• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ortopedický problém. Nožičky do X. Poraďte!

22. decembra 2016 
@parenisko a ešte som zabudla že moja nemá ploche nohy,ak vy máte bude sa to urcite inak riešiť...
24. jún 2016 o 07:57  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sara2830 my máme medzeru 7 cm a už nam dali ortezy....a aj nam tvrdia, že sa to napravi samé aj keď my s tými ortezami chvalabohu problém nemame aj keď teraz cez tie horucave to je strašne keď ich ma dosť sa poti tak mu ich nedavame každý večer...
24. jún 2016 o 09:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tak sa veľmi tešíme dnešná kontrola na ortopédii dopadla dobre a ortézy nám veru pomohli. S pôvodných 7 cm sa nám nám nôžky napravili na 4 cm čo je skvelé za pol roka... :slight_smile: už nám predpísali len druhé sandálky na ploché nôžky ktoré verím že sa časom aj tie napravia.....
13. sep 2016 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@rojica ja som akurát pozerala foto malej spred roka a uz nemá vôbec xsače,prirodzene sa jej vyvinuli :slight_smile: o jeden problém menej, budem držať palce nech sa aj plochosti zbavíte :slight_smile:
13. sep 2016 o 13:16  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
my sme boli na kontrole u dr. rehabili., takže ttreba dalej cvičiť,,,trochu sa to zlepšilo,len ešte tam popísala nejaké dalšie že kyfotizácia Th-L,,,nejaké zvýraznené L lordoza,,,,,,,,,,,,to som ať doma čítala,,,tak sa opýtam na fyzioter., ,a v decembri pôjdeme na ortopédiu,,,čo povie, či treba ortézy,,,,,,,,,,,,najhoršie je, začala chodiť do škôlky, a nehrozííí cvičiť,tak vystrája,,,,,,,,,,,,,,
13. sep 2016 o 13:24  •  snaží sa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sara2830 Ďakujeme a určite sa časom aj to napraví už nám predpísali druhé sandálky tak jedni bude mať doma a druhé v škôlke....
13. sep 2016 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@karkana My sme chvalabohu nemuseli cvičiť a určite by ten náš ani nechcel cvičiť tak sme radi, že sa to aspoň s tými ortézami napravilo čo u nás problém nebol a vydržal s nimi celú noc spinkať....
13. sep 2016 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcata ja som si vsimla ze aj moj maly (20mesiacov) zacina mat nozky do X. On je vysoky a take tenke sparadlo a aj tie nozicky ma uplne chuducke a kolienka su teda dost viditelne. Nasa dr na poradni povedala ze jej sa zda ze ma nozky vcelku ok a male deticky ze este nemaju vyvinutu klenbu, ze to sa upravi, ale pre moj klud duse nas odosle na ortopediu. Chcem sa opytat, ci ste spozorovali u svojich deti tiez tento problem a bez nejakej liecby z toho vyrastli, resp sa to upravilo samo. dakujem za vase postrehy.
PS: inak tiez velmi rad jazdi na odrazadielku, aj kazdy den, nie dlho ale zakazdym si sadne a trochu sa povozi
20. dec 2016 o 21:46  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kondaska1 áno,teraz mala dcérka 3 roky a už skoro vôbec nevidno a je vysoká a chudá,ked mala 2 boli sme pre pokoj tiež u ortopéda,pomeral ,presvietil a poslal domov z tým ,že z toho vyrastie:grin:
21. dec 2016 o 15:48  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sara2830 dakujem za ukludnenie, ja by som to nejak neriesila tie x-saky, lebo vsetci mi hovoria ze z toho vyrastie, a teda nie je to ani nejak vyrazne, ale vsimla som si tuto debatu, tak ma to zacalo zaujimat, ci tu su take deticky co z toho skutocne vyrastli :blush:
21. dec 2016 o 16:03  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kondaska1 dosť záleží aj od doktora si myslím,aj od toho či nemá ploché nozky a nieje to tým podmienené alebo z ejakehoi ineho dôvodu,moja chodi od mala bosá aj v lete vonku a má krásnu klenbu...
21. dec 2016 o 16:19  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@sara2830 bosy chodi aj moj maly, on dokonca papucku ani nechce, dam mu ju a vyzuje sa z nej. Tak uvidim, po sviatkoch sa objednam a som zvedava co povedia...
22. dec 2016 o 13:07  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok