamy su na izbe matiek a deti zvlast? Alebo maju aj nadstandarne izby?

dominika7990
15. okt 2020

@misove manželovi ho hradila normálne poistovna. Operácia nedopadla podľa predstav. Vajíčko sa mu posunulo do bruska a nevedeli ho nahmatať ani v narkoze. Tak malému museli vajíčko laparoskopicky hľadať a keď ho našli nebolo dostatočne vyvinuté tak mu ho odstránili a nakoniec aspoň to druhé čo vo vajku mal pre istotu zafixovali. Strašne plakal cca 6 hodín no nie od bolesti ale od narkózy, pretože ako to ,,vyspal” lietal jedna radosť po oddelení. personál lekári atd super. Je tam tá mamickovska izba tam si môžu matky aj na noc zobrať dieťa čo väčšina spraví . Čo viem tak je tam aj vraj VIP izba sa mi zdá. Mne ponúkli že majú akurát voľnú postel prenosnú tak som si ju zobrala a bola s malým na jeho izbe celu noc sama lebo druhé bábätko s mamou išlo na noc do mamickovskej izby. Cez deň tam máš kreslo.

dominika7990
15. okt 2020

@misove a na kedy máte termín? Môže sa ešte stať že Vám ho presunu. Maly mal mat v marci a presunuli na júl keď už tu korona tak nevyvadzala.

ckatka
15. okt 2020

My mame ist tiež. Malý bude mať 4 roky ale pre koronu sme to nechali tak...už v januári bol na vyšetrení s tým.ze na jar pôjdeme. Do toho som otehotnela a teraz druhá vlna tak neviem. Asi s ním.pojde len manžel...ak to nestihneme.do pôrodu.

misove
15. okt 2020

@dominika7990 dakujem velmi pekne za recenziu..este mam otazku..je tam pre deti aj nejaka herna? Ci treba brat kopu veci z domu kedze vsetko ho bavi asi tak tri minuty? 😃 A my mame termin 2.12 a dali nam ho vcera..ja som sa aj pytala ohladom korony, ale ze zatial robia normalne..uvidi sa ako sa to bude vyvijat..mozno to ozaj odlozia..

misove
15. okt 2020

@ckatka uff tak to mate tazsiu situaciu 😬

ckatka
15. okt 2020

@misove no uvidíme...malý ma migrujuci semenník...urologicka povedala ze to treba spraviť...ale zasa...predsa to nie je život ohrozujuci stav.
Prežívať stres a strach oňho momentálne...či už tam budem s nim alebo doma...neviem si predstaviť...ae vyzerá že sa nám to podarí vybaviť ambulantne...ze tam nebude musieť prespať.

misove
15. okt 2020

@ckatka ano ak ma "len" migrujuci tak to neni asi az take vazne..drzim palce nech sa vam to teda podari ambulantne..

dominika7990
15. okt 2020

@misove je tam veľa hračiek nič netreba brat 🙂

dominika7990
15. okt 2020

Aj takéto parádne auto 🙂 vraj asi každé dieťa má fotku v ňom tam spravenu čo hovorila sestrička 😂 tu aj vidis že ako prešla tá narkóza tak sám tam vyliezol a nonstop úsmev od ucha k uchu 🙂

fanny.fanny
15. okt 2020

maminky a ako veľmi trval lekár, odborník na zákroku? my máme 5,5 roka a tiež teraz sme zistili, že nám to migruje, ale nie som veľmi naklonená zákroku...

misove
15. okt 2020

@dominika7990 super dakujem za odpovede 🙂
@fanny.fanny no ja uplne neviem ako je to pri migrujucom vajku..je asi dolezite kam az migruje..ale ak cestuje vysoko, treba to zoperovat lebo chlapec moze byt bud neplodny v dospelosti alebo sa to vajko moze zvrhnut na nador, ale to skor ked nie je zostupene..

dominika7990
19. okt 2020

@fanny.fanny u nás nebolo na vyber väčšinou lekári čakajú či sa do roka a pól cca samo ustali v miesku. Ak nie tak operácia. ak je migrujúce vajíčko že len sa stiahne vyššie treba ho len zafixovať, to bude mať mini ranky 🙂 je to ako estetická úprava. Ide o to že miešok má nižšiu teplotu ako telo a vraj to môže poškodiť plodnosť dieťaťa, poprípade sa môže ľahšie vajíčko pretočiť/zauzliť a môže prísť oň úplne. Preto je zákrok dôležitý. Tak mi to vysvetľovala vtedajšia primárka.

fanny.fanny
19. okt 2020

@misove
@dominika7990 ďakujem vám, áno takto mi to vysvetlil aj pán doktor, len stále mám nutkanie obísť zákrok, že či je to naozaj nevyhnutné ☹

misove
19. okt 2020

@fanny.fanny podla mna radsej zakrok ako dietatu pokazit cely zivot 🤷

dominika7990
20. okt 2020

@fanny.fanny tak ak ti záleží aby tvoj syn raz neplakal že nemôže mat deti tak ísť na zákrok a neobchádzať to. Môžeš to nechať tak ale stále je tu aj šanca že bude naozaj neplodný. U môjho malého dokonca keby som nešla na operáciu nevedeli by že neni dostatočne vyvinuté a rokmi by sa to mohlo zmeniť na nádor ako píše misove.pritom cez sono nebol ani náznak že to vajko neni ok.. ja radšej všetko potrebne podstupujem kým sú deti malé než aby mali nejaké nevýhody atd v budúcnosti. Ako dcérke napríklad uteka očko. Momentálne ide na rehabilitačný pobyt s ním ale ak sa to nezlepší bude už potrebný operačný zákrok alebo môžem nechať tak. Ale na tu operáciu by išla lebo najideálnejšie je co v najnižšíom veku a viem že by ju to ocko pri dospievani a v dospelom veku mohlo trápiť

hajanka
15. nov 2021

@dominika7990 ahoj, nasla som tvoj prispevok z minuleho roka, nas caka o 2 tyzdne op s 20mes synom, jeden semennik ma nad mieskom hmatatelny, ten mu chcu stiahnut dole ale druhy neni vobec hmatatelny a ani ho nevedel najst primar urologie na sone 😟 tak ze mu budu robit aj laparoskopiu a “hladat” ho v brusku. Podobne ako u vas. Ze su 3 moznosti, bud ho vobec nema, bud je nevyvinute a musi prec, alebo je kratka cievka co ho drzi a to musia prestrihnut a vraj sa caka pol roka ci sa vajicko ujme, ci uchyti… no dnes som sa to dozvedela a o 2t operacia. Bojim sa toho, ze bude pytat jest a mliecko (dojcim), ze bude mat velmi bolesti , je velmi vnimavy a chapavy. Ako prebiehala narkoza? Bola si pri nom kym nezaspal? Pozeram, ze tvoj to super zvladol a ze nemal problem sa vobec pohybovat woow. Semenniky vraj raz dva zoperuju ale velmi mam strach z tej laparky 😩

dominika7990
15. nov 2021

@hajanka ahoj narkóza vieš čo dali mu oblbovak to som bola s ním potom ho zobrali takého oblbnuteho. Na izbe sa zobudil a bol strašne uplakaný ale z narkózy. Nie od bolesti. Jedlo si nepamätám presne ako sme to mali. Ale sa mi niečo marí že to bolo len že pár hodín pred narkozou mlieko že sa to dalo vydržať. Lepšie si je zavolať a oni ti presne povedia aký čas to bol

hajanka
16. nov 2021

@dominika7990 dakujem a nejake grify a typy co mu tam vziat? Je lepsie overal pyzamko ci 2-dielne?
Po operacii moze chodit? Mozem ho nosit na rukach?

Este ma zaujima, ci mi robili sono pred op a ci to vajko nevideli ani na sone?

hajanka
16. nov 2021

@dominika7990 neviem ci som dobre pochopila, ale 6 hodin plakal vskuse? 🥺

misove
16. nov 2021

@hajanka ahoj..ak mozem zpojim sa aj ked si sa nepytala priamo mna..ja som bola so synom na operacii v marci. Mali mu operovat len lave vajko, ktore bolo nezostupene a dovtedy hmatatelne v miesku..pred operaciou sa robi rano sono, kde ti vsetko dr ukaze a vysvetli..ja som sa dozvedela, ze lave vajko uz v miesku nie je a tiez mi hovoril o tom,ze bude mozno musiet laparoskopiu,ale nakoniec nebola potrebna..oni to vzdy najskor skusaju normalne az ked sa to fakt neda tak pistupia k laparoskopii..synovi nakoniec operovali obidve vajka lebo na tom sone zistil aj to, ze druhe ma migrujuce, co dovtedy ziadny lekar nezistil/nepozeral..Pred operaciou sa moze naposledy jest vecer a pit do polnoci..potom uz nie, je to kvoli tomu aby pri operacii nezacal vracat nie preto, ze chcu deti trapit..narkoza prebieha tak, ze mu daju ten oblbovak a ty s nim cakas a potom pre neho pridu a este pri vedomi ho odnasaju na salu..az tam ho uspavaju..po prebrati niektore deti placu viac, niektore menej a praveze hned by sa chceli hybat a chodit, co ale nemozu a je velmi tazke ich udrzat v posteli..co sa tyka tipov tak urcite by som brala uz teraz dvojdielne pyzamko lebo syn mal celu noc horucky a chodili mu merat teplotu kazdu pol hodinu..cize ak uz konecne zaspal tak ho prebralo vyzliekanie 🤦..dalej ak mas nosic/satku vezmi si ju alebo pozicaj..ja som syna nikdy nenosila lebo to nechcel,ale tam mi spolubyvajuca pozicala nosic lebo som ho musela mat nonstop na rukach a fakt som bola vdacna za nosic a on bol spokojny..a urcite zober nejake hracky a piskoty/rozok proste nieco suche co mu das na zaciatku papat..

hajanka
16. nov 2021

@misove bodaj by laparka nebola potrebna, no on ho (vajicko) ani na sone nikde nevidel.
Miska este dojcim, on sa vecer napapa a este aj v noci si cucne, to bude problem mu nedat, to bude plac aj celu noc 😟 a ked ho pri vedomi vezmu odo mna, to duplom. Pyzamko, to ma nenapadlo, ja ze kvoli brusku aby netlacilo na rany lepsie overal. Ale vezmem aj aj pre istotu. A teplotu mal konkretbe z operaciie? Davaju hned po op aj od bolesti nieco detom? Nosic mame, je vhodne ho do neho davat? Netlaci tym rany?