Operácia strabizmu u MUDr. Fischerovej v Bratislave

itka111
24. sep 2016

Dobry den,
prosim o radu mamicky, ktore maju doma skuliace deticky.
17-mesacna dcerka skuli na obidve ocka striedavo, dost vyrazne, absolvovali sme vysetrenie v BB u ocnej, namerala jej 2 dioptrie, co vraj na jej vek je v poriadku a pomoze jej jedine operacia, kedze to je vrodene. Boli sme aj na vysetreni v nemocnici v BB, avsak neboli sme spokojni s pristupom - poslali nas domov, lebo dcera vraj este nie je schopna spolupracovat.
Konzultovali sme to s ocnou Dr. Gibalovou v Poprade, ta nas jednoznacne odporucila na Dr. Fischerovu do BA a riesit to cim skor - mate s nou skusenosti na jej sukromnej klinike? Ake su cakacie lehoty, poplaty, kde sa potom robi operacia? U nich na klinike alebo na Kramaroch? Plati sa aj za samotnu operaciu v pripade deti?
Budem vdacna za kazdy nazor! Vopred dakujem.

elbi22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chester111
24. apr 2018

Fischerova ešte robí?

elbi22
24. apr 2018

@chester111 ano aj vysetruje vo svojej amb aj operuje v neovizii mas s nou skusenost ??

chester111
24. apr 2018

Nemám s ňou skúsenosť. Dnes som bol na vyšetrení u nás v Martine a doktorka mi povedala, že Fischerova už nepracuje.

elbi22
24. apr 2018

@chester111 neviem preco ti to povedala ale pracuje neviem ci prijima novych pacientov skus sa dovolat 🙂

pauca
26. apr 2018

@elbi22 no stehy začnú vypadávať až po cca 2tyzdnoch, krvavé oko ešte bude asi 3tyzdne., Nestresuj, to sa ustáli keď tak spravia opravu a sval skrátia viac

pauca
26. apr 2018

@chester111 Dr.Fischerova je najlepšia voľba smelo dotoho. Není sa chcete báť

elbi22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzulkazu
26. apr 2018

@elbi22 a fisherova ti co povedala na vysledok?

elbi22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
motylik222
26. apr 2018

@elbi22 ahoj pekný večer elbi,mna tiež operovala pred rokom 9.Mája bude a tiež mám pocit že oko nie ako som chcela...hlavne ked sa pozerám do zrkadla tak uteká ,ale sranda ked sa na niekoho dívam mi všetci vravia že to mám uplne v poho...ja si myslím že asi ešte ten mozog alebo ako to nazvat heh si neuvedomuje že musíme to operované oko tahat a kukat na stred ako nosa...ja mám stále pocit že sa neviem pozerat priamo raz idem očami na lavo potom pravo a furt také divné mi to...čo sa týka penazí som bola tiež velmi sklamaná no je to už za mnou dala som do toho celé danové čo bolo na deti 750€ +ešte cesta kolko stála navyše som doktorke platit ked to rátam aj 1000€ hlavne že maju cenník na moju poistovnu 330€...peniaze som si séce za pol roka vyžiadala ale to trvalo to bolo tahanice vrátili preplatok ,ale čo počuvam kolké ženy mi píšu že na Union stále pýtaju 750€ ...takže je to také nefér voči nám slepým čo by sme to mali mat zadarmo ved zrak nie sranda...mne len tolko povedali v poistovni že im to preplácaju,takže maju od nás pacientov kolko a tiež poistovni dobre ryžuju potom že nemaju byt slávny čo už...teraz bola na operácií moja známa od nás a že jej Fischerka povedala že končí ide do duchodu...tak ju bude zastupovat nová...táto moja známa si chce dat po polroku druhé oko tiež vylepšit...ale či sa už to isté oko dá znovu bohvie

elbi22
26. apr 2018

@motylik222 ahoj aj tebe pekny vecer .. no ved prave ani mne to nejde priamo pozerat pekne obidvoma ocami do stran ano aj pred zrkadlom stoja oci subezne ale inak nie stale je tam viditelna odchylka ..a nemyslim si ze cvicenia mi to upravia aj ked sa snazim .. taktiez sa chcem informovat v poistovni ci by mi aspon nieco preplatili vyse pol roka setrim na operaciu tesim sa a nic z toho ... a fisherova myslim ze je to pravda ze uz odchadza lebo mala tam tento tyzden mladu doktorku asi ju zaucala .. kazdopadne pojdem dalej a skusim zistit kto by mi vedel dat oko do poriadku ak by ste vedeli o niekom bola by som vdacna za info

pauca
27. apr 2018

@elbi22 na Slovensku sa metóda nastaviteľných stehov nerobí !

elenkaba
30. aug 2018

@elbi22 chcela by som sa ta opytat na pooperacny priebeh? Buduci tyzden idem na operaciu a zaujima ma, ze kolko to trvalo,kedy si sla domov, ako dlho to oko bolelo? Davala si si nieco od bolesti? Kedy si bola schopna normalne fungovat, napr.upratat, navarit atd? Aky je vysledok operacie? Dik

elenkaba
30. aug 2018

@motylik222 a mozem sa aj teba popytat na pooperacny priebeh a bolesti? Si teraz spokojna s efektom operacie? Dik

zuzulkazu
31. aug 2018

@elenkaba ahoj, ja som bola v decembri, operacia v pohode, ani neviem kedy ma uspali, len soa mi nechcelo prebrat tak dobre sa mi tam spalo, tusim najdlhsie som t
@elenkaba m bola, ktovie co mi supli, s bolestami sa to dalo, nemyslim ze okrem kvapiek som daco mala, ale treba si na to zvyknut, bolelo to ale dalo sa fungovat, ja som na materskej takze som velmi ani na vyber nemala,
a cvicit ale to je chvilka
s vysledkom som spokojna, ale mam pocit ze zas to zacina, mozno mam len paranoju neviem
no v tych zaciatkoch to chce odbornika
uvidim co mi povie na kontrole
su typy skulenia co sa vracaju ja mam taky bohuzial aj som podstivo cvicila tak neviem
ja som bola aj na lasery s dioptriami a to si myslim ze bolo horsie

elenkaba
5. sep 2018

@zuzulkazu dakujem za odpoved😀. Zajtra ma to caka. Strasne sa bojim, aby to dobre dopadlo a tiez dufam, ze to nebude moc boliet. Mam 2 rocnu dceru, kt.je dost naviazana na mna, takze to nejak rychlo musi preboliet...

motylik222
5. sep 2018

@elenkaba ahojko pekný večer,prepáčte omluvam sa že sa mi nedalo sem skôr reagovat...tak ja som už aj zabudla že som mala operáciu,pomaly cca rok aj pol odvtedy zvykám si😍 ...no ako píšete že máte paranoju niečo ,aj ja mám pocit furt ked kukám že kukám zle heh hlavne pohladom do zrkadla,alebo pri fotení ...furt tie fotky su tak divné no tam ten pohlad je asi iný ako na niekoho ked sa pozerám 😀každý mi vraví že mám OK👍ja som spala po operácií málinko možno 30minut...jedného chalana čo predo mnou operovali ten sa hned prebral ešte ho len zo sály dávai von...bolesti ani neboli...skôr také rezanie štipanie ako keby mám prach v oku...včera som si skusila dat tetovat očné linky...tak to je bolest poriadna😲ale dala som to 🙂tak si pomaličky zvykám na očko ...ja s ním necvičím vôbec ani prvé začiatky som vôbec necvičila...mala by som asi začat😉

motylik222
6. sep 2018

@elenkaba pekný den aj dnes pozdravujem a pre Vás ten naj dník že bude nové dobré očko😍 nebojte dobre to dopadne budete čochvíla domka...prajem skoré uzdravenie nech všetko dobré zvládnete to ked sme to tolký❤😘

miamu
9. nov 2018

Dobrý večer. Rozhodujem sa nad operaciou strabizmu a našla som tuto diskusiu . Chcem sa spýtať či Neoviziu odporucate tie co ste boli na operacii ? Mam 31 rokov a som rozhodnutá že v novom roku chcem ist do toho. Ale neviem kde ani ku komu .

motylik222
10. nov 2018

@miamu ahoj pekny vikendik,urcite chod do toho...ja som dlhe roky trpela tym utekajucim okom,neverila som ze sa to uz po 30tke da este operovat,som spokojna ze som tiez dva roky dozadu nasla na nete prispevky na Neoviziu...mna operovala pani doktorka Fischerova,ze vraj uz isla do dochodku ,operuje druha doktorka, tak neviem ako to teraz,no kamosku tiez ako ja 37rokov dve deti co tiez operovala na lave oko ide teraz v Marci na druhe oko je spokojna sa nevie dockat tak sama zvedava😊

m.i.r.i
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
m.i.r.i
11. apr 2019

ahojte..pridam sa trosku k vam..ja mam tyzden po operacii strabizmu u Dr, Izaka v BB...ja som tiez taky ten tazsi pripad, skulenie od narodenia, operacie v 4 rokoch a v 20 rokoch..najprv zabiehalo okolo len dovnutra, potom uz hore..a sice tie operacie vzdy trosku pomohli, hlavne ta prva v detstve pomohla vyrazne ale neskor po puberte zacalo ist oko hore..tak bola druha operacia v KE, tam mi to ale podla Izaka dovrzali..ja som tiez mala pocit, ze velmi ta druha nepomohla, tam ma ale vtedy primar schladil, ze to je vsetko v mozgu, ze posuvanie svalov pomoze len ciastocne..teraz som sa tiez pred casom dozvedela, ze sa da este operovat v dospelosti, ja som sa s tym uz zmierovala, ze cely zivot budem mat take oko, ono sa mi to viacmenej stale vekom zhorskovalo..teraz mam 40...ako pisete, ocny kontakt ziaden, naucila som za zmurit oko, nepozerat do oci, idealne je leto, ked mozem but zmurit, lebo slnko alebo mam slnencne okuliare...ako to prispieva k sebavedomiu ani nehovorim..jasneze oko je tupozrake..v detsve lepene, okluzor, cvicenia..dioptrie +6..
Teraz som bola v decembri u Izaka na vysetreni..tam ma vysetrli a odporucili, ze ok, strabizmus najprv, oko slo hore a aj dovnutra, tak akoby sikmo hore..no hroza..a potom po strabizme vymena sosovky za umelu...na oku mam stale +5..tak ze dioptriu tym znizia na 0...oko uz tupozrake ostane, to sa vyliecit neda, ale znizenim dioptrie, ze vraj zlepsia zrak asi na 80% na tom oku..to ale bude neskor
Pred tyzdnom som sla k Izakovi...lokalka...isla som s kludom anglicana, ze to nebude boliet, len take sklbnutia nejake, alebo take jemne tahy budem citit...ale ked ma Izak videil ( predtym mi vysetrenia robili ine lekarky a jemu len spisali spravu) a povedala som mu moj pribeh, tak ze musi mi uprimne povedat, ze ma to bude boliet..lebo ze ked uz mam za sebou operacie tak tam budem mat zrasty na tych svaloch a to uz ked sa ide po tych zrastoch tak to budem dost citit...spravil mi 2 svaly...vnutorny a vonkajsi priecny,...oko je teraz vycentrovane celkom slusne v strede ale stale ide hore..on mi sam povedal, ze pravdepodobne bude potrebna este jedna operacia...som z toho dost na prasky, pretoze po tom zakroku som si hovorila, ze radsej este raz porod ako toto...citila som bolest az v mozgu niekde ked musel ist po tych jazvach a tam to strihat a riesit..neviem kedy sa psychicky na to pripravim aby som sla este raz...najskor vraj o tri mesiace
Idem zajtra na vyber stehov, uvidim co mi povedia..oko sa inak hoji dobre..niektori co som tam videla mali az modriny pod ocami, ja nemam ziadne...citim tie stehy este, tak ma to len tak sklbka a svrbi, ale bolest taka, ale znesitelna bola asi 2 dni...to bolo ok...najhorsi bol ten zakrok pre mna.. Pan Profesor ale zda sa vie co robi, je to na tieto strabizmy odbornik, len ozaj ked tam citam, ze u nas bol asi najlepsi on a Fisherova a po nich uz neviem co ostane, ci zaucia dost mladych odbornikov 😞
Kazdpoadne je to super mat tuto moznost v dospelosti..ja si to uprimne neviem stale predstavit, ze by som rovno pozerala..a doktorka mi este povedala, ze po tej vymene sosovky budem udajne moct s tym okom aj citat....to uz vobec neverim 🙂 tam mozem vam dat zas casom vediet ako to pokrocilo...chcela som len prispiet, ze som tiez jedna z vas v tomto a veru , taka samozrejmost ako je mat zdrave oci a rovno pozerat je pre nas zazrak..

arivederda
10. máj 2019

@klara321 áno. Mne to všade tvrdili že mi môže nastať problém s dvojitým videním alebo co je ešte horšie oko sa môže vrátiť na pôvodné miesto keďže som takzvany prepínač teda raz pozerám jedným raz druhým okom a nikto mi s tým nevie pomôcť. 😒

arivederda
10. máj 2019

@elenkaba ja som na tom rovnako. Mne povedali presne to iste a pozerať sa na ľudí je trauma niekedy. 😒

arivederda
10. máj 2019

@motylik222 a nehovorili ti ze môžeš mať dvojité videnie? Mňa s tým stále strasia

motylik222
12. máj 2019

@arivederda ahojky,ano hovorili ale ze nie isto...nemala som dvojite,operacia dobre rychlo dopadla,vsetko je v poriadku🙂

zoja70
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jeanne171
8. júl 2020

@m.i.r.i Dakujem veľmi pekne za Vašu odpoved. Som na tom presne tak isto ako Vy. Idem sa objednať k doktorovi Izákovi. Pozdravujem. Jana