Pásomnica u detí

simculllka
7. mar 2018

Ahojte,

prosím o vaše skúsenosti. Mali vaše deti alebo stretli ste sa s takým prípadom, že by dieťa malo pásomnicu? Ako sa to prejavovalo a čo vám pomohlo? Doktorka má podozrenie u dcérky ( 2 ročná) na pásomnicu, napriek tomu, že stolica vyšla negatívne. Dala nám Vermox na užívanie ( 3 dni po sebe) a potom ešte jedna tableta za mesiac. Celkom som z toho vystrašená. Na jednej strane by som bola rada, ak by sa vyriešili dcérkine problémy a na druhej strane sa toho strašne bojím, že aké to bude, keby to z nej išlo von a podobne....je inak veľmi ťažké nájsť ohľadom tohto nejaké info, zvlášť ak sa jedná o dieťa, preto sa pýtam takto. Ďakujem za vaše odpovede.

saska.t
7. mar 2018

Stretla som sa v MS u deti,a ano Dr. ma pravdu aj ked rozbor stolice vyjde casto negativne ,aj tak ju moze mat, kludne odcervi podla rady Dr., akurat sa divim, ze vam nedala tabletky pre celu rodinu,kedze pasomnica je prenosna mala by sa odcervit cela rodina

simculllka
autor
7. mar 2018

@saska.t no máme 6 tabliet toho vermoxu, ale ak by sa to potvrdilo, tak by som išla dať predpísať aj staršej dcére a aj nám rodičom, a neviem, ešte máme maličkého, 4-mesačného, neviem, či aj tomu sa to môže dať..

saska.t
7. mar 2018

@simculllka toto preber s Dr. kazdopadne by som trvala na odcerveni celej rodiny a bezne sa to tak robi, pasomnicu mozte chytit kdekolvek staci ze sa deti hraju v piesku, s hlinou atd. a potom daju prsty do pusy...pasomnica pusta clanky, ktorymi sa deti nakazia

simculllka
autor
7. mar 2018

@saska.t oki ďakujem, fuj, mne je z toho úplne zle, že by som to mala mať v tele alebo naše deti..

lindusss2016
7. mar 2018

Padomniciam sa oddeluju posledne clanky tela a tie.vychadzaju so stolicou, ale nemusia byt pritomne v kazdej stolici, preto sa ma odoberat stolica viackrat, ked je negativna. Neboj, urcite to bude dobre, ale mohla ti teda aj vasa dr o tom podat viac informacii, tiez by som z toho bola nervozna. Babatko to podla mna nemoze dostat, kedze prenos je tam fekalno oralnym sposobom a pri babatku clovek akosi podvedome dodrzuje prisnejsiu hygienu. A ani vy ju vobec nemusite mat, ta padomnica nie je az taka nakazliva ako napr.mrle

lindusss2016
7. mar 2018

Teda predpokladam, ze stvormesacny sa este nejak neplazi po zemi...

simculllka
autor
7. mar 2018

@lindusss2016 oki ďakujem veľmi pekne. Veď toto, že dr sa k tomu nevyjadrovala, proste nám dala cez sestričku ten Vermox a čau. Ide o to, že dcéra má dlhodobejšie problémy s trávením, proste to vyzerá tak všelijako, že ani sami nevieme, či to má nejakú intoleranciu alebo o čo ide, ideme na gastro, ale až v polke apríla a zrejme sa snaží dr vylučovať. Možno tú pásomnicu nebude mať, len nechápem, prečo jej potom dala to užívanie tak, ako jej ho dala. No však uvidíme..

mzov
7. mar 2018

@simculllka a co presne dcerku trapi? Nepribera? Zvracia? Pred tym ako jej dala vermox, jej doktorka robila nejake testy (krvne)?

lindusss2016
7. mar 2018

@simculllka ak je to pasomnica, tak by neprospievala a pravdepodobne by jej aj z krvi chybali ziviny. Ake mala vysledky?

eliska13
7. mar 2018

@simculllka doktorka len skúša vôbec sa neboj, že by to dcérka mala, ak aj áno buď rada, že by to z nej vyslo, lebo chytiť v piesku či v škôlke čokoľvek nie je ťažké.aj syn mal bolesti brucha nafúknuté brucho stolica vyšla neg, ale doktorka hovorila, že teraz sa tie testy robia nejakým lacným spôsobom a vyjdú skoro všetkým negatívne aj, keď tam niečo je.Tiez sme dostali pre istotu Vermox, ale nebolo treba....

simculllka
autor
7. mar 2018

Áno, v podstate sa dlhodobo trápime s tým, že nepriberá, teraz má vo svojich dvoch a dvoch mesiacoch 10 kg, strašne ju nafukuje, bolieva ju bruško, je anemická, strašne bledá , býva hodne podráždená a hlavne unavená. Najskôr sme si mysleli, že môže mať nejakú intoleranciu, čo vlastne aj stále platí, ale keď jej dr brala krv na lepok, tak testy vyšli negatívne.Rovnako jej brala aj moč a stolicu a tie vyšli tiež negatívne. Ale, asi pred dvoma dňami som našla v jej hovienku také biele čiastočky, vyzeralo to ako také dvoj,trojmilimetrové pásiky, ktoré sa nehýbali. Odobrala som doktorke aj vzorku tej stolice, ale ona hneď nasadila ten Vormex s tým, že by sa mohlo jednaťteda o mrle, aj keď dcéra nemá tie základné prejavy, ako je svrbenie v konečníku..preto tá pásomnica, lebo sa mohlo jednať akože o články. Čo ma zarazilo bolo, že to doktorka nechcela vziať na preskúmanie, proste nasadila ten Vermox..takže tak. Uvidíme, tiež si myslím, že skôr skúša, čo by to mohlo byť...akože neviem si osobne predstaviť, že by z malej mala vyliezť nejaká pásomnica, popravde, už som zažila pri našich deťoch všetko možné, ale toto by ma asi položila, to je asi najnechutnejšia vec, ktorú si viem predstaviť. Inak, tie biele čiastočky som jej aj teraz našla v hovienku, ale nehýbalo sa to a mala to len na povrchu toho hovienka, čiže si myslím, že ak by to boli nejaké parazity, asi by boli aj dnu v tom hovienku, nie? Preáčte, že vás tu otravujem s týmito fekálnymi vecami, ale neviem, ským by som sa ešte poradila okoo toho.

luba41
7. mar 2018

@simculllka mlieko ako potravinu máte v strave odsledované? to ako prvé..

simculllka
autor
7. mar 2018

@luba41 no to práveže nemáme, ale teraz nemôžeme ani robiť intolerančné testy kvôli tomu, že jej budú robiť testy na gastre, preto nám neodporúčali takto skúšať až do kedy nebude mať po vyšetrení, čo bude v polke apríla. Sama som zvedavá..

luba41
7. mar 2018

@simculllka to neovplyvní žiadne testy, ak alergen aj vynecháš..bud má alergiu alebo nemá, nič to neskreslí..a testy na alergie sú do 3 rokov veku nespolahlivé, majú tak 50% úspešnosť, takže ak vám aj niečo nevýjde ako alergen, vobec to nemusí byť pravda..a naopak..takže sama musíš hladať a sledovať...kolko pije mlieka, mliečneho? nesleduješ zmeny po nom? exem, zahlienená.. inak tie čiastočky v stolici- ktorési moje dieťa to mávalo, nič z toho nebolo

mzov
7. mar 2018

Inak presne - laktozu a bielkovinu kravskeho mlieka? Odsledovala dr? To robi vela problemov.. to biele nemoze byt len nestravena cast potraviny?

lindusss2016
7. mar 2018

@simculllka ak by to boli mrle, hybali by sa, ak pasomnica, to sa nehybe.

simculllka
autor
7. mar 2018

@mzov
@lindusss2016
@luba41 no baby, fakt neviem, čo by to mohlo byť v tej stolici, ale naozaj sa to nehýbe. Či to je nestrávená časť, to neviem, ale má to už v tretej stolici a vyzerá to totožne..tak fakt netuším...stravu máme takú rôznu, ale áno, je pravda, že mliečnych výrobkov papáme dosť, ja by som sa nečudovala, keby to bola aj intolerancia na mlieko alebo na mliečnu bielkovinu, ale nezdá sa mi, že by mala tieto problémy vyslovene po zjedení niečoho mliečneho. Navyše, tam bývajú zvyčajne hačky a to naša malá nemáva, akože čas od času mala hnačky nevysvetliteľného pôvodu, ale nikdy to nebolo bezprostredne po mlieku alebo nejakom mliečnom výrobku. Doktorka je presvedčená, že pôjde určite o nejakú intoleranciu, preto aj ideme na to gastro, len teda musíme zistiť, že na čo...ale môžu to byť aj parazity, ja keď som to študovalana nete, podľa fotiek, tak to vyzeralo naozaj ako mrle, ale menšie, niekde som čítala, že samčkovia majú tak 3-5 mm, na to by sa to hodilo, len že sa to vôbec nehýbalo...tak neviem. Som zvedavá, či z nej niečo pofidérne vyjde tak na tretí deň po kúre..

luba41
7. mar 2018

@simculllka ale napr. pri alergii na BKM je široká škála príznakov-všetky súvisia s trávením a neprejavujú sa hned... taký základ máš napísaný tu napr. https://www.modrykonik.sk/alergia-na-mlieko/ a vyskúšaš lahko doma, proste striktne vylúčiš mlieko zo stravy / aj v iných potravinách kde je stopových prvkoch, aj soju, aj hovädzie /..ale úplne musíš, inak nezistíš..za pár dní sa už dá vypozorovať zlepšenie..

ivanamyl
8. mar 2018

Vyter neurobilia?

simculllka
autor
8. mar 2018

@ivanamyl myslis zlep? To som jej ja doma robila.

lindusss2016
8. mar 2018

@simculllka nie vyter zo stolice, tam pravdepodobne vychadzaju nejake bakterialne infekcie a ine

lindusss2016
8. mar 2018

Vyter z konecnika, som mala na mysli 😉

ivanamyl
8. mar 2018

Vyter z konecnika som myslela.

vanesanova
8. mar 2018

Ja by som dala velky pozor na toho 4 mesacneho...aby to vazne nechytil od vas separovat a urcite ist aj za detskym dokt.s nim a uistit sa ze on je ok a popytat sa na rady ako ho ochranit mojej znamej 10 mes.dcerka musela byt kvoli tomu hospitalizovana zevraj to mohla dostat od maciek a psov ktore maju doma ze mohla si dat do pusy co olizli no urcite by som to nepodcenovala a odcervila celu rodinu hlavne kvoli malemu

lindusss2016
8. mar 2018

@vanesanova boze, zas totot strasenie, ze macka nieco olize a dieta sa nakazi... parazity sa prenasaju fekalno-oralnym sposobom, nie oralno-oralnym. Ten, kto ma doma zvierata, si snad da pozor, kam mu se.u a vacsia pravdepodobnost je, ze sa nakazis zle umytou zeleninou, nez ze jej macka olizala hracku a najlepsim zdrojom su pieskoviska. Domace zvierata majitelia vacsinou odcervuju, hlavne ked maju male deti...

vanesanova
8. mar 2018

@lindusss2016 ja nikoho nestrasim pisem len fakt ze mala mojej znamej mala pasomnicu a bola v nemocnici a mala to od psov a maciek ja mam tiez rocneho doma aj psa a vela sa spolu hraju a zamuenaju si hracky medzi sebou neda sa to vzdy ustriehnut ja urcite nie som proti zvieratam pro malych detoch

vanesanova
8. mar 2018

@lindusss2016 a fekalno oralny sposob mas u psov a maciek isty kedze si vylizuju rit aj mocovy mechur

lindusss2016
8. mar 2018

@vanesanova no aj ked si olize rit, to by rovno musel ist tu hracku olizat a to je mala pravdepodobnost, plus tie zvierata sa pravidelne odcervuju, takze hocijak je vacsia sanca nakazy vonku od poulicnych zvierat, o ktore sa nikto nestara.

vanesanova
9. mar 2018

@lindusss2016 no neviem ale my sme nasho psa neodcervovali asi dva roky vobec nechce totiz tu tabletku za pana zjest a zere same svinstva vonku bojim sa to je jasne ale beremto tak ze nedostane tu pasomnicu hadam kazdy skor sa bojim tych pieskovisk to je cisty bordel a ked vidim u nas niektore maminy ako tam nechaju sa hrat rocne deti davaju si ruky do ust a este cele stastne vykrikuju joj to bude imunitka tak mi je zle a moj muz sa tesi ako ho tam bude vodit no asi tomu uplne nezabranim 😣

erickatt
9. mar 2018

@vanesanova dajte mu tu tableku do sunky, alebo obalte syrom, karickou ci takým mäkkym.