Operácia nezostúpených semenníkov

lukihomamina
16. nov 2012

Ahojte baby, uvedomujem si, že táto téma tu už pravdepodobne bude, ale žiaľ nemám čas hľadať ju. Tak Vás prosím o Vaše pochopenie a ak máte nejaké info, budem veľmi vďačná. Môj synček má 15 mesiacov a stále nemá zostúpené semenníky. Jeden síce má putujúci ale druhý nie. Budeme musieť ísť na operáciu. Chcem sa Vás opýtať, či ste niektorá absolvovala takúto operáciu so synčekom a ak áno, ako to celé prebiehalo? A čo po operácii, boli komplikácie? Veľmi sa bojím hlavne toho, že ho uspia. Prosím o nejaké info. Ďakujem

juteja
16. nov 2012

Ahoj. Neboj sa , my sme to podstúpili tiež. Synček mal jeden nezostúpený semenník. Aj sme čakali do dvoch rokov, či sa to neupraví, ale nestalo sa. Na operáciu sme išli ked mal malý 2 roky aj 3mesiace. Boli sme v Nitre, kde nás v pondelok prijali, porobili mu vyšetrenia tuším rtg. pluc, EKG a do ručičky mu zaviedli kanylu. Tuším od obeda nemohol jest, čo bola katastrofa. Operovali ho v utorok doobeda pod narkozou, naštastie nemal nijaké problémy, ani nevracal z narkozy. Cely den som ho musela nosit na rukách, aby mu nepopraskali stehy. V stredu sme mohli íst domov s tým, že nemá velmi behat a sadat si obkročmo, čo bolo takmer nemožné, lebo len čo sme prišli domov, už aj sa štveral po gauči. Potom sme boli ešte 2krát na kontrole. To je asi všetko, ked niečo chceš, kludne sa pýtaj. Neboj všetko bude OK.

bianca11
26. dec 2012

Ahoj. My máme operaciu este len pred sebou. Maly ma oba semenniky nezostupene. Ma rok a dva mesiace. Brali sme hormonalne injekcie, boli tri. V januari mame volat na det. urologiu, ci maju nejaky termin volny. My mame viacero VVCH. Uz sme raz boli operovani na razstep podnebia. Maly ma zle vyvinute dychacie cesty, takze my sa obavame iba toho... je rizikovy pacient. No dufam, ze vsetko dopadne OK. Drzte sa. 🙂

magdus999
7. feb 2017

@lukihomamina ahoj, prosím ťa, ako prebiehala operácia. Viem, že to bolo dávno, ale nás to čaká v máji, tak hľadá info, ďakujem

ivana.zedekova
11. nov 2018

Ahojte,neviem ci je tu este niekto aktivny na tuto temu. Maly bol na nezostupeny semennik operovany v auguste 2015. Teda pred vyse 3 mi rokmi. Vsetko bez komplikacii. Dnes pri kupani a umyvani mi zakrical au to boli. Tak pozeram nahmatam akoby hrcka. Tak som ho utrela ze pozrieme na lepsie svetlo. A ta jazvicka na semenniku akoby bola vystipana,zacervenana a s takou bielou bodkou na jednom mieste. Ako vyrazla na tvari plna hnisu. Na nete som nic o tom nenasla. Stretli ste sa s niecim podobnym? Dakujem

monicka2298
12. feb 2019

Zdravím Mamičky. Potrebujem skôr ukludnit ako poradiť. Mam 8m synčeka. Od narodenia nemáme zostupeny 1 semenník v ľavo. Je až v slabine a od narodenia sa ani nepohol ze by chcel zostúpiť sam. Budúci týždeň 21.2.2019 nás čaká operácia.. A ja som úplne na nervy z toho. Strašne sa bojím už neviem ani spávať 😞 ideme na Kramare budem tam sním a veľmi veľmi by mi pomohlo keby sa mi ozvala mamička s podobnou skúsenosťou. Veľmi pekne ďakujem

malzeville
14. mar 2019

Moj 5r vnuk of narodenia nema zostupeny semennik stale sa cakalo ze zostupi teraz m-a ist na operaciu nie je to neskoro ? Bojin sa nasledkov :(

mirulka167
20. máj 2020

@monicka2298 Dobry den, chcela som sa Vas spytat na Vasu skusenost s operaciou na kramaroch, kolko ste tam boli, ci ste boli spokojna aj ci je napriklad mozna samostatna izba za poplatok a hlavne ako to maličky zvladal :( Nas to caka v najblizsej dobe, nakolko maly nema zostupene vajko, ma 2 rocky:( Mame sa objednat... Velmi sa bojim a som z toho v strese. Budem Vam velmi vdacna za akekolvek info, ci radu🙂 S pozdarvom Mirka