Piskľavý kašeľ u 6 mesačného. Z čoho môže byť?

akika722
30. jan 2011

môj 6m,synček ma už tretí deň taký piskľavý kašeľ,nie často,ale ma.občas ma aj sopliky/priesvitne/čo som pripisovala zubkom kedže sa mu prerezávaju,ale ten kašel 😒 .Nedusí sa,nemá teploty/mal ich asi pred 4dnami 39,5/no boli sme u dr,moč negatívny,krv v poriadku a teraz prišiel ten kašel..Nemal niekto skusenosť s niečím podobným?ďakujem 😔

maryanna
30. jan 2011

neviem či je to to isté, malý mal teplotu ako píšeš, potom dva dni nič a na tretí deň kašeľ, taký piskľavý, boli sme u dr, krv a moč v poriadku, crp v poriadku.....soplíky nemal, len tršku mu potieklo ale len prvý deň...brali sme ambromede (rresp mucosolvan junior je t isté) fenistil a calciovy sirup, plus ja som mu stále dávala cibuľový sirup, fakt dôsledne, dýchali sme vincentku, pili z nej čaj.....a prešlo to, už sme okej, a to som sa bála že skončíme na atb..........

ludka140281
30. jan 2011

mi sme to prave uspesne doliecili 🙂 vraj zapal priedusiek,mali sme antibiotika a po troch dnoch sme boli celkom fajn 😉

latvia
30. jan 2011

kasel by mal byt vysetreny pediatrom, hlavne ked nepocujeme ako pisklavy je.nemusi to byt nic, moze to byt zapal dychacich ciest. lepsie ist nez nieco zanedbat

ivalam
30. jan 2011

ja pouzivam na kasel Biozinok z cinskej mediciny, krasne zabera a deti ho uziju bez problemov - dobre chuti. ak mame teplotu znizime si ju antilipidovym cajom, plus vrecuska prikladam na celo ako obklady, nakoniec ak mame upchate dutiny, tento sacek vysuseny a zohriaty suchym teplom prikladam a obviazem teplou latkovou plienkou. krasne to vsetko v nose uvolni. no a este mame prirodne antibiotikum Cordyceps, bez neziaducich ucinkov... 😉

miruska15
30. jan 2011

ivalam to vyzera super a kde to kupuješ,
Ja tiež ked niesom si ista radšej idem k Dr. maleho popočuvať.