Operácia strabizmu u MUDr. Fischerovej v Bratislave

itka111
24. sep 2016

Dobry den,
prosim o radu mamicky, ktore maju doma skuliace deticky.
17-mesacna dcerka skuli na obidve ocka striedavo, dost vyrazne, absolvovali sme vysetrenie v BB u ocnej, namerala jej 2 dioptrie, co vraj na jej vek je v poriadku a pomoze jej jedine operacia, kedze to je vrodene. Boli sme aj na vysetreni v nemocnici v BB, avsak neboli sme spokojni s pristupom - poslali nas domov, lebo dcera vraj este nie je schopna spolupracovat.
Konzultovali sme to s ocnou Dr. Gibalovou v Poprade, ta nas jednoznacne odporucila na Dr. Fischerovu do BA a riesit to cim skor - mate s nou skusenosti na jej sukromnej klinike? Ake su cakacie lehoty, poplaty, kde sa potom robi operacia? U nich na klinike alebo na Kramaroch? Plati sa aj za samotnu operaciu v pripade deti?
Budem vdacna za kazdy nazor! Vopred dakujem.

motylik222
20. apr 2017

@elenkaba pekný večer,áno budem rada ked sa môžem podelit dalej...čakám zatial na operáciu každý jeden den už odratávam...dátum mi prehodili zo 4.4 na 9.5.mala uraz pani doktorka tak nemôže operovat...cena ma vynde 750€ jedno oko iba...a poistovna nič neprepláca...že vraj podla nich je strabizmus kozmetický zákrok...choré čo vám poviem...vyprávala som aj s riaditelkou Union poistovne,ako aj s klinikou Neovízia,nepreplácaju iba toto ostatné dá sa povedat všetko hm ako neviem,dobre je to vada ako kozmetická aj psychického rázu...ale nejdem pre boha iba tak že nemám čo doma robit a nech ma režu no nie 😲😀 tak oko je chybné uteká tak nechápem...ako keby si idem menit prsia alebo tak 😝

elenkaba
20. apr 2017

@motylik222 tak budem drzat palce, nech vsetko dobre dopadne a potom sa ozvite. Mna caka konzultacia u dr.v juni a uvidime, ci to bude na operaciu alebo nie.

motylik222
20. apr 2017

potom aj takto pripájam koho už pani doktorka operovala čo som našla,s jednou pani som sa hned aj spojila ako to celé prebiehalo:

http://www.azet.sk/firma/398267/mudr-olga-fisch...

klara321
22. apr 2017

@motylik222 Dajte si pozor, aby Vam urobila pred operaciou skulenia test na to ci po operacii nebudete mat dvojite videnie. Ono ta operacia v dospelom veku nie je vhodna pre kazdeho.

motylik222
22. apr 2017

@klara321 Dakujem pekne,upozorním ju na to!

veronm
27. apr 2017

@lubka72 a boli ste spokojní v tej českej ambulancii? lebo teraz váham, či objednať 4 ročného syna k nim alebo fisherovej

lubka72
27. apr 2017

@veronm tak my sme jednoznačne boli, aj prístup, správanie, prostredie, ale hlavne, že mu to dali do poriadku bez operácie, neplatili sme tam viac ako 400 Kč, alebo 200 Kč, podľa toho, čo mu tam vyšetrovali. Chodievali sme zo začiatku raz za pol roka, potom po roku, a tak....
Za mňa áno spokojnosť, keby sme to dali operovať, už by to bol zásah do oka, a to nie je dobré.

zuzulkazu
27. apr 2017

@veronm ak vahas skus este MUDR klobusicku v seredi, ja som tam chodila s dcerou, velmi citliva k detom a tiez sa to snazi najskor riesit neoperacne cvikmi atd, je to fakt velmi dobra doktorka...mne ju odporucil nas ocny primar bud teda ju alebo dr. fisherovu ale k tej sa dostat je nenormalne dlho, samozrejme vsetko platis alebo tato v seredi ak vam to nieje daleko je cez poistovnu aspon my sme nic neplatili

veronm
30. apr 2017

@zuzulkazu dakujem velmi pekne, v utorok sa objedname, lebo dovolat sa k fisherovej sa mi este nepodarilo a ked pises, ze sa tam caka dost dlho a citala som si aj na mudr. klobusicku recenzie a velmi si ju chvalili. a aj ona sa specializuje na strabizmus ako fisherova?

zuzulkazu
1. máj 2017

@veronm ano, mne ju odporucil primar z tt, lebo sama mam s tym problem a chodila som klobusickej s dcerou

veronm
2. máj 2017

@klara321 poprosím ta o kontakt do ciech na kliniku, synovi uteká očku, tak ho chcem dať vyšetriť

veronm
2. máj 2017

@zuzulkazu dakujem, vieš mi dať na nu aj aktuálne číslo, lebo tie na nete a neviem na ne dovolať

outfit4you
2. máj 2017

Ahojte...
mam strabizmus cely zivot, ale prosim Vas netrapte male deti s tymito operaciami ved sa este vyvijaju... Sama som tym presla aj prechadzam...
Mna vytrapili ked som mala 3r,6r,12r a som stale na tom rovnako, mam 30r a zial mi tak dorezali oci za mlada, ze uz to nie je mozne operovat 😢 zevraj... Prednedavnom som bola na vysetreni a konzultacii u MUDr Vodičkovej v Brne - silno ju odporucam, konecne doktor co povie kde je sever. Zial mna odmietla operovat - vyssie som spomenula dovody. Ale co ma mrzelo najviac a nedalo sa neplakat ked mi povedala, ze keby ma neoperovali ako malu tak dnes by mi to vedela krasne spravit nastavitelnymi stehmi 😔

zuzulkazu
2. máj 2017

@outfit4you a kto ta operoval v detstve ak smiem vediet? ja mam s tym tiez problem od malicka, doktorka aj ukecavala rodicov aby ma operovala viac krat ale vtedy sa hovorilo ze dovrzala nejake operacie tak ma nakoniec nedali tak to teraz riesim ako dospela

zuzulkazu
2. máj 2017

@veronm
skus rovno polikliniku procare v seredi a oni ta prepoja, ja vzdy cislo googlim

outfit4you
2. máj 2017

@zuzulkazu uf mena by som musela pozriet do papierov.. Zlin, Trnava, Bratislava... som bola operovana..Moja očná odmalička MUDr Piovarčiová /áno jej syn je šef NEOVÍZIE/ ma ako takú krpaňu takto poposielala... A rodičia no doba bola iná, jasné tí nevedeli kde je sever... No mne ked to teraz MUDr Vodickova "po lopate" vysvetlila a hlavne ukazala co kde mam ako rezane, tak som sa na šupu u nej rozplakala... Lenže vtedy bolo vtedy a dnes je dnes... A to som mala ešte ako 12r predpisanu štvrtu operaciu, to by som asi ozaj oslepla.. 😵 Bola som aj u MUDr Fischerovej ta tiez povedala, že nech idem.. Ale ako mi povedala MUDr Vodičkova.. Ked ešte nemáš za sebou 3-4 operácie ako ja, tak je velká šanca že nastavitelnými stehmi to krásne upravia.. Odporúčam MUDr Vodičkovu.. Ona sa venuje iba tomu, aj prednáša... Mne pri konzultacii ukazala realne zabery na PC ako vyzera neoperovany sval čo sa da operovat a ako vyzera ten moj /teda už žiadny nemam/.. 😨

zuzulkazu
2. máj 2017

@outfit4you tiez som mala presne piovarciovu, neviem ja uz som pocula o tolkych detoch co ich dodzubala ze by ju mali asi zavriet...ja som aj rada ze ma rodicia nakoniec nedovolili operovat
o tej metode nastavitelnych stehov som pocula tiez, som to povodne chcela robili to aj v neovizii ale prestali neviem z akeho dovodu, takze som zvedava co mi fisherova povie na konzultacii
a ked budes mat cas smiem sa spytat co ti povedala mudr vodickova? pripadne nejake blizsie info?
ja mam ocneho primara z tt, on mi vysvetloval ze tym postupom ked som bola dieta ktory zvolila pivarciova mi viac ublizila ako pomohla, ze nikdy uz nebude vidiet 100% aj ked si dam operovat dioprie aj strabizmus, ze uz mam za tie roky poskodeny prenos zraku do mozgu a jednoducho vzdy jedno oko vypinam, kvoli tomu ze nevidim ostro tak mam haluze zo soferovania ze si niekoho nevsimnem zrahim ho atd...nbo decka rastu a soferovat skor ci neskor budem musiet, samu ma to stve

mily7
2. máj 2017

Baby,mam dvoj ročnú dcérku,ktorej uteká ocko. V ôsmich mesiacoch sme boli u očnej. Zaplatili sme si.pretože už mala nadstav. Ocka prezrela,bez kvapkania a presvedčila nás,že mala neskuli. Teraz ma dva a skúli na ocko. Už neviem kam sa dá ísť v rámci ba za detským ocnym. Poraďte. Ďakujem

outfit4you
2. máj 2017

@zuzulkazu No mňa dožubala a riadne ;((( Už ako malej mi bola proti srsti, asi som vedela prečo 😠 To je presne ten prípad, že len vyšetruje, ale neoperuje... MUDr Fischerovu kludne zrušte... Ona nerobí nastavitelne stehy, operuje tak ako sa to robilo niekedy /tj moj pripad, rezať rezať rezať/ V neovizii sa to už nerobi preto lebo to operovala MUDr Vodičkova a teraz je už v Brne na inej klinike ;) Jednoznačne isť nastavitelnymi stehmi. Odporúčam sa objednat k nej na vyšetrenie a nečakať.. Vyšetrenie stoji 3000kč, ale je to pre zdravie a za každu informaciu to stoji ;) Všetko pekne vysvetli, ukaže a naplanuje.. Držím palec... Mne ostava už len čakať a zazrak 😔 Čo sa tyka šoferovania, mne povedala že bez obáv, mozog je na to zvyknutý, žiaden problem ;) Jedine čo nikdy nebudeme s našimi okálmi vnímať je 3D.. Takže zabudnúť na 3D filmy treba (a ja som sa vždy v kine čudovala, že čo na tom ostatní vidia 😅😅😅)

@mily7 čakať kým vyrastie a až potom ísť na operáciu.. Dieťa sa vyvíja aj zrak...

zuzulkazu
2. máj 2017

@outfit4you a nevies kolko stoji operacia u tej vodickovej? v neovizii to bol liter
no uvidim co poviem a ked tak by som skusila este ju
nemam to prestudovane nejak extra ale uz len z principu by som bola za tie nastavitelne stehy
dakujem za ifno

zuzulkazu
2. máj 2017

@mily7
a u koho ste boli?
pripadne je este mudr klobusicka v seredi, ona je fakt super na male deti

outfit4you
2. máj 2017

@zuzulkazu všade to stoji viacmenej rovnako.. ja pri takychto veciach nepozeram na peniaze, ale na kvalitu /aj ked ich nemam že uf uf.. / žial je to len kozmeticky zakrok 😅😅😅 by som sa pozrela do očí tomu čo to tak nazval či by sa mi do nich pozrel aj on - chudak by nevedel kam pozerat --- 😲😲😲 nuž naše zdravotnictvo.. ale to je na inu temu.. BTW ja tym trpim neskutocne /fotky? pozerat niekam priamo- zabudniii tabuuu/, vela veci v živote som musela predychavat /pohlady, povzychy, urazky, posmesky, sebavedomie bod mrazu pre toto.../, ale jedno hlavne ma to naucilo - neskutočne odhadnuť ludi.. asi preto ich mam v okoli tak malo blizkych 😀 Teraz už som silnejšia, asi preto že mam staly vztah (juhuuu niekto sa nasiel komu to nevadi), viacmenej pokojny zivot a pracu kde som sama.. Doma za PC 😅😅😅

motylik222
3. máj 2017

@outfit4you Petka pozdravujem pekné ránko,od vás som jedného času rada nakupovala na mimibazariku,máte krásny super tovar😍...ste to super napísala presne...v tomto prípade netreba pozerat na peniaze...suma 750€ ked poviem hýkaju...ale povedzme si čo je dnes toto euro...ved 100€ minite iba pomaly v jednom obchode všetko všade drahé...ako píšete presne trpíte ,čo ako ludia vedia urazit,nemáme v sebe sebavedomie ,necítim sa tiež atraktívna...ale tak už dufam sa mi už buduci utorok stane snom všetko vynde👍😉

motylik222
3. máj 2017

@outfit4you ešte sa Vás chcem opýtat,píšete vyšie v príspevku že pani Fischerová to nerobí,ma zastaralu metodu a robia to iba v Brne?...ja idem v utorok na kliniku Neovízia a bude ma operovat práve dokt.Fischerová...zatial su na nu fajn ohlasy,spojila som sa s viacerými čo operovala....tak neviem dufam všetko bude OK🙂

motylik222
3. máj 2017

@elenkaba Ahojko pekné ránko,budem len rada ked posuniem dalej...napíšem vám...tiež som sa spojila s viac ženami čo operovali na strabizmus...operáciu mám teraz v utorok 9-teho suma 750€ na Neovízia klinika...na predoperačné ma objednala pani doktorka Fischerová ešte v januári do Petržalky 30€ som zaplatila...tento týžden som si bola tu u nás ešte na interné a anestézu už iba čakat že to vynde 😍

outfit4you
3. máj 2017

@motylik222 držím palce 👍 a dakujeeem ;) stale som aktívna 😂

outfit4you
3. máj 2017

@motylik222 ja nie som doktor, ale čo som bola u MUDr Fischerovej tak mi vravela, že ona nastavitelne stehy nerobi... Ja som bola aj u nej, mňa poslala, že možem isť na operaciu ;) a ked som to povedala MUDr Vodičkovej tak sa divila, nakoľko podla papierov a vyšetrení mi už nepomôže nič.. Ale NEVER GIVE UP a chcela by som skúsiť ešte jedneho doktora - aby som mala nazor aj niekoho ineho, nakolko ma MUDr Vodičkova neskutočne vylakala /nasledky co keby operacia nedopadne dobre/ kludne aj do okolitych krajin by som šla 😀 Momentalne to neriesim.. ale začnem ;)

mily7
3. máj 2017

@zuzulkazu boli sme v Dúbravke,volala som tam znova takže ideme zas. Uvidím čo bude,cez telefón mi vravela,ze nechcu spolupracovať deti vo veku 2,5. Tak ja chcem len vyšetriť nie operovať. Problém je ze raz malé,potom žive dieta. Neviem Kedy ideálny vek.

motylik222
4. máj 2017

@outfit4you Petulka,kedy v ktorom roku to Fischerová vravela že nerobí tieto astavitelné stehy?!...zvláštne že ako to tý doktori maju ,ja idem práve k nej heh už sa mi aj sníva nočná mora bojím strašne😀

zuzulkazu
4. máj 2017

@mily7 ak tu bevadi ist do serede urcite skus tu klobusicku,ja mam teda echt hiper dieta v kombinacii s fobiou zo vsetkeho,taka mala histerka,chodim od 8m a vzdy sa vysetrenie podarilo,doktorka aj sestricka to jednoducho s detmi vie