Operácia Ulzibat v Bratislave

kacenka15
7. mar 2015

Dobrý deň, mamičky, chcem sa opýtať, či má niektorá z Vás skúsenosť s operáciou Ulzibat v Bratislave alebo len v Kladne a v Poľsku? Ak áno, podeľte sa so svojou skúsenosťou. Nás čaká 14.4. zákrok metódou Ulzibat v Ba kvôli spastickej diparéze nožičiek. Ako následne prebieha rehabilitácia? Cvičí sa hneď druhý deň po zákroku? Potrebujem to vedieť, pretože následne sa chystáme na rehabilitáciu v centre Liberta do Košíc... vopred ďakujem za rady, odporúčania a skúsenosti 🙂

libus83
5. feb 2018

@peterbelica dakujem za odpoved...no uvidime co povie doktor..nas zacal teraz rozpravat svoje skomoleniny..povie par slov ako mama baba dede daj nie rnarodil sa s cytomegalovirusom a nikto nepovie co vsetko sposobil...vsetci doktori su radsej ticho..tak uvidime..dufsm ze vsetko zvladneme☺

denisska10
25. feb 2018

Ahojte, dlho som hladala nejake rezencie na Ulzibat a nasla som tu vas 🙂 aspon nieco, lebo na nete je toho velmi malo. My sa chystame so 4 rocnym synom prvykrat na zakrok uz o dva tydzne do Krakowa. Veľmi dufame, ze to pomoze. Mame diparezu, na nohach stoji uz od roka, ale sam chodit nedokaze. Za rucku je to tiez este velmi nedokonale , a tak stale pouzivame kocik. Dlho sme zvazovali ci ist, ci nie. Napokon sme rozhodli a ideme do toho. Rehabilitujeme 5 krat rocne po tri tyzdne. Tiez mame strach, aby sa nieco nezhorsilo, kedze viem, ze svalova sila v nohach bude mala, ale verim, ze sa z toho dostaneme s co najlepsim vysledkom.

libus83
14. mar 2018

kto bude 18.3. v Kladne na operacii?

moika3
14. mar 2018

@denisska10 My sme boli v Krakowe pred 2 rokmi ( mala 7 rokov )a sme spojní- ako ste dopadli ?

melisa36
15. mar 2018

@libus83 my sme mali ale museli sme zrusit koli novej diagnoze :(

denisska10
15. mar 2018

@moika3 Zakrok dopadol v poriadku. Veľmi sme boli spokojní s prístupom a že to bolo hneď pri hoteli. Všetci boli milí a profi. Teraz je štvrtý deň po,zatial posedavame lebo nôžky bolia. Spravila sa nám jedna malá zrazenina,ale už to pomaličky mizne. Nohy sú super voľné,uvidíme čo to bude po prvej rehabke,ktoru máme o tri tyzdne. Syn sám ešte nechodil pred zákrokom len o barlickach,najvacsi problém bol v rovnováhe,pevne verím,ze ked bude vedieť položiť celé chodidlo na zem prídu nove pokroky. Vy ste ako natom?

kaces77
1. apr 2018

Dobrý večer Všetkým čo tu píšu čo už boli na operácii
Nás syn chodí po špičkách od 2 rokou a teraz už má 6 a stále spickuje rehabilitujeme denne už 6 mesiacov a mame malé úspechy. Ale stále nám doktor hrozí s operáciou tak som začala zvažovať práve tuto metódu čo tu píšete ale stále neviem či ísť do toho?????

denisska10
2. apr 2018

@kaces77 ahoj,my sme tri týždne po operácii,4 roky doslova drieme a tie nôžky stále bolí tuhé,ked sa postavil bez topánky hneď išiel do špičiek,nozky kadajak povytacane. Síce sme kratucko po zákroku,ale už ho pomaly staviam a nohy sú krásne položené na zemi. Ešte sme ani nezačali cvičiť a ja už teraz viem,ze to bolo to najlepšie čo som preňho mohla urobiť. Zlým postavením trpia aj všetky kllby a už len kvôli tomu sa to oplatí. Minimalne bolesti,kratucka narkóza,kratka rekonvalescencia a skvelý prístup.

kaces77
2. apr 2018

@kacenka15 ďakujem veľmi pekne som rozhodnutá ísť na konzultáciu a uvidíme čo nám povedia!
Môžem sa spýtať kde ste boli na nalepí zvažujem krakow ale aj cz kde ste boli vy? Kam chodíte rehabilitovať my v KE Liberta

denisska10
2. apr 2018

@kaces77 Boli sme v Krakowe, s komunikáciou nebol problem,sme tiež z východu a prislo mi zbytocne merať cestu do Kladna keď za tri hodinky ste v Krakowe, rehabilitujeme tiež v Liberte. Držím palce

kaces77
5. apr 2018

@denisska10 prosím tá nápis mi email alebo tel číslo tam lebo neviem sa tam dovolať Dakujem

denisska10
5. apr 2018

@kaces77 ebienias@centermed.pl určite rýchlo odpíše 🙂

kaces77
5. apr 2018

Dik už sa ozvali

kaces77
5. apr 2018

Skoda nerobia teraz operácie

usmievava31
5. apr 2018

Prosim plati sa aj za konzultacie? Neviem nikde najst cennik.Dakujem

libus83
6. apr 2018

@usmievava31 my sme platili 20€ za konzultaciu

usmievava31
6. apr 2018

@libus83 dakujem

kaces77
24. apr 2018

No boli sme na konzultacii a ideme do toho v septembri mame diagnozu dystonia sa to vola či je to to neviem ale operovať ideme aj napriek tomu

denisska10
3. máj 2018

@kaces77 držím vám palce,myslim,ze mu to pomoze,my sme 8 týždňov po zákroku a postoji sám 20 sekúnd,co nikdy predtým nedokázal,chodi a barlami nozky su krásne celé položené. Proste všetko sa zlespsilo. Dúfam,ze to bude pokračovať v dobrom. Držte sa

michalamu
22. máj 2018

Ahojte keďže je tu veľa referencii o operácií Uzibat dovoľte mI aby som sa aj ja podelila o svoju osobnú súsennosť s týmto zákrokom. Mám 25 rokov a diagnózu DMO. Už sedem rokov pravidelne rehabilitujem v rehabilitačnom centre Renona, doteraz som túto operáciu odmietala hlavne z dôvodu dospelosti a faktu, že som už absolvovala nejednú klasickú operáciu achiloviek v Prešiove ešte ako dieťa. Dnes môžem operačný zákrok metodou Uzibat len odporúčať. Keď mi v rehabilitačnom centre minulého roku povedali, že mám absolvovať tento zákrok, myslela som, že už som dosiahla v chôdzi maximum a na operáciu som sa rozhodne nechystala. Dnes som som neskutočne vďačná panovi riaditeľovi tohto centra, že ma predsedčil a v marci tohto roku som absolvovala zákrok. Nebudem písať, že po operácií to je jednoduché kedže sa 2 týždne nohy nesmú zaťažiť, ale vydržať sa to dá. Dnes som 2 mesiace po operácií nohy sú uvolnené nič ma neťahá ani neboli. Chodím po byte aj bez pomoci a som si istejšia v chôdzi. Verte mi, pred zákrokom som si vypočula mnoho aj negatívnych odoziev a postojov, či už od lekárov, ktorí mi radili aby som dané finančné prostriedky využila aj inak, že môj stav sa už zlepšiť nedá, alebo aj od mamičiek detí, ktorím daný zákrok nepomohol. Verte mi bolo to naročné aťažké rozhodnutie zmietalo sa vo mne mnoho pocitov a preto to tu aj pišem. Môj ná zor nebojte sa absolvovať operáciu najviac to boli to boli prví tri dni. Samozrejme pravidelne rehabilitujem aj doma 6 dni v týždni minimálne hodinu bez toho to nejde. absolvovala som rehabilitáciu po 5 týždňoch. Nevravím, že to nestojí mnoho síl energie a času ale myslím si, že to stojí zato.

allka3006
3. júl 2018

@usmievava31 zdravim teraz sme boli na konzultáciu v Prešove platili sme 50€

skoupa
13. sep 2018

dobry den kedy je najbližši termin konzultacie na slovensku a treba sa aj objednat dakujem

skoupa
16. sep 2018

@allka3006 dobry den nemate čislo telefonu na prešov dakujem

tsun
16. sep 2018

@skoupa Dobrý deň, najbližší termín konzultácie je 21.10.2018 v Renona Šúrovce, na konzultáciu sa objednáva elektronicky na adrese je link http://www.ulzibat.cz/konzultace.

allka3006
17. okt 2018

Zdravim idem za vami s prosbou a radu syn je mesiac po operácii a asi pred 2 týždňami zakopol a v mieste vpichu mu to opuchlo stuhlo spravila sa podliatina boli sme hneď na pohotovosti ale ani veľmi nevedeli čo povedať lebo takú formu operáciu ešte že vraj nepočuli ,tak asi cca 4 dní po tom noha sa dostala do normálu lenze od vtedy zase sa mu to stalo 2 krát astale na tej nohe a na tom rovnakom mieste prosím neviete mi povedať o čo vlastne môže ísť alebo či niekto mal tiež niečo po tej operácii ďakujem vopred

jejo
3. nov 2018

@kacenka15 mozem sa spytat na vase skusenosti s Ulzibat metodou?

skoupa
3. nov 2018

dobry den nás čaka operacia metodou ulzibat 10.11 v kladne

jejo
3. nov 2018

@skoupa dobry den, mozem sa pripadne s vami po zakroku spojit? Mna by zaujimalo aj to hojenie a efekt s odstupom casu.

skoupa
4. nov 2018

dobry den ano aj vy mate zaujem o operaciu a koho vás alebo dieta

jejo
4. nov 2018

@skoupa my mame termin na jar, dcerka ma DMOma hemiparezu lavostrannu, mala zle dosstupuje (spickuje) a pan dr. Nazarkin by jej riesil az 3 miesta na tele.