Pichanie pri srdci u 15 ročnej

ja2122
15. dec 2021

Dobrý deň, mám 15 rokov a chcem sa spýtat či náhodou niekto nevie prečo ma picha pri srdci. Z ničoho nic ma začne pichat pri srdci a keď sa nadychnem picha to ešte viac a nemôžem sa poriadne hýbať. Niekedy to trvá dlhšie niekedy kratšie. Ale túto noc to bolo celú noc. Pichalo má celú noc nemohla som sa ani hýbať. Tak sa obraciam na Vás či niekto nemá podobnu skúsenosť alebo nevie čo to môže byť. Ale mám hypotyreozu ale myslim že to nemôže nijak Veľmi pekne ďakujem a prajem pekný deň.

stanulienkat
15. dec 2021

Krčná a hrudná chrbtica môžu byť na vine.

ja2122
autor
15. dec 2021

@stanulienkat je to nejaký závazny problém? A ako ho treba riešiť?

majulino
15. dec 2021

Takéto pichanie mam ja z chrbtice ako pise vyššie @stanulienkat, zaráža ma fakt, ze to riešiš na fóre, namiesto toho aby si to spomenula rodicom, poprípade ako 15 rocna už môžeš ísť sama k svojmu lekárovi

ja2122
autor
15. dec 2021

@majulino tak mi to je čudné že to môže byť od chrbta keď má chrbat neboli ale určite to budem riešiť

stanulienkat
15. dec 2021

@ja2122 Nie to závažný problém, ja v tvojom veku keď som rástla a vyvíjala sa, tak som mala tiež takéto problémy. Treba dať niečo na uvoľnenie svalstva a posilňovať, cvičiť, hlavne nespať na bruchu, to veľmi škodí chrbtici. A keď by trvali bolesti stále ďalej a obmedzovalo ťa to, treba navštíviť neurológa.

ja2122
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ja2122
autor
15. dec 2021

@stanulienkat dobre ďakujem Vám veľmi moc, na bruchu spim stále takže už nebudem ďakujem 😊

bibka26
15. dec 2021

mna pichalo pri srdci a bolo to od chrbtice a drzania tela... chodila som na rehabilitaciu na cvicenia potom aj doma cvicenie a preslo to takze nepodcenuj to aby ti to neprerastlo do chronicky zleho drzania tela ale zase ani nepanikar ak to bude pretrvavat povedz to rodicom a oni detskej lekarke pre istotu 🙂 a ona ta najskor posle na ortopediu alebo rehabilitacne v tomto veku to byva od chrbtice

ja2122
autor
15. dec 2021

@bibka26 dobre dakujeeem 😍

ivuska_3
15. dec 2021

aj ja to poznam, je to z chrbtice, treba cvicit joga, pilates, plavanie..