Plienková dermatída

diorissima
8. okt 2013

Ahojte, potrebovala by som poradiť s plienkovou dermatidou lebo uz naozaj neviem čo mám robiť vyskusala som všetky farmaticke masticky vyhodila plienky malinka používa uz len klasické bavlnene plienky aj tak sa jej to stále vra ia prosím neviete mi niekto poradiť niečo bio alebo alternativnu liečbu ? Ďakujem

sense
8. okt 2013

@diorissima nechat casto vetrat bez plienky, umyvat len vodou (ziadne utierky vlhcene) a nemenit prilis casto rozne kremy dlhodobejsie len jednym popr. ist k lekarke...

pemizb
8. okt 2013

My sme mali tiez. Umyvame uz len vodou a mydlom bupi, macali sme sa v hypermangane a pomohla nam mast imazol. Skusala si aj tu

1104
8. okt 2013

Môj syn mal od prvého týždňa do dvoch mesiacov zapareny zadocek až krvavý.Vyskúšali sme všetko (imazol,pytiol,rybaciu masť,umývali sme len vodou) nič nepomahalo až nám naša kozna lekárka vypisala krém mieša sa v lekarni za necelé 2 dni bolo po probléme . Takže čím skôr ku kožnej.

diorissima
autor
9. okt 2013

Ďakujem baby hej všetky MasterCard som vyskusala hypermangan je fajn ale zaucinkuje vždy na chvíľku a asi to vidím predsa na možnú lebo moja lekárka má odpalkuje s tým že no proste ona uz nevie fakt záruka dobrej lekárka ....

andrejka1974
9. okt 2013

Mne pomohol sudokrem

ichbinich
9. okt 2013

Skusila si uplne obycajny puder?
Syn mal tiez poriadne zapaleny zadok, mal aj krem miesany v lekarni na predpis, ale akonahle sa to zlepsilo a krem som vysadila, zase bol cerveny... Skusala som aj rybiu mast, aj Sudokrem, aj kozmeticke kremy (myslim ako Nivea a pod.) a furt nic. Potom mi sesternica poradila vyskusat obycajny puder. A cuduj sa svete, po asi dvoch dnoch bolo po probleme! Puder mam Nivea, ale to je jedno, vsetky su zlozenim velmi podobne.
Aj teraz dcere dam trosku pudru, ak ma trosku cerveny zadok. Ak je viac cervena, dam jej nejaky krem. Ale inak nedavam nic. Iba ked je mierne cervena. Ziadne preventivne natieranie celeho zadku na bielo 😉

modrofuzik11
9. okt 2013

ahoj, co nam velmi pomohlo je mast bepanthen a vzdy ale naozaj vzdy do sucha do sucha utriet zadocek a tiez dietatko nechavat "na holaka". drzim palce

diorissima
autor
9. okt 2013

No v lete to bolo super lebo mala doma stále nejaká nahá a nic jej nebolo len sa mi viac lesklii parkety ;) odporúčam ako lestiaci prostriedok 🙂) ale nie, no a potom ked sa opäť s plienkami hrôzy neviem sa toho zbaviť vždy sa tomvrati a vždy v notári forme teraz dost pomáhajú rumancekovy kupel alebo hypermangan a rybia mast ale koľko tak to zas neviem

sense
9. okt 2013

@diorissima skus repikk namiesto rumanceka a neviem ako a cim peries tie plienky ale problem moze byt aj tam....a ak ta detsky lekar bude chciet odpalkovat pytaj sa ku koznej, niekde som citala ze za dermatitidu mozu aj plesne...

milota164
28. okt 2013

nam pomohol Bepanthen a tiez sme nepouzivali vlhcene utierky