Operácia Ulzibat v Bratislave

kacenka15
7. mar 2015

Dobrý deň, mamičky, chcem sa opýtať, či má niektorá z Vás skúsenosť s operáciou Ulzibat v Bratislave alebo len v Kladne a v Poľsku? Ak áno, podeľte sa so svojou skúsenosťou. Nás čaká 14.4. zákrok metódou Ulzibat v Ba kvôli spastickej diparéze nožičiek. Ako následne prebieha rehabilitácia? Cvičí sa hneď druhý deň po zákroku? Potrebujem to vedieť, pretože následne sa chystáme na rehabilitáciu v centre Liberta do Košíc... vopred ďakujem za rady, odporúčania a skúsenosti 🙂

tsun
21. feb 2017

Zdravím všetkých. Tak aké sú odozvy po 2 mesiacoch po operácii? Zmenil sa stav? Rehabilitujete s deťmi? Nikto sa zatiaľ neozval či mu operácia pomohla a ako pomohla a či je všetko v poriadku. Som to len zopakoval lebo sa mi zdalo že je to bez odozvy. Pekný deň všetkým.

moika3
21. feb 2017

zdravim. my sme boli v Krakowe , ale pomohlo len ciastocne. Robili jej zakrok na jednej nozke , lebo ma tuhe svaly. Na chodidlu pomohlo, ale litko je stale tuhe. Operator to videl uz po zakroku. Ze my sme netradicny pripad, a budeme musiet este aj tak predlzovat achilovu slach
. Vy ako ?

tsun
22. feb 2017

Ja už v rámci možnosti ok. Zmenilo sa mi po druhej operácii opäť pár vecí. Viem napríklad robiť cvik mrtvý ťah v stoji so 65kg činkou, čo do operácie bolo pre mňa nemožné. A tak pomaly si zvykám na chodenie bez paličky. Ja som maximálne spokojný každá operácia priniesla veľký progres do môjho života. Treba si len zvyknúť na to že tie nohy zatiaľ celkom neposlúchajú, ale to sa časom poddá. Takže super ďakujem za opýtanie.

cevra
23. apr 2017

Ahojte. My ideme na operáciu budúci týždeň do Kladna. Mám také zmiešané pocity, obavy....No som pevne rozhodnutá. Pre mesiacom sme boli hospitalizovaní v nemocnici BA. Jednoznačne mi povedali, že operácia je potrebná no prečo chcem Kladno keď oni robia to isté len nemajú také drahé nože. A keď som sa pýtala viac tak odpoveď bola - je to úplne to isté. Teraz som sa jednoznačne rozhodla pre Kladno. Ale potom si pozisťujem pre istotu aj tú Blavu. Tak držte palce

kacenka15
autor
23. apr 2017

@cevra Nemáte čo ľutovať...na 100% ste sa rozhodli správne - jednoznačne Kladno alebo Krakov... drzim prsty, nech vsetko dobré dopadne 🙂

moika3
24. apr 2017

tak mi sme boli v Krakowe, operoval nad Dr. Repetunov- pristup bol dobry aj zo strany nemocnice. Mozem odporucat- navyse sme den predtym stravili prehliadkou Krakowa - vyborné vystavy a Hlavný Rinok,takze mame aj prijemne spomienky na mesto.
Kto by hladal ubytovanie poradim- to nase bolo na dobrej urovni a blizko nemocnice

twixina88
27. apr 2017

@kacenka15 dobry den chcela by som sa vas opytat ci ste boli na operacii ulzibat v bratislave so skratenymi achilovkami? Ako to prebiehalo a ci je to to iste ako operacia ulzibat v kladne.dakujem vam

tsun
1. máj 2017

@moika3 - viete nám povedať meno chirurga ktorý prevádzal zákrok v Krakowe. V Kladne operuje MUDr. Nazarkin.

moika3
2. máj 2017

doktor Repetunov, da sa najst aj na webe

sicona
14. jún 2017

Dobrý deň chcem sa opýtať na tú metódu. Robí sa to v celkovej narkoze? A ešte sa chcem opýtať že ako treba potom rehabilitovat to vám oni povedia alebo klasicky ako pred operáciou? A ešte ma zaujíma cena čo to stojí ? Ďakujem

peterbelica
14. jún 2017

Dobrý den, píšem naše skusenosti s ulzibatom. Boli sme v Kladne, cena 2500eur, v celkovej narkoze. Syn 8 rokov, zvladol super aj stav po operacii, všetko sa rýchlo zahojilo a nohy boli v perfektnom stave. Po mesiaci sme 2 týždne intenzívne rehabilitovali. Teraz je 4 den od ukončenia rehabilitácie a nohy sa dostávajú do povodneho stavu ako boli pred operaciou ☹

tsun
14. jún 2017

@peterbelica žiaľ aj po operácii a rehabilitácii je potrebné pokračovať v cvičení neustále. Moja rehabilitácia trvala 7 týždňov a nemám pocit že by sa nohy vrátili do pôvodného stavu. Môj stav je dovolím si povedať super, MUDr. Nazarkin bol po konzultácii spokojný nad mieru s výsledkom. V tréningu nevynechávam strečing a naťahovanie nôh šliach ani jeden krát je to pre mňa veľmi dôležité. Problém mohol nastať u Vás aj v tom že ste čakali kým neprišlo k úplnému zahojeniu rán v tomto prípade už žiaľ rehabilitácia nepomohla. Ja som chodil na rehabilitáciu v čase keď som niektoré úkony nohami napríklad zakopávanie nedokázal vôbec urobiť a postupne v rámci procesu rehabilitácie sa obnovila funkcia hamstringov až do úplného zakopávania nohou. Bolo to hodne náročné a o vytvorených podliatinách ani nehovorím. Arnika s Jantárom však všetko bez problémov vstrebala.
@sicona cena tu bola spomenutá 2500€ za operačný zákrok, rovnaká suma Vás čaká aj pri rehabilitácii cez spomínanú Renon-u alebo Adelli. Rehabilitačný postup ktorý som zvolil ja bol individuálny, náročnejší, finančne menej zaťažujúci, ale tým že ja športujem od malička od 3-rokov, viem čo si v mojom veku môžem dovoliť urobiť s nohami. Okrem toho dospelý človek sa dokáže premôcť a zaťať zuby keď treba, ale dieťa je predsa tvor menší citlivejší a tým pádom je to s ním o to zložitejšie.

peterbelica
15. jún 2017

@tsun cvičíme stále, nie je to tým, že sme prestali cvičiť a v papieroch bolo písané, že intenzívne až po mesiaci... vy ste začali cvičiť hned po operácii?

moika3
15. jún 2017

nám vraveli, že u niektorých diagnoz sa tie struny tvoria dalej a preto treba znova opakovat operaciu ale na inych miestach. S nami bol na izbe chlapec ,co isiel na druhu ci tretiu a rodicia boli velmi spokojni

moika3
15. jún 2017

cvicili sme az po mesiaci , lebo dovtedy bolo bolestive. Ale my nie sme bežny pripad ako nam hovoril operater, Vacsinou ze tam robia DMO diadnozy-tam je to najviac ziaduci zakrok pri tuhnutiach svalov

tsun
18. jún 2017

14 dní po operácii som začal chodiť o francúzskych barlách a po mesiaci som začal intenzívne rehabilitovať. Operáciu som podstúpil 20.9.2016 a prvú návštevu posilňovne som absolvoval v 5 dni po operácii t.j. 25.9.2016.

michalamu
15. jan 2018

@tsun Dobrý chcem sa opýtať idem na operáciu 16 marca mohla by som nastúpiť do práce o 2 mesiace 8 mája aká je doba zotavenia, viem že dva týždne sa na nohy nestúpe momentálne chodím bez vozíka o dvoch barlách tak že či by som to za 2 mesiace dala Ďakujem za odpoved . pekný večer želám

tsun
16. jan 2018

@michalamu Dobrý deň. Ja som sa dokázal postaviť z vozíka na fr. barle za 3 týždne po zákroku aj tak to bolo dosť náročné. Všetko závisí od toho ako budete reagovať na pooperačnú liečbu. Ako sa budú chovať podliatiny na miestach vpichov, tie sa pri chôdzi o barlách mierne zväčšia pri námahe. Držím palce nech veštko vyjde podľa Vašich predstáv.

michalamu
26. jan 2018

@tsun Ďakuje za odpoveď na minulu otazku chcdem sa ešte opýtať či Vás vpichy po operacii dlho boleli, že či ste sa dlho nemohol postaviť na nohy ja idem v marci teraz na prvú pán doktor povedal, že to zoperuje naraz do renony idem po 5 týždnoch bojim sa iba toho, že sa dlho nepostavim na nohy ... ďakujem za odpoveď držím vas prsty

melisa36
28. jan 2018

Dobry den.my ideme tiez 16-18 marca s 2 rocnym synom na tuto operaciu.Chcem sa opytat ci ste niekto aj overoval alebo skusal zistit ci to preplati vszp alebo si len myslite ze nie?pytam sa preto,aby som vedela ci sa vobec mam pustat do podavania ziadosti ci nie.dakujem pekne za odpovede..Apropo ako sa vam dari po operacii?

tsun
28. jan 2018

@melisa36 pokiaľ mám informáciu tak poisťovňa tento zákrok neprepláca. V obidvoch mojich prípadoch som si financoval ako operáciu tak rekonvalescenciu sám (všetky predoperačné vyšetrenia, samostný zákrok a celú rehabilitáciu). Mne v poisťovni kedysi povedali že je to pre nich len kozmetická operácia pretože mám diagnózu DMO a primárne mi nerobili zásah na mozgu, ale len znižovali spasticitu nôh. Takže neviem s istotou povedať čí sa situácia nezmenila.

libus83
28. jan 2018

@melisa36 dobry vecer my ideme tiez v tomto termine na operaciu...zdravotku sme neskusali...nie je syn este maly na taku operaciu? nech len vsetko dobre dopadne

libus83
28. jan 2018

@tsun neviete prosim o niekom komu robili zakrok na tvari? dakujem

libus83
28. jan 2018

@tsun a vsetko len to najlepsie prajem...nech sa dari

melisa36
28. jan 2018

@tsun dakujem za odpoved aj som si myslela.ved coho sa v tomto nasom zdravotnictve aj dockame ze?😀
@libus83 ano syn je este maly na to no pan dr nam na konzultacii povedal ze sice sa to robi az od 3 rokov ale v nasom pripade by to radsej vykonal teraz.Hrozi totiz ze ked pockame do 3 rokov odide mu koleno a vychyli chrbtica kedze spickuje iba na pravu nohu.

peterbelica
2. feb 2018

Ja som so synom bola na operácii minuly rok a keď sme zisťovali na poisťovni či sa dá preplatiť tak mi povedali, že nie.

melisa36
3. feb 2018

@peterbelica ano uz viem dakujem.

peterbelica
4. feb 2018

@libus83 synovi robili aj tvár

libus83
4. feb 2018

@peterbelica a mozem sa opytat pomohlo? neviemaku mate diagnozu...nas maly ma 4 a pol roka DMO, CKP, CTP, NKS a zatial stale nerozprava, diagnoz mame vela...ale nikto nevie ci sa rozrozprava nevieme ci je problem aj vo svaloch na tvari...tak uvidime co povie doktor.Ako ste to znasali?dakujem

peterbelica
5. feb 2018

@libus83 nas ma tiež DMO operovaný 1x v 8 rokoch, už rozpraval ale nevie povedať všetky písmená. Ja som koli rozpravaniu žiadala operovať aj tvar a mudr povedal že može byť, mal 4 vpichy Pred operasiou nevedel rozpravať makko Ď,Ť,Ň.... a po operacii začal. Poperačný stav veľmi dobrý, lenže náš má vysoký prah bolesti takže on je v pohode s hocijakou bolesťou.