Operácia skoliózy a silné bolesti

monikakicova
25. mar 2016

Ahojte, mam problem so svojuou 16-ročnou dcerou , ktora bola v marci operovana na skoliouzu. Mala ju dosť veľku, hore 65stupňov a dole 85stupňov, vyrovnana je na nepoznanie, krasne, uplne rovny chrbat, hore aj dole 20stupňov, po prichode domov mava strašne silne bolesti, lieky od bolesti nezaberaju, prikladame vyhrevny vankušik, skušame všetko možne, natieranie ľubovnikovym olejčekom, boli sme aj v nemocnici cez noc na infuzii, predpisali jej ine veľmi silne lieky od bolesti, ale uľava žiadna, už sme zufale, ona od bolesti a ja z toho, že jej neviem pomôcť, su sviatky, volame aj do Žiliny, kde bola operovana, ale pravdepodobne tam nikto neni. Ma niekto skusenosti s bolesťou po operacii skoliozy a ko dlho budu trvať, pomože kadejaka odpoveď, rada, Monika

janinah
25. mar 2016

skúste natierať mastičkou s hadim jedom Viprosal,niekto v tej žiline musí byť,volajte na pohotovosť alebo urazové odd. nech vám poradia

janickadr
25. mar 2016

@monikakicova Kedze islo asi o vacsiu operaciu, asi nebola operovana na sukromnom pracovisku, ale v normalnej velkej nemocnici. A tam je urcite niekto 24hodin. Ak sa s nimi nebude dat spojit ani zajtra a stale sa bude mat dcerka zle, chodte do najblizsej detskej nemocnice, tam je urcite detsky chirurg, pri velkom stasti aj detsky ortoped. Mozu urobit aspon rtg, ci je vsetko v poriadku, nepride mi to totiz normalne, aby boli take velke bolesti a dokonca lieky od bolesti nepomahali. Pripadne sa tito lekari budu vediet spojit s pracoviskom, kde dcerku operovali a dohodnut dalsi postup.

nimo
27. apr 2016

ako ste natom teraz? máva ešte bolesti, pomohli Vám v marci?

monikakicova
autor
28. apr 2016

No sme po rehabilitacii, na kupele este cakame, ale bolesti este ma ale nie take silne ako predtym , neberie ani lieky od bolesti lebo aj tak nepomahali a tiez vydrzi maximalne jednu hodinu denne byt v skole, este stale je to tazke

nimo
28. apr 2016

držím vám palce, 3ročná má vrodenú skoliozu a tukoví vankúšik spojenú s miechou. skoliozu má 28 stupňovú, nosí na noc korzet. ešte sa pokukám o cvičení SM či ako sa volá. zatial nám dávali rehabilitácie Vojtovku...do kúpelov pojdeme nikedy na jeseň, už sa tešíme.

monikakicova
autor
3. máj 2016

Vaša je ešte malička tak bojujte a robte všetko preto aby nemusela isť na operaciu, v žiline bolo dievčatko ktore operovali na 4 roky, takže to robia aj takym maličkym, moja cvičila sm system a su to dosť ťažke cviky. Už v piatok ide do kupeľov tak dufam že jej to pomože.

nimo
20. máj 2016

Tak máme MRI v júli,doktor povedal,že podla nálezu uvidíme,či ju treba operovať tú pripútanú miechu s tukovím vankúšikom. Držíme palce nech tá rehabilitácia pomôže dcérke

lili91
17. júl 2018

@monikakicova dobry vecer, chcela by som sa spytat, ako sa ma dcerka s odstupom casu? ako dlho mavala tie bolesti, zlepsilo sa to po kupeloch? moju dcerku caka tato operacia v auguste, ma 11 rokov...

monikakicova
autor
18. júl 2018

Dobry vecer, moja ide az teraz 27 do kupelov, dufam ze jej to pomoze, bolia ju stale plecia, primar je spokojny ako vzdy, mohla by ist na infuzie, jednak je to daleko a tolko infuzii je uz vela. Uvidime, potom sa pripomente alebo napisem ja. Vasej aj vam drzim palce, nech to dobre dopodne a nech ju uz nic neboli.

lili91
18. júl 2018

@monikakicova dakujem za odpoved...Veru, nech ich len nic neboli!

mamikami
13. nov 2018

Dobrý večer, čítam túto diskusiu... Mám s 11-roč. dcérou podobný problém, skolióza cez 50 st. hore aj dole, nosíme korzet 23 hod. denne, cvičíme SM... Chcem sa spýtať, ako Vaša dcéra zvládla operáciu a hlavne ako sa vysporiadala s tým, že má neohybnú chrbitcu... Ak Vám to neprekáža, napíšte prosím. ďakujem.

monikakicova
autor
14. nov 2018

Dobrý deň, operáciu zvládla veď to musí každý ale bolo to velmi bolestivé a dávajú na jiske morfium, rýchlo sa na operáciu zabudlo, tyče jej nevadia, zmiernila sa s nimi, ani jazva jej nevadi, teraz ma stuzkovu a na poly holy chrbat. Co jej robi problem tak su este pretrvavajuce bolesti. Moja bola v marci operovana 2 krat, lebo jej menili tyč za dlhšiu. Operácia bola nevyhnutná, každý to zvládol tak to zvládnete aj vy, vám prajem veľa trpezlivosti a nezložil sa keď tam budete s ňou.