Pavlikove remienky

kajulka007
16. jan 2008

Ahojte, chcela som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenost s Pavlikovymi remencami. Nam ich doktor nasadil minuly tyzden.😝 Rada by som sa opytala, ako to vase deticky znasali? Ako dlho ste sa s remienkami trapili? Tie remienky, ktore mame su vyrobene v Neoprote a pripadaju mi dost nekvalitne. Su z takych tenkych kozenych remienkov a malickej vedie popruh cez brusko. Citala som vsak, ze by to tak nemalo byt a remienok by mal viest cez hrud. Nedate mi nejaky tip na vyrobcu, ktory by vedel remienky urobit kvalitnejsie? Dakujem za kazdu radu!

dci01
25. mar 2011

@lenkacka ahoj, no my ich znášame úplne v pohode, ja mám trošku problém s obliekaním, ale dá sa to..akurát včera som objavila v H&M super rifličky pre malú, také so širokým pásom, ešte sa dajú aj na zips rozopnúť, takže je v nich kočka 🙂

lenkacka
25. mar 2011

@dci01 veru ,veru aj my máme problém s obliekaním.Úzke tepláčiky neoblečieme a rifle už dupľom nie.Toľko krásnych nohavíc a rifličiek máme,ktoré proste v remencoch neoblečieme ☹ ☹ .Keď ideme do mesta alebo k doktorke,tak jej remence na tú hodinku jednoducho nedám,aby sme sa mohli vyparádiť.Cez leto to už bude super,dáme krátke nohavice,sukničky a žiadny problém - NEH JE UŽ TEPLOOO!!! 🙂 🙂 No dúfam,že mi ich už nebudeme mať - už len 2 týždne a budeme vedieeeeť. 😉

larmimi
27. mar 2011

@lenkacka kedy idete na kontrolu? my 6teho aprila... 😉

lenkacka
27. mar 2011

@larmimi My ešte presne nevieme,ale asi 4.apríla - určite niektorý pondelok,lebo len vtedy sa robí sono.Určite dám vedieť ako sme dopadli a aj vy dajte vedieť.Už teraz sa bojím,že sa remencov nezbavíme ☹ ☹ .Majte sa...

larmimi
27. mar 2011

@lenkacka nam uz sa tiez ta abdukcna perinka zacina trhat ...no proste kvalita..ja to volam atrapa...clovek nakupy krasne vecicky detickam a potom ho musim navliect do takej hnusnej atrapy...

dci01
28. mar 2011

@lenkacka jasne, vy už ich v lete nebudete mať 🙂 my ideme na kontrolu tento piatok, tak dúfam, že nám tam nepokazia prvoaprílovú náladu 😀
ja ešte nečakám, že nám nejako dovolia skladať remienky, budem rada, ak kĺbik bude na svojom mieste..

lenkacka
28. mar 2011

@dci01 držíme palčeky 😉

tmt
28. mar 2011

Nemáte někdo na bazárku (nebo na prodej) tepláčky, dupačky, kalhoty co jdou pohodlně obléknout přes šráčky a udělají i trochu parádu? Velikost 62-68. Děkuji za nabídky. Musíme obměnit šatník, jelikož se do hodně věcí nevejdeme a stahuje nám to nožičky k sobě 😒

dci01
1. apr 2011

@lenkacka tak sme doma z kontroly, kĺbik je správne centrovaný, strieška sa musí ešte doliečiť..neviem aký uhol máme, to je ešte asi skoro sa pýtať..tak som sa potešila, no potom keď som sa pýtala, prečo je tá jedna nožička taká asymetrická (máme na stehienku takú inú ryhu), tak povedal, že to môže byť nejaká ďalšia diagnóza, napr.kratšia nožička, ale aj nemusí, len teraz to nebudeme riešiť, lebo je to zbytočné, aj tak by sa s tým nič nerobilo..takže na jednej strane nás potešil, na druhej zas vystrašil, že keď sme už sa pýtali, tak nám musí aj o takej možnosti povedať
😖 takže takto sme dopadli, kontrolu máme zas 13.4., tak uvidíme

lenkacka
1. apr 2011

@dci01 joj supeeer,teším sa spolu s vami- už len trpezlivosť s remencami - však?No dúfam,že saVám strieška rýchlo dá do poriadku.Ja celý deň skúšam volať do ordinácie,aby som vedela,že či budú robiť v pondelok.Sme z Brezna a preto sa nechcem zbytočne trepať do Bystice.Tešila som sa ,že konečne po 3 mesiacoch budem vedieť,že či je to ok alebo nieeee.V pondelok doobeda nezistím nič,lebo sestrička tam bude len poobede,keď sa začne robiť sono.Budeme musiť počkať do 11teho.ŠKODAAAA

dci01
1. apr 2011

@lenkacka ...no ja by som tam veru išla v pondelok aj tak, však je malá pravdepodobnosť že nebudú robiť 😉 veru by som to nevydržala 😉

lenkacka
1. apr 2011

@dci01 no už sme sa takto párkrát oklamali-išli sme a nerobili - proste dovolenka 😎 .No poprosila som kamoša,aby sa išiel kuknúť,že dokedy majú dovolenku.Tak uvidíme....Pekný výkend

lili24
1. apr 2011

ahojte babule,

dlho som tu nebola tak som trochu teraz citala co ste popisali.
My sme boli 22 marca na kontrole a dopadli sme tak ze este jeden mesiac mame remence 😝 ale co som vsetko v ten den pozazivala tak to bol naozaj zazitok, domov som prisla s hroznou migrenou jak svina, prepacte za vyraz ale fakt som nevladala. Tak pekne po poriadku. Boli sme objednani, dovnutra sme teda isli nacas, urobil sono, opytala som sa ako to vyzera, pretoze na minulej kontrole povedal ze este jeden mesiac na doliecenie a bude to v poriadku a teraz bol taky vahavy, stale to prezeral, mala uz bol dost nervozna na tom stole a nakoniec z neho vyslo ze pojdeme este na RTG. Nadsena som nebola, na centralnom rtg bolo asi 60 ludi, povedala som pri prijmacom okienku ze tam nebudem stat a cakat v dvomi detmi tak ma taka zlata dobra sestricka posunula dopredu a sestricka na rtg otvorila dvere a zavolala nase meno 🙂 boli naozaj velmi ochotne, uz davno som sa nestretla s takym pristupom. Takze urobili snimok, podaril sa na prvy krat, malinka vydrzala bez pohybu, ale oziarene sme boli vsetky tri, pretoze starsia dcerka nechcela ostat v cakarni tak isla so mnou dovnutra 😨
Vratili sme sa naspat na ortopediu, pockali sme kym otvoria dvere a isli sme so snimkom hned dovnutra, tam si do doktor prezeral, meral, obracal a prezeral az nakoniec z neho vyslo ze este dalsi mesiac. Inak vraj rtg snimok mame v poriadku ale ze to sono sa mu este nepozdava, vraj tam nejake tkanivo nema este dobre rozlozene alebo take daco mi hovoril, ja uz som ho ani nepocuvala.
Moj skromny nazor z celej kontroly je taky, ze to mame v poriadku a davam jej to iba na noc. Ak rtg snimok bol v poriadku tak potom neviem co riesi. Davam jej remence uz iba na noc, povedal ze nabuduce to pojde dolu.
Takze asi takto sme dopadli

dci01
1. apr 2011

@lenkacka tak sa držkajte v pondelok (teda ak pôjdete) 🙂
pekný víkend aj vám, mne sa začne až zajtra poobede, keď budem mať za sebou 2 skúšky v škole 😒

lenkacka
2. apr 2011

@dci01 tak držím palce ,ale určite sa Ti podaria na jednotku 😉 .Pojdeme v pondelok(na dverách milý pán doktor nemal nič,tak teda dúfam,že bude robiť).Dám vedieť PAAAA

lenkacka
2. apr 2011

@lili24 Podľa toho čo si napísala,asi pán doktor sám nevie,čo má robiť 😀 .Raz Vám povie tak ,raz tak.My sme mali rtg robené len raz hneď na začiatku a mali sme to super,len tá strieška.Tiež nosíme remence na doliečenie ,dávam jej ich zatiaľ stále na celý deň a aj na noc a som zvedavá,že čo nám povie v pondelok.Podĺa druhého doktora to má maličká úplne v poriadku,ale tento náš nám v januári povedal,že ak sa to nezlepší,tak bude potrebná operácia.Takže vobec neviem,čo nás čaká v pondelok.S malou dušičkou tam pojdem s tým,že nám ich dajú dole.Veď budeme mať už ročik a nosíme ich už 8 mesiacov po zložení sádričky.Ak povie ,že aj naďalej ich treba dávať a ani čas nám nezníži,ja jej ich proste budem aj tak dávať cez deň aspoň na chvíľku dole,nech vie na čo má nožičky ☹ a aby hlavne nemusela stále len ležkať na chrbátiku.Do pavúka sa z remencami nezmestí a ani do stoličky na papanie....ACH TIE REMENCEEE.Držím Vám palce,aby ste ich mali už len ten mesiac a bolo všetko ok.My uvidíme v pondelok.Pekný výkend. 😉

larmimi
4. apr 2011

@lenkacka daj vediet ako ste dopadli ! 😉
@lili24 jemine...ze rtg, keby si vedela nechala by si dianku radsej doma, ze ? 😒 vies ako, oni tie remence e perinky nenosia tak radsej ked sa im hocico nezda nechaju ich este do dalsej kontroly aj ked MOZNO uz to potrebne nie je...ta tiez stale cakam kedy sa tej atrapy zbavime uz sa nam to cele trha a chcem ho konecne pekne obliekat ! ☹
ani nam sono nerobi, len hmatovo skusa ci to nema stuhnute...no neviem...
Ideme teraz v stredu !! dam vediet 😉

lenkacka
4. apr 2011

@larmimi Jasné,že dám vedieť - už teraz ma brucho bolí a to ideme až na tretiu(sono robia od tretej).Veľmi sa bojím,že nám ich nechajú a ani nedovolia dávať počas dňa dole.Keby sme ich mali len na noc!!Malinká pohybuje nožičkou úplne super -vobec nie je vidno pohybový rozdiel medzi nožičkami,len tie ryhy na stehienkach má iné.Chcem sa aj na to opýtať doktora,lebo pod ritkou má takú veľkú ryhu,že prečoo a že či sa jej to vobec napraví.Na nete budem len večer,lebo pojdeme aj na návštevu,ale určite dám potom vedieť.Držkajte palčeky.PAAA

lili24
4. apr 2011

@lenkacka drzime silno palce, urcite vecer napis, a tie ryhy zaujimaju aj mna som zvedava co ti na to povie, ja myslim ze to nema az taky suvis s tymi chorymi nozickami, neviem nam to vobec nespomenul, to som sa docitala az tu na nete...

nech vam to dobre dopadne 😉

lenkacka
4. apr 2011

@lili24 Ďakujeme krásne si zlatááá!! Mne tiež doktor na tie ryhy vobec nič nepovedal a ani ich nepozeral.To len naša doktorka ku ktorej chodíme s malou na preventívne prehliadky nám to povedala a ukázala,že aj podľa nich vidno,že má niečo s nožičkou.Som zvedavá,že čo nám na to povie odborník.Samozrejme,že napíšem.Pekný slnečný dník prajeme a dúfam,že pre nás bude ešte krajšííí 😉 .pa

dci01
4. apr 2011

@lenkacka no, vy už asi cestujete, tak dajte vedieť 🙂 inak, tú ryhu tam máme aj my..

lenkacka
4. apr 2011

Taaak babenky mám super novinku - remence už nosiť nemusíme,máme to super. 😀 Strašne sme všetci štastní a ja s maminkou sme si od radosti aj poplakali,keď sme išli preč od doktora.Ešte stále tomu neverím a ráno jej ich budem chcieť zakladať 😀 - to určite nieee!!Na tie ryhy nám nič konkrétne nepovedal,len že to neznamená vobec nič a že časom sa to napraví - tak sme zvedaví!! Chcem sa ešte popýtať,že či by som nemala s malou nejako cviciť.Vám všetkým držím palčeky,aby ste mali rýchlo nožičky v poriadku a Vaše ratolesti mali slobodné nožičky.Ja sa tu aj naďalej budem chodiť pozerať,aby som vedela ,že čo máte nové a budem Vás aj ja informovať,aké robíme pokroky - už je len na nej ,aby sama zistila na čo má tie tučnučké nožičky.Držím Vám palčeky.PA 😉

dci01
4. apr 2011

@lenkacka supeer 🙂 však sme ani nič iné nečakali 🙂 🙂
teraz už rýchlo na nožky a bežkať !!!
teším sa veľmi s vami..

letenka
4. apr 2011

@lenkacka gratulujem 🙂 je to super, ze uz mate nozicky volne 🙂 skveleee, tesim sa s vami 🙂

lili24
5. apr 2011

@lenkacka to je supeeeer 🙂 normalne mam zimomriavky po celom tele 😉 perfektne, drzkajte sa, malinka urcite na to pride sama ze ma aj nozicky, chce to len troska casu a potom to pojde rychlostou blesku 😵 este raz gratulujeme 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 papa

larmimi
5. apr 2011

@lenkacka to je super sprava, mala si to zasluzila...ved uz bude mat rok !! 😉

larmimi
5. apr 2011

my ideme zajtra...ale este nam perinku urcite necha...nosime ju kratko..

lenkacka
5. apr 2011

ďakujeme krásne babenky ste zlatééé 😉 .Ja som strašne šťastná,aj to na mne vidno,lebo sa usmievam od rána ako slniečko 😀 - niekto by si mohol myslieť,že som ťuk ťuk,že sa tak usmievam 😀 .Budeme mať čo oslavovať- ročik a aj zbavenie remencov a Vám prajem to istééé 😉

kocka5
5. apr 2011

@lenkacka ahoj, my jsme měli řemeny půl roku a malý měl potom trochu ochablé břišní svalstvo. Tak jsem si u mudr. vyštěkala cvičení. Než jsem se dostala na řadu na cvičení, tak už to bylo v pohodě.....otáčel se atd. takže cvičení bylo spíš pro jistotu.(Cvičili jsme tak, že měl nad sebou hrazdičku a musel přitahovat k ní ruce a nohy ). Začal chodit okolo nábytku v 10 měsících ....ale sám bez opory v 16 měsících.

kocka5
5. apr 2011

Jo, jinak půl roční nervy okolo řemenů byly fajn. Malého bolelo břicho ----- řval jak tur ------ kopal v těch řemenech tak, že se mu zarývaly do ramen ------ a jediné co zabíralo byly jízdy kočárem v zimě ----- prosinec až květen. Takže z matky byla velká cestovatelka...... nakojit a na 3 hodinky do mrazu.......z5 ......nakojit a opět ven. Ale po sundání supeeeer 😎