Pavlikove remienky

kajulka007
16. jan 2008

Ahojte, chcela som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenost s Pavlikovymi remencami. Nam ich doktor nasadil minuly tyzden.😝 Rada by som sa opytala, ako to vase deticky znasali? Ako dlho ste sa s remienkami trapili? Tie remienky, ktore mame su vyrobene v Neoprote a pripadaju mi dost nekvalitne. Su z takych tenkych kozenych remienkov a malickej vedie popruh cez brusko. Citala som vsak, ze by to tak nemalo byt a remienok by mal viest cez hrud. Nedate mi nejaky tip na vyrobcu, ktory by vedel remienky urobit kvalitnejsie? Dakujem za kazdu radu!

paulina9
12. sep 2010

@16lulu Ahoj, ďakujem že si mi o tom napisala troška sa mi uľavilo a ako to pises, treba vydržať aby to bolo ok. Tak veľa síl vám posielam aby ste z toho čím skor boli vonku a užívali si život tak ako to treba, ešte raz Ďakujem.

lenkacka
19. jan 2011

Ahojte babenky!!! My máme podobný problém s nožičkami ako vy.Od 5 týždňa sme začali nosiť remence,ktoré neboli kožené ,ale z takého "super" materiálu až hroza.Pán doktor veľký odborník 😀 nám ich dokonca založil naopak.Malej sa remence zarezávali do pliecok a ani nožičky nemala v správnom uhle.Rozhodli sme sa ísť do BB,kde nám doktor povedal,že tu remence nepomožu.Malá ešte k tomu ochorela a 1 týždeň sme ležali v Brezne so zápalom pľúc a prieduškami.Po preliečení nás hospitalizovali v BB (malá mala 9 týždňov) , čakalo nás 10 dňové visenie,operácia a nakoniec tá sadra.To visenie bolo naozaj strašné!!! Sádru sme mali 6 týždňov,malá ju super zvládla,nebola z nej vobec nervozna - je to veľmi trpezlivé dieťatko!!! Po zložení sádry (malá mala 4 mesiace)sme mali nožičku na správnom mieste,ešte sa musela upraviť tá strmá strieška.Malá aj remence veľmi dobre znáša ,nosíme ich 23 hodín denne- už si zvykla chúďatko.Od zloženia sádry ubehlo už 5 mesiacov a ešte stále nemáme dobrú striešku - máme IIb- a uhly 56 a 48.NEVIE MI NIEKTO POVEDAŤ,AKÝ MÁ BYŤ SPRÁVNY UHOL???Za tri mesiace nenastala žiadna zmena a preto sa veľmi bojím,že či sa nám ešte tá strieška napraví.Teraz máme 9 mesiacov a na kontrolu máme ísť až o ďalšie 3 mesiace .Pevne verím,že to budeme mať už lepšie a že malinká dostane krásny darček k 1 ročiku - remence už nebude treba nosiť 23 hodín.Držte nám palce..... 😀

letenka
26. jan 2011

Dievcata, ja vas obdivujem ako to zvladate 🙂 a to to mate o moc komplikovanejsie ...my mame uz stvrty tyzden Tubingen ortezu ale nasa malinka ju nie celkom dobre znasa... ☹ a ja s nou, ...boli sme u dvoch ortopedov, jeden nam urcil IIa a povedal len nosit postolky a druhy nam zase urcil IIc a predpisal 24hod Tubingen ortezu na dva mesiace...a aj to mam pocit, ze ju nema dobre nastavenu, stale taha hlavicku moc dopredu...a tak ideme buduci pondelok za p. primarom do Ziliny, tak nam drzte palce 😉

@lenkacka drzime palceky, moc moc 😉

lenkacka
31. jan 2011

@letenka aj my Vám veľmi držíme palce.Dúfam,že všetko bude dobréé a budeme na to už len spomínať 😀

lenkacka
31. jan 2011

a dajte nám vedieť ako ste dopadli 😉

benotka
3. feb 2011

Ahojky, přidám naši zkušenost.
Na první kontrole jsme byli u ortopeda ve 14dnech, prý nemá nožky dobré, ale uvidí se v 6týdnech. Na další kontrole udělali rentgen a hned nasadili řemínky. Měli jsme je 3dny a zašli jsme k soukromému ortopedovi, který nám řekl, že na řemínky je malá a ať dáváme široké balení. Za 14dní ko, ale nelíbilo se mu to, tak nás poslal do Brna.Malá nemá jamky a levá nožka je výš. To byla středa a v pátek už visela - vertikální trakce na deset dní. Pak narkoza a sádra na 4týdny. 16.2. znovu nastupujeme do nemocnice a 17.2. dostane znovu sádru a znovu asi 4 až 6týdnů. Je to hrozné, malá je vzteklá a hodně plače. Myslím, že to visení nakonec nebylo tak strašné jako teď ta sádra.(asi proto, že to bylo jen 10dní a malá byla celkem hodná a snášela to dobře).
@lenkacka ,@letenka - držím pěsti 🙂 aby vám to dobře dopadlo.

lenkacka
3. feb 2011

@benotka Ahoj!!!

Pre nás bolo horšie to visenie ☹ ,sadru malinká naozaj super zvládla.Aj my ideme v pondelok na súkromnú ambulanciu do BB,chcem počuť aj iný názor.Som nešťastná,že ani po 3 mesiacoch postivého nosenie remencov sa nám stav vobec nezmenil.Benotka aj Vám držím palčeky -potom sa ozvite 😉

benotka
3. feb 2011

@lenkacka My jsme šli k soukromému, protože se nám nelíbil přístup v nemocnici a teď jsem hrozně ráda, protože v Brně nám řekli, že řemínky by jí nepomohli. Tak by jsme několik měsíců nosili řemeny a nakonec by stejně musela mít sádru a to by bylo horší, protože by byla starší. Teď je ještě malinká, neplazí se, nic, tak to pro ni není tak hrozné. 🙂 😉

lenkacka
6. feb 2011

@benotka prestne tak... Je lepšie začať skor pokým drobčekovia ešte nelozia.Im je dobre,lebo oni si to pamätať nebudú-horšie je to s nami ☹ My ideme zajtra ,tak som zvedavá,ale určite nič nové sa nedozvieme. ☹

larmimi
7. feb 2011

ahojte, ja sa k vam pridavam ☹ u ortopeda sme prvy krat boli ked mal maly mesiac..a hned nam nasadili abdukcnu perinku...maly je v pohode znasa ju dobre..len nerozumiem tomu nalezu...
: dysplazio c.c. 1 ultr praecop sin
ked som to ukazala pediatricke povedala, ze ma vyklbeny klbik...co som citala po internete moze to skoncit operaciou a akymsi natahovanim...som z toho zufala..je to az take zle ? 😒 😒

lili24
8. feb 2011

Ahojte
pridavame sa aj my, moja mladsia dcerka nosi od 2,5 mesiaca remence. doktor nam ich dal na tretej kontrole, nalez mame IIb-c vpravo a IIa vlavo, strieska vpravo dysplasticka. klbik ma osadeny na spravnom mieste ale strieska nad klbikom nie je "uzatvorena" alebo ako by som to napisala. mala to znasa celkom v pohode a uz aj ja som sa cez to nejako preniesla. boli sme aj u sukromneho ortopeda, potvrdil to iste az nato, ze nam povedal aby mala remence 18hod denne ze to staci a prvy ortoped na 24hod (ked sme boli na kontrole tak som sestricke hovorila ze jej ich davam dolu pri kojeni, kupani, cestovani a tak, povedala ze dobre). 22 februara ideme po siestich tyzdnoch na kontrolu som zvedava ci sa to aspon zlepsuje.
mate niektora skusenost s podobnou diagnozou? mam na mysli problem s tou strieskou...

larmimi
8. feb 2011

@lili24 ja sa teda tomu moc nerozumiem, neviem poriadne ani co mame my ale viem ze to c neznamena nic dobre...ale d je horsie 😅
tak s tebou sucitim....som z toho nestastna ale musime vydrzat...esteze nie je leto a nevidno to este v kocari.. 😒

lenkacka
8. feb 2011

@lili24 Ahoj !!!! Vy máte asi ten istý problém ako my teraz - problém so strieškou.Nám pri operácii dali klbik na miesto a teraz sa musí vyformovať strieška.Ako som už písala ,my sme mali pred operáciou na pravej 1a- čo je super a na ľavej až 3c-.Teraz máme 2b-.Remence musíme nosiť na doliečenie,lebo keby sme jej ich nedávali,mohlo by sa stať,že by to mohlo ešte vyskočiť ☹ Uhol striešky máme (pred mesiacom sa robilo sono) 56 - 48 a správny že má byť : 60-45,tak podľa tohoto nám už veľa k tomu nechýba. 😎 😎 Boli sme u súkromného ortopéda,ktorý pri pozretí sona,ani nevedel,že malá ma niečo s nožičkou.Proste sono pravej a ľavej nožičky bolo rovnaké.Tak som rada,že to má dobré.Viem,že musíme byť len trpezliví,že to trvá dlhšie,ale už by som si veľmi želala,keby sme ich mohli odložiť do koša 😀 .Maličká vlastne remence nosí od 5 týždňa 23 hodín denne.,teraz má už 9 mesiacov ☹ ☹ ☹ Na kontrolu pojdeme až koncom marca,tak musíme vydržať a modliť sa 😉 ,aby nás pán doktor potešil. Veľa trpezlivosti babenky 😉 😉 😉 😉

lili24
8. feb 2011

lenkacka fuuuha mne pripadaju tieto tri tyzdne co to nosi ako vecnost a vy uz to mate ako dlho 😨 to sa vam tak pomalicky upravovalo cele tie mesiace? klobuk dolu pred vami 😔 citala som aj ze niektore babatka nosili remence iba mesiac alebo dva, ja dufam a modlim sa aby to bol aj nas pripad. my ziadne vyklbenie nemame, aj klbik je osadeny v jamke spravne len ta strieska 😖
balime sa poctivo tak uvidim koncom februara, urcite dam vediet. prave s manzelom rozmyslame ze by sme kupili nove remence, tieto co sme dostali maju hadam aj desat rokov 😀 su uplne vydrate a myslim ze su nam uz aj male. docitala som sa ze su az tri velkosti, pojdem sa pozriet do protetiky a popytat sa
drzim nam vsetkym palceky aby nase deticky boli co najskor s volnymi nozickami a mohli si kopkat do vsetkeho co im pride do cesty 🙂 🙂 a hlavne aby mali zdrave nozicky 🙂
je to ale na ostaru, este ze je zima ale aj tak mam problem co jej mam obliekat 😒

larmimi
9. feb 2011

BABY fakt nikto neviete aky je vazny ten nas nalez ? ja sa v tom naozaj nevyznam ortoped mi nic nevysvetlil a pediatricka mi povedala ze je to vyklbene.... 😒

stankapk
9. feb 2011

@larmimi ahoj. nerozumiem presne tomu nalezu, ale ak je to vyklbene, abdukcna perinka urcite nepomoze. nasa to mala a uplne v tom vedela vystriet nohy. mala vtedy myslim 10 tyzdnov. nosila to vyse mesiaca, potom kontrola a to uz sme boli u druheho dr., ten dal okamzite remence. napriek tomu sme sli do ziliny, kde sme uz zostali - mala visela 7 dni, potom 6 tyzdnov sadra a niekolko mesiacov remence. na tvojom mieste vyskusam ineho ortopeda, neviem odkial ste ale my sme sli z pezinka do ziliny, a urcite sa to vyplatilo. su tam najlepsi odbornici 🙂

larmimi
10. feb 2011

@stankapk jemine...dakujem za vysvetlenie 😉 no zevraj je vyklbena jedna nozicka, ale vcera som volala so sestrickou a ta povedala ze sa nemam strachovat, ze mi to dr.vsetko vysvetli a preto sa dala perinka aby sa tomuto predislo...ale tiez vidim ze maly v tom nohy v pohode vystiera...no 16teho ideme na kontrolu tak sa bojim...
do tej ziliny treba odporucanie od pediatra ? alebo staci zavolat a objednat sa? vy ste mali jeden alebo obidva klbiky...moc dakujem za odpoved 🙂 🙂

lili24
10. feb 2011

nasla som velmi dobre vysvetlenie, pridavam link:

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=News&f...

aj s obrazkami 😉

lili24
10. feb 2011

@larmimi ja by som ten vas nalez nevidela nejak zle, pretoze dysplazio c.c. znamena dysplazia bedrovych klbov, cize nezrelost a ta jednotka je asi nejaky stupen podla lekara...neviem
ak by to bolo vyklbene, mala by si urcite napisane luxacia bedroveho klba, v skratke l.c.c.

dci01
10. feb 2011

ahojte, pridám sa aj ja..my sme mali nález v pôrodnici v poriadku, v 6 týždňoch 1b, tak isto v poriadku, potom v 3 mesiacoch na jednej nožičke nález 2a, predpísaná Frejkova perinka..toto sa mi ale nezdalo úplne v poriadku, ako je možné že sa to naraz zhoršilo, tak som išla do Žiliny na kozultáciu k prim.Popluhárovi, tam nám hneď povedal, že kĺbik je vykĺbený - luxácia, takže sme tam hneď zostali na visenie 4 dni, potom sme dostali sádru..máme ju 10 dní, je to naozaj "zážitok"..chcem tým povedať, ak máte nejaký problém, treba si to ešte skonzultovať, aby nebolo potom neskoro..keby náš lekár nebol prehliadol nález v 6 týždňoch, bola by naša dcérka dostala "len" remienky (tie dostaneme až potom, keď nám dajú dole sádru..a to sa im budeme veľmi tešiť)
čo sa týka konzultácie v Žiline, netreba odporúčanie, stačí si zavolať, primár je veľmi ochotný

dci01
10. feb 2011

a ešte mi bolo povedané, že NIE JE možné, aby sa z nálezu 2a z týždňa vyvinula luxácia - t.j. prvý lekár urobil chybu !
nemusí to tak byť vždy, ale je lepšie mať istotu, stojí to za to..

lenkacka
10. feb 2011

@larmimi Ahoj!! Keď má dieťatko nožičku vykĺbenú(naša mala to isté),tak určite perinka nestačí.Asi Ťa bude čakať to isté čo aj nás : visenie,sádra a potom remence na doliečenie.Ale uvidíš,čo Vám povie doktor.Veľa trpezlivosti 😉

stankapk
10. feb 2011

@larmimi lili24 má pravdu, dysplázia nie je vykĺbenie, vykĺbenie je luxácia. tak ako píše dci01 - my sme tiež išli do Žiliny za primárom Popluhárom na základe telefonického objednania, doporučenie sme nepotrebovali. Naša mala jednu nožičku vykĺbenú a myslím si že tiež to bola chyba doktora na Kramároch, ktorý jej zle určil diagnózu na začiatku, a frejkova perinka určite nestačí, tam musia byť nožičky do pravého uhla, čo zabezpečia remence.

larmimi
11. feb 2011

@lili24
@stankapk
@lenkacka
@dci01 dakujem vam moc , ja som z toho vul 😝 😒
ale ked nam tal tu perinku tak hned za dva tyzdne kontrola...to tiez neznamena zevraj nic dobre...ale ved teda uz vydrzim do stredy a potom dam vediet ako sme dopadli...a necham si to vsetko vysvetlit...ktory stupen mame , a co vlastne... 😅

larmimi
11. feb 2011

a este som sa chcela spytat, ci to na tej nozicke nejak vidno...dr. povedal ze ju niekde neohne ale nevsimla som si kde..ja som bola v soku tam

stankapk
11. feb 2011

@larmimi
u nasej to bolo vidno - mala zahyby na nozickach rozdielne, cize na jednej nozicke boli vacsie, na druhej mensie. neviem ci mi rozumies, ale v podstate "sunecky" na stehnach. moja mama mi to ukazala este nez som vedela ze je nozicka vyklbena, a ja sprosta som jej povedala ze vsak nikto nie je dokonaly a uplne sumerny 😅

larmimi
11. feb 2011

@lili24 inac dobry link, akurat keby som vedela ktory stupen mame my 😀 ach jo....
@stankapk no...mne sa zda ze ma vsade rovnake...myslis na stehnach ? alebo skor po bokoch?

dci01
11. feb 2011

@larmimi záhybiky by mali byť rovnaké na stehienkach, keď si ich nadvihneš a dáš spolu ku sebe a mali by byť v jednej rovine - tie kolienka, okrem toho, my sme mali aj zospodu, niekde medzi riťkou a stehienkom takú zapareninu, ktorej sme sa nevedeli zbaviť, ale bolo to len na tej ľavej strane - mne to vôbec nedošlo, že je na tom niečo divné☹(

lienkalenka123
11. feb 2011

Ahojte, aj my máme "remence" a aj perinku. Máme IIc a IId. Ortoped nám dal remence a povedal aby som ich malej dávala na deň a na noc perinku. A že ked bude plačlivá, tak môžme dať na hodinku dole. Tiež ju balím na široko - dávam 2 plienky. Tiež to u nás vyzerá tak, že malá ich znáša lepšie ako ja 😔 Budúci týžden ideme na kontrolu a aj na RTG tak uvidíme...

larmimi
11. feb 2011

@dci01 aha, to mala mozno opuchnute , nie ? chudatenko...a teraz ste ako na tom ? este ze je zima...a ked sa da babo do kocara zatial nic nevidno...ale aj tak, horsie veci sa stavaju a toto raz skonci 😒 !