Podozrenie na mozgovú obrnu

kavicka21
11. júl 2014

Ahojte maminy mozem sa opytat ci ste sa niektora nestretli s niecim podobnym? Nas syn ma 6mesiacov doteraz zdravy sikovny proste vsetko v poriadku.predvcerom podvecer som mu namerala teplotu 38,9 v zadocku.dala som mu paralen 100cipok,do rana bol v pohode a rano mal zase teplotu takze sme isli k lekarovi vysetril ho len sa mu nezdali bodky na nozickach tak naa poslal do nemocnice ore istotu.tu si nas nehali a zobrali mu krv,vysledky boli v poriadku len na jedny dalsie este cakame prave na toto podozrenie o dmo.nasadili mu antibiotika hned ako sme prisli do nemocnice.preto sa chcem oPytat ci ste sa stretli s niecim pidobnym???????? Tie bodky na nozickach su uplne malinke nenapadne,len ked ich stlacite nezmiznu- to je jediny priznak toho dmo.inak je maly hravy aj papa aj kaka aj vsetko ako doteraz.prosim poradte a povedzte ze sa nemame coho bat

kavicka21
autor
11. júl 2014

Prepacte ja som nemyslela detsku mozgovu obrnu ale zapal mozgovych blan!!!!!!!!!

bonaqa2013
11. júl 2014

DMO - je detská mozgová obrna. Neviem či máme na mysli to isté, ale je to ochorenie neurologické t.j. deti sa nevyvíjajú po motorickej stránke tak ako by mali. Moja posledná dcéra mala DMO, ale žiadny výsyp nemala.

nikawero12
11. júl 2014

@kavicka21 zrejme máš na mysli meningitídu. Držím palce, aby sa choroba nepotvrdila.

kavicka21
autor
11. júl 2014

@nikawero12 ano to som mala na mysli, dakujem dufame ze sa to nepotvrdi

majka99999
11. júl 2014

@kavicka21 hlavne, ze uz ste v nemocnici a ma ATB, pri meningitide je dolezita kazd minuta.

ushuaia
11. júl 2014

@kavicka21 pri meningitide su jednym z priznakov tkz. petechie - co su cervene skvrny na kozi... a prechadzaju do hematomov - laicky modrin...su sposobene narusenim - teda rozpadom malych kapilarnych ciev...snad to nebude to na co myslis...drzim vam palceky...dolezite je ze uz ste v nemocnici...

annazozelenehodomu1
11. júl 2014

Práve pred chvíľou som čítala o takých červených škvrnách u detí na www.zivot.sk

kavicka21
autor
12. júl 2014

@annazozelenehodomu1 a kde presne prosim ta? Neviem to najst

annazozelenehodomu1
12. júl 2014

Skúsim postup: 1. www. zivot.sk
2. lifestyle
3. zdravie
alebo napíš do " vyhľadať" červené bodky u detí a ukáže sa Ti to. Včera to bolo hneď na prvej strane, preto som to hneď videla. Možno Ťa to trochu upokojí. Prajem maličkému skoré uzdravenie.

tenerifka
12. júl 2014

@kavicka21 Dufam, ze sa meningitida nepotvrdila......kludne to moze byt nejaka reakcia na nove jedlo(najcastejsie ovocie) a horucka sa pritrafila nahodou, skore uzdravenie malickemu

kiki68
12. júl 2014

aj keby sa potvrdila,verim,ze ste tam dosli este vcas, podla toho,ze este bola len teplota ste to museli zachytit vcas. Moja spoluziacka mala v 9 rokoch meningitidu, podchytena v hodine dvanastej a zvladla to bez nasledkov. Urcite to dobre dopadne, hlavne ze ste v nemocke 😉

nikawero12
13. júl 2014

@kavicka21 ahoj. Tak ako sa má maličký? Dúfam že meningitída sa nepotvrdila.

kavicka21
autor
13. júl 2014

Ahojte no este stale cakame na vysledky tie budu az v pondelok tal dufame ze bude vsetko oka,teplotku nema uz treti den takze sme len na antibiotikach inak je maly v pohode trosku viac kaka a menej cika ale zevraj ke to v poriadku asi reakcia na ant., inak zabudla som spomenut ze niesme na slovensku ale v irsku...tao dufam ze irske zdravotnictvo nesklame.....ked teraz rozmyslam nad tym jedlom tak jedine nove co mal bola broskyna,myslite ze to by mohlo vyvolat reakciu? Lebo vdzy ked bol vyhadZany z jedla mal to na tvaricke brusku a vyrazky boli ine,nie ako tieto bodky.....

zita19
13. júl 2014

@kavicka21 v kazdom pripade ked nema teploty znamena ze ATB zabrali. Drzim palce!!! 🙂

bejustek
13. júl 2014

Ahoj,tie bodky na koži sa odborne volajú petechie a nedajú sa z ničím pomýliť.Je to jeden z príznakov zápalu mozgových blán ale nemusí byť,preto asi pre istotu tie ATB.Niekedy tieto bodky vznikajú aj vtedy ak dieťa prekoná nejakú vírusovú infekciu.Výsledky budú určite v poriadku.Držím palčeky a pekný deň.

kavicka21
autor
14. júl 2014

Ahojte takze vysledky dopadli dobre,vsetko je v poriadku,ideme domov!!!

nikawero12
14. júl 2014

@kavicka21 to ma teší, že sa choroba nepotvrdila. Tebe aj tvojmu maličkému želám, aby vás aj naďalej obchádzali ťažké choroby.

kavicka21
autor
15. júl 2014

@nikawero12 dakujem krasne