Ophthalmo-Septonex verzus Ophthalmo-Framykoin

22janka1993
2. aug 2023

Ahojte prosím o radu. Dnes som bola so 7 mesačným babätkom u lekára s hnisavým očkom a predpísal nám opthalmo framykoin avšak táto masť má vyladok a nedá sa zohnať. Mama mi zohnala opthalmo septonex a teraz som si všimla že to nje niečo iné ako mi predpísal. Myslíte že môžem dať septonex? Ďakujen

stanulienkat
2. aug 2023

Septonex môžeš dať určite, tým nič nepokazíš, ale je to iba dezinficiencia. Framykoin sú antibiotiká. Tak zavolaj doktorke, nech ti predpíše niečo iné. Keď je stav taký, že treba antibiotiká, tak to nezanedbaj.

luliu
2. aug 2023

@22janka1993 nie, keď ma hnisavé oči potrebuje ATB, septonex nestaci

22janka1993
autor
2. aug 2023

@stanulienkat áno nechcem nič zanedbať dnes ráno mal očko plné hnisu a ako zázrakom dotsraz už ako keby ani nič nemal ...zajtra bude otec hľadať cestou do liptovského mikuláša no zatiaľ aspoň niečo mu chcem dať. Volala som s lekarom a on mi kázal kúpot ocuflash co je voľne dostupné ale mama mi volala že ho zohnala len ona si neuvedomila že iné a už dnes lekáreň nemám v dedine

ja_mama
2. aug 2023

Akoze to uz su riadne vypadky atb....nam naposledy dala pamycon - ten sa nedal zohnat, tak dala opthalmo-framikoin a nastastie s tym este pred mesiacom problem nebol...este tusim uniflox su kvapky do oci na predpis, tak snad aspon to by mohli byt dostupne....ten opthalmo septonex je fajn, ale na bakterialnu infekciu to je slabe, nam to pri zapalenych ockach nepomohlo :/

stanulienkat
2. aug 2023

@22janka1993 occuflash je obdoba oftalmo Septonexu.

saxana000
2. aug 2023

Nam napisala tobradex miesto framykoinu ale neviem ci ho mozu aj taki malicki.moja uz bude mat 7

Ocuflash je len ocianka lekarska.to na zapal nebude stacit..

viestta
2. aug 2023

Septonex je len dezinfekcia, nie ATB. Treba zavolat na ocne nech predpisu nahradu.

janinah
2. aug 2023

@saxana000 nebol to Tobrex? ten je atb, Tobradex je atb+kortikoid...

@22janka1993 rano volajte pediatrovi,nech predpíše uniflox kvapky,sú lepšie ako masť...a očko predtým umyjte prevarenou vlažnou vodou od zaschnutého sekretu a potom kvapnite...je to prvýkrát ten hnis v oku?

saxana000
2. aug 2023

@janinah urcite tobradex ale dcera mala jacmen vtedy a svrbelo to..framykoun nebol nikde tak magistra v lekarni povedala ze toto jedine maju skladom.a za dva dni bolo ocko zdrave.

22janka1993
autor
2. aug 2023

@janinah áno prvýkrát to má ale ako keby mu to prechádzalo uvidime ráno lebo za celý deň aj bez krému nemal nič