Polycystické vaječníky u 15 ročného dievčaťa

kristinka10
30. nov 2015

Ahojte. Mam len 15 ale uz treti rok chodim do nemocnice s tym istym problemom. Mam neskutocne bolestivu menstruaciu. Predmetom nemocnice boli bolesti v podbrusku, vacsinou na pravej strane. Najprv som sla k obvodnej, potom ku chirurgovi (podozrenie na slepe crevo), ten ma poslal do nemocnice na chirurgiu. No po chirurgickej stranke bolo vsetko ok tak ma po par dnoch presunuli na gyndu. Kazdy rok sa to opakuje, no kazdy rok ma posielaju domov s tym, ze mi nic nie je a na bolestivu menstruaciu mam brat tabletky od bolesti. Dva eoky som to neriesila no vystupnovalo sa to. Tento rok som umierala od bolesti. Nevedela som sa ani pohmut, chodila som skrcena, neskutocne pichanie v podbrusku. A opat do nemocnice. Samozrejme, opat ma poslali domov tentokrat s tym, ze na vajecnikoch som mala cystu, ktora mi praskla, preto ta bolest. Ale zevraj je to normalne, ze to sa mi bude stavat, vacsimou mi ale pri menstruacii praskne a nebude to boliet. Chceli ma poslat aj na laparoskopiu, no dali mi infuzie od bolesti a ked bolo ok, opat ma pustili. Mne to ale nedalo, pretože pri menstruacii plačem, a rak som zobrala spravy od doktorov a studovala na internete kedze moja gynekologicka mi nic nepovedala. Nasla som tam syndrom polycystickych vaječníkov a patrala som na internete. Na gynde ma s tym neoboznamili. Dokonca sestricky sa zo mns smiali, ze taky datum narodenia este do spravy nepisali. Pisem preto, lebo uz ma nebavi tyzden lezat v nemocnici s infuziami a pri skole si to ani nemozem dovolit. Aj tak ma kazdy rok poslu domov s tym istym, ze nevedia, zcoho mam bolesti atd. Uz si jeden cas mysleli, ze su vymyslam. No opat ma zacina pichat v podbrusku. Uz neviem, co mam spravit. Som z toho zufala. Dakujem za akekolvek rady.

loginexistuje
30. nov 2015

Dievcat, ktore maju v puberte resp. na zaciatku puberty problemy s cystami na vajecnikoch je pomerne dost ...
u nas lekari ponukaju dve moznosti bud HAK /co je u 12 rocneho dievcata hazard brat/ alebo potom chodit si obcas polezat do nemocnice na infuzky pripadne na laparku

alebo potom sa da cvicit joga, pit caje ktore zamedzuju tvorbe cyst a napr. wobenzym...

luciatrencin
30. nov 2015

@loginexistuje uplne suhlasim.... joga ci mojzisovej cviky, alchemilkovy zaj ci zmes stylu gynastan, a pridavam krize a nohy v teple

mishelita
30. nov 2015

ale mozes mat aj endometriozu.ked som mala 18 tak cysty na oboch vajecnikoch a pri laparoskopii zistili aj pricinu mojich kazdomesacnych bolesti-endometrioza prirastena podbrusku.bohuzial sa to da zistit v 99%pripadov len laparoskopicky.musela som brat HAK,aby sa znizila jej funkcia.vtedy ma dr. nutit otehotniet,lebo nebudem moct mat deti a pozrime sa,mam krasneho 3mesacneho chlapceka a otehotnela som prirodzene.mne na bolest pomahal caj z jazminovych kvetov.ten som pila prve 2-3dni ca. 2 litre a popritom tabletka sumiveho panadolu a potom uz nebolo treba ani jedno ani druhe.drzim palce

kristinka10
autor
30. nov 2015

Dakujem pekne za rady.

mamjka
30. nov 2015

@kristinka10 ahoj ja mám PCO problémy som začala mať niekedy v 16tke...v 17tich ma 1.krat operovali lebo mi praskla velka cysta a poskodila vajicovod......cysty sa mi opakovali aj ďalej a tak som od 17tich brala hormon.antikoncepciu....dokonca mi ju moj.gyn daval aj ked som chcela otehotniet a 3 mesiace pred zacatim snazenia o babo som presla na ine hormonalne lieky aby sa podarilo...aj ja som si podobne ako @mishelita vypočula verdikt že nebudem môcť mať deti.... 😠 teraz čakám naše tretie bábo...a otehotnieť sa mi podarilo 7krát...len to babatka vzdali skor nez mali... :( na mieste tvojej mami by som skusila najst ineho gynekologa...hanba nehanba vezmi ju zo sebou ak s tebou nechodi a nech sa ozve aj ona...oja somnou chodievala stale....drzím palce

mishelita
30. nov 2015

@kristinka10 aj ja som potom zmenila gynekologa presne tak ako pise aj @mamjka a mozno sa treba vazne porozpravat a pouvazovat o laparoskopii a budes vediet na com si a budu ti moct zvolit presnu liecbu

loginexistuje
30. nov 2015

Baby ale tak mlademu dievcatu HAK nedaju ... moja ma 12.5 uz ma za sebou jednu laparku kvoli cyste, dalsiu sa podarilo rozohnat infuzkami ...

boli sme u dvoch detskych gynekologiciek , moja dcera ma problem aj so stitnou zlazou berie 2,5 roka euthyrox a to este zhorsuje situaciu ...

za nas to riesime cajmi jogou wobenzynom ked je zle tak ide lezat na chirurgiu no ale teda oni to inak riesit nevedia... robili nam uz aj onko vysetrenia negativne zatial...

kristinka10
autor
30. nov 2015

Urcite sa pokusim najst si noveho. Je mi to luto. A drzim palce s babatkom. Dakujem

illinka
30. nov 2015

@mamjka ake hormonalne lieky ti davali na otehotnenie?

mishelita
30. nov 2015

@loginexistuje vyskusajte aj ten caj z jazminovych kvetov

mamjka
30. nov 2015

@illinka najprv som brala Lindinette 30(antikonc.) a potom mi davali Duphaston na upravu cyklu a podporu otehotnenia. Na 3tí cyklus otehotnela... 😉 ale okolo toho kopec vitamínov a injekcii

mamjka
30. nov 2015

@loginexistuje má 15 rokov....už nieje dieťa....ja som mala 17 keď mi ju predpísali...nemyslím že je to taký rozdiel....a u gyn.sa bežne stretávam s tým že maminy ju davaju predpisovat svojim dceram 14-15 rocnym (na babicky sa este necitia)

illinka
30. nov 2015

@mamjka a to akoze antika zmiernila PCO? ja uz som vsetko mozne vyskusala.. a tehu nic.. tak premyslam ze opat si dam antiku.. aj ked naposledy mi z nej bolo zle

mamjka
30. nov 2015

@illinka neviem či zmiernila alebo zmenila alebo čo... ale upravila mi dlžky cyklu a pocas toho ako som ju brala sa mi ajked urobili cysty praskli a vstrebali sa neboli take velke....ani to tak nebolelo....a potom ten duphaston mi pomohol...ten som brala hned od vysadenia antiky

kristinka10
autor
30. nov 2015

U mňa je problem iba to ze kazdy gynekolog ma s tym odbije ze to sa spravi same. Nechcem konkretne narazat na nemocnicu na vychodnom slovensku, ale nie som jedina, ktora sa stazuje. Dalej by ma asi neposunuli, kvoli tomu, ze ta je majblizsie. Bojim sa lebo bolesti su stale horsie. A nikto mi s tym nevie pomoct, teda aspon sa nesnazi.