Ortopedický problém. Nožičky do X. Poraďte!

exi123
12. okt 2008

Ahojte,
mam 3.5 rocne dievcatko a vsimla som si, ze od kolien dole sa jej nozky vytacaju do X ( ja a manzel mame rovne nohy...)- neviem ani, ci to moze suvisiet s dedicnostou...( krive ma svokra 😀 )..

Zijeme v zahranici a zatial tomu nik nevenoval pozornost. Rada by som sa opytala maminiek, ci nejaka mala podobny problem s dietatkom/ Pocula som o noseni specialnej obuvi ( neviem akej ) a nohy sa zrovnaju. Pretoze ked stoji a da ich k sebe, su rovno, ale vytaca ich a pri postaveni dava od seba. Neviem, ci som nieco zanedbala s obuvou alebo...

😒 viete mi poradit? Dakujem

aduskaalola
11. apr 2013

@tintinka
ahoj.pisala som ti aj mail
prosim ta kde a kto robil tvojej dcerke ortezky-tie na den?

dario
13. apr 2013

@bertica.h dobry vecer mali moj syn ma 4roky zistili sme ze peticky ked dostupi mu idu smerom von ortoped nam predpisal sandalky a vlozky ale kamaradky mi hovorili ze nesedia do kazdych topanok pridu nam az za mesiac a potrebujem mu kupit tenisky staci mu zatial topanocka co ma vovnutry ten vzklenok aby nebola plocha nozka dakujem

annamary2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrea5511
28. jan 2014

Chcem poprosit o radu mame krive nozicky aj clenky vdaka pediatricke.boli sme na ortopedii a dostali sme ortezy.chcela som aj predpis na ortopedicke papucky no nedostali sme.mozem navstivit aj ineho ortopeda?sme z bb kto mi vie poradit,dakujem.

irenka40
1. feb 2014

@leteku ahoj dcerka ma tiež nohy do x mala 5rokov vravela som to lekarovi ale on my povedal ževraj sa jej to vyrovna same chcem sa ta spytat ake ortezky to mate pojdem inemu ortopedovi a nech by nam predpisal dakujem za radu 🙂

andrea5511
1. feb 2014

@irenka40 boli sme najskor v starej nemocni u alkuriho ale vsetco co pocuvam sa nanho stazuju.odporucam ortotech vsetko vam tam daju nieco sa doplaca ale su vynikajuci odbornici a velmi dobry pristup.dostali sme hned topanocky a aj ort vlozky.ortezy ideme nosit zo starej nemocnice ale ako nahle budu male pojdeme do ortotechu,k alkurimu uz z malym nepojdem.su to take z trojbodovym upinanim.bude ich mat od stehienka a po konceky prstov,je to zly pochlad ale ak maju pomoct,tak radsej my mame aj vybocene kolienko.

marion
21. feb 2014

@andrea5511 a museli ste mat recept od ortopeda co je v nemocnici alebo ste isli priamo do ortotechu? My sme na ortopedii boli..a povedali ze to ma este v norme ale mne sa to nepaci...mame ist na kontrolu..tak ci mozem ist hned nieco si pytat do ortotechu, alebo musi byt recept od ortopeda dakujem 🙂 🙂 🙂

andrea5511
21. feb 2014

Doporucaci listok od pediatra a potom hned do ortotechu,tam aj vysetria je tam ortopedicka ambulancia a potom vyrobia na zaklade ortopeda,je tam velmi dobra pani doktorka..

fiona92
18. apr 2014

Ahojte,

Boli sme akurat pri ortopedovi s mojim skoro 2.5 rocnym synom a ortoped nas uplne zhrozil ze ma strasne krive nozky! Sme z BB a boli sme u dr Shams. Ma s nim niekdo skusenosti? Povedal nam ze treba iba cvicit, ale na to ako ma zhrozil tak neodporucil ani vlozky ani protezy. Myslite, ze by bolo ist lepsie s odporucenim od pediatricky do Ortotechu?

Dakujem

duracelko
18. apr 2014

@fiona92 ja idem s týmto do ortotechu, dcéra tam už bola ked jej robili ortoped. vložky do zimných topánok - tiež má nôžky do x vraj dávajú tie protézy na noc...

fiona92
18. apr 2014

@duracelko tak skusim tam zajst co nam tam povedia, dakujem

greeny
18. jún 2014

@fiona92 my sme z BA ale boli sme v BB v ortotechu, vyfasovali sme aj vlozky aj topanocky aj protezky, bala som sa ako dcerka zareaguje na protezky ale nosi ich rada a stale sa vystatuje ze bude mat nozky ako modelka 😀 a tie topanky su super, lebo sa za ne doplaca len okolo 17 Eur a poistovna vyse 100 Eur hradi a mam kvalitne topanky pre dieta

fiona92
18. jún 2014

@duracelko ahoj dakujem. Bola som tam a povedali ze je to ok, ze ma chude nohy a hrubsie kolena takze s tym nemusim nic robit. Ja s nim doma cvicim len to nie je take jednoduche 🙂

Sa mi zda ze ale dava viac chodidla do dnu ako kraca, tak asi budem sledovat par mesiacov a cvicit dalej a ak tak pojdem znova a budem si pytat nieco. A tie vlozky davaju na x-ka alebo aj ked sa chodidla davaju do predu?

Dakujem

monika333slov
3. aug 2014

@jarus1
Ahoj sice si to uz pisala davno no ak chodievas mohla by si mi pomoct a poradit toho ortopeda ?

jarus1
3. aug 2014

ahoj...ano rada poradím.....myslíš ortopeda v žiline? pýtaj sa ...aký je problém?

nufanek
30. mar 2015

@duracelko
@greeny Ahojte, zienky, trosku obnovim temu. Nas maly ma tiez nozky do x. Zhruba pred mesiacom sme boli na ortopedii v pp. No pan doktor ledva otvoril usta, akurát, ze ano ma nozky do x, ma ich ploche a preto mu ich taha do x. Odporucil zakladne civiky a predpisal korytkove vlozky do topánok. Akoze pristup vlazny, nic moc. Bola som rada, ze sa vôbec vyjadril. Nie ze by som silou mocou chcela pre malého protezy, ale tajne som dufala, že vlozkami v topánkach prestane aspon zakopavanie a padanie vonku. Je to hrozne, vyberieme sa na ihrisko, snazi sa behat a v priebehu 15 minut spadne 6x. Ani vlozky nepomohli. Aj v pokojnej chodzi sa mu nozky doslova pletu ako opitemu. Neviem, ci je to v poriadku, tak ako to je. Snazime sa cvicit, ale tazko 2,5 rocne dieta prinutit, vsetko formou hry, no nie vzdy do vyjde.
Chcela som sa spytat, u koho v ototechu ste boli.

greeny
11. apr 2015

@nufanek ahoj ortotech len odporucam, boli sme u primarky Dr. Konderovej ale ona uz velmi neordinuje ale myslim ze vsetci su tam super. teraz mame problem s malou dcerkou ze nevystiera malicek tak nas super vybavili, rontgen spravili aj dlahu a vsetko v jeden den aby sme sa z BA nemuseli znovu vracat.

nufanek
4. máj 2015

@greeny Ahoj, dakujem za odpoved. Chcem sa spytat, ci mi nevies poradit ako sa da dostat na vysetrenie. S prestavkami sa tam snazim dovolat uz vyse dvoch tyzdnov a nic. Na stranke som zistila, ze objednanie na presnu hodinu je spoplatnene. Ale co ak tam chcem ist bez platenia. Nevies mi poradit, pripadne cislo nemas na nich? Skusala som vsetky, ktore som na stranke nasla. Aj teraz som volala, najskôr bolo obsadene, a ked som volala o par minut uz mi nikto nezdvihal. Dakujem.

greeny
4. máj 2015

@nufanek ahoj maju tam velky frmol takze skusaj len dalej. ja som tam bola osobne, nevolala som. teraz uz ma byt zakaz brania poplatku za objednanie ale neviem odkedy to ma platit. kazdopadne priprav sa na dlhe cakanie

nufanek
4. máj 2015

@greeny no asi pred pol hodinou som sa konecne dovolala. Da sa objednat aj na konkretnu hodinu, stale za poplatok. aj nad tym uvazujem. Zatial som sa objednala na konkretny den, len si neviem predstavit to cakanie s malym. Dopravu budem riesit asi jedine vlakom a mestskou. Ty si teda nebola objednana?

sara2830
12. jan 2016

Ahojte, viem, ze je to starsia diskuska ale dcerka(2 roky)ma tiez xsace a od mala chodi bosa po dome,v lete taktiez a pocas roka striedam barefoot a pevne no je velmi narocna,musia byt lahke,ohybne...ploche nohy nema tak neviem ci ju mam stresovat s ortopedom (ma zlu skusenosr s dr.boli sme nedavno dlhsie v nemocnici) a pri jej tvrdohlavosti sa zial ziadne cviky asi praktizovat nebudu dat,co radite s odstupom casu?Dakujem.

karkana
1. feb 2016

@andrea5511 prosím ťa, treba doporučenie od detskej dr. do ortotechu, dcerka má 2roky a 3mesiace a od leta jej idú do x, pred tým mala rovné pekné,,,je síce trochu baculatá,,,či to môže byť aj tým,,,ale radšej by som išla, ,,,dievča nech má pekné nôžky, nech pomôžu ak treba 😉 dakujem síce doma majú reči, že sa jej vyrovnajú,,,že čo vymýšlam,,,,neviem,,,,,,,,,,,,,

nufanek
1. feb 2016

@karkana treba odporucanie k ortopedovi, my chodíme do ortotechu od minulého leta, drobec nosi ortezy na noc, akurát o dva tyzdne ideme na kontrolu, myslim, ze uz mu budu robit vacsie, no ako povedal lekar, je to na dlho, najlepsie vraj posobia v case, ked dieta rastie

rojica
13. mar 2016

Tak my sme tiež boli nedávno v BB v ortotechu a musim tiež len odporučiť. Syn ma 2,5 roka a tiež máme ploche nozky a do X....😩 tak nam siju sandálky na mieru a aj vlozky a ešte k tomu aj ortezy. Z tých ortez mam najväčší strach, že či to bude malý chcieť mať na nozkach, ale ako som citala v predošlých komentároch tak budeme zo začiatku skusat len po jednej nozke a uvidíme, ako to bude znášať.....

rojica
13. mar 2016

@nufanek a malý chcel mať na noc tie ortezy?...nas to čaká o cca mesiac tak už teraz mam z toho strach...😩

karkana
13. mar 2016

my ideme zajtra ale na rehabko do detského pavilonu nás poslali,nie do ortotechu,,,,,,,,majú nám ukázať cvičenie,,,,, doma by sme mali cvičiť,,,,,,,,,,,,,či pomôže len 😒 to,,,,,,,,,

rojica
13. mar 2016

@karkana radšej by som brala asi to cvičenie ako tie ortezy.....

karkana
13. mar 2016

robievam s nou sem tam niečo,,,len dva krát niečo urobí napr.turecký sed a už koniec,,,,,,,,,,,,,,,ona by asi skôr tie ortézy zniesla,,,,,,,,,,,,,,no uvidíme

nufanek
13. mar 2016

@rojica rovnako som mala obavy, este nas upozornili, ze keby bol problem, tak dat zo zaciatku na striedacku. Matimu vsak absolutne neprekazali, nosi ich od zaciatku a celu noc. Muz je trochu sklamany, ze takmer po roku vidiet minimalne zmeny, momentalne ich nenosime, uz mu nesedia, ale tento tyzden by mali byt hotove vacsie. No je nevihnutne nielen nosit ortezy, ale aj cvicit, co je u nas vecny boj. Uvidime, ako to bude pokracovat, verim, ze sa mu to polepsi.

rojica
13. mar 2016

@nufanek fuuuu to až tak dlho sa musia nosiť?.....😢...nam o cviceni niv nevraveli, ale u nas to zatiaľ nehrozi, malý by aj tak nespolupracoval....a to máte super, že malý s tým nemá žiadny problém...