Otázka pre mamičky autistických detičiek

zuzinka888
24. jan 2023

Mamicky, chcem sa opytat, kedy a ako ste zistili, ze vase dietatko nie je v poriadku. Nie to, kedy vam urcili diagnozu, ale ten vas pocit. To ze dietatko je ine. Kolko malo mesiacov ked ste si zacali vsimat inakost dietatka. Dokazali ste to prijat? Alebo sa vam dokonca ulavilo?( myslum to, ze nemusite okoliu a rodine vysvetlovat preco nevie to a to. Preco je " nevychovane"(ako to ludia niekedy vnimaju). .....Alebo stale tvrdošijne odmietate pravdu a dufate, ze dietatko potrebuje len cas?. DAKUJEM za reakcie .

lucinika
25. jan 2023

@zuzinka888 približne v 2 až 2,5 roka , dcéra má však Aspergera

lavender273
25. jan 2023

Moj muz spozoroval niektore veci ked mala 18m, diagnostikovali ju ked mala skoro 4 r (spectrum). Vela ma to naucilo a strasne vela som musela zmenit vo vychove. Svojim sposobom sa mi ulavilo pretoze vela veci mi tymto zacalo davat zmysel. U nas je to 'lahsia' diagnoza, takze vzali sme to v celku dobre.

coco1
25. jan 2023

Cca 3 roky. Dalo sa vidieť aj skôr si myslím,zvalovala som to však na to :však je chlapec, chlapci sú pomalší vo všetkom. Aj uľavilo na 1 strane presne koli tomu že už nemusím ho ospravedlňovať a na 2hej si človek aj musimzvyknut na ten fakt a všetko s tým spojené. Veeela mamičiek mi hovorí : to robi aj môj… tak asi aj on je autista. Alebo: z toho vyrastie. Ja som kľudný človek ale tieto 2 tvrdenia ma dvíhajú zo stolicky 🥴

lucinika
Včera o 15:40

@coco1 súhlas, šli sme na vyšetrenie k dvom lekárkam,obe vyslovili záver ASP, no vytacaju má reči typu,veď jej nič nie je, vyrastie z toho...A vrchol všetkého keď vám povedia,že každé nevychovane decko je v dnešnej dobe autista 🤦

coco1
Včera o 16:56

@lucinika presne veru len mama autistickeho dietata vie, co to naozaj obnasa, vychovavat take dieta. To, ze iní ho vidia 30 min. Na ihrisku a robia zavery, o tom sa ani bavit nemusime. ludia nevedia ako autisti rozmyslaju, ako rozumenju/nerozumeju pre nas beznym kazdodennym situaciam.