Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pomoc pri riešení Aspergerovho syndrómu

barbora2804
16. jún 2016

Dobrý deň, mám 12 rokov a potrebovala by som pomoc. Už jeden a pol roka chodím k psychologičke a nemám žiadne výsledky, okrem toho, že mi zistila, že mám nadpriemerné IQ. Je možné, že mám Aspergerov syndróm. Sedia na mňa rôzne špecifiká, skoro všetky. Na AQ teste mi vyšlo až 42 bodov a to je už dosť. Robila som aj rôzne iné testy na stránke Displus.sk . Vždy mi test vyšiel pozitívne. Moja mamina by to riešila, no má toho veľmi veľa a tak ju tým nechcem zaťažovať. Pomohli by ste m prosím niekto, kto s tým má skúsenosti? Aby som vedela, či mám navštíviť (samozrejme v rodičovskom doprovode) nejakého odborníka, alebo by to bola len zbytočnosť.
Ďakujem vopred za odpoveď a prajem pekný deň

blankaj
17. jún 2016

Jáj, dievčatko, chcela som ti pisat vcera, ale nestihala som. Vie psychologička, že to ani po roku a pol nie je lepšie ? Vie mamina priebežne od psychogičky ako sa vyvíja tvoj zdravotný stav ? Podla toho co píšeš, sa tvoja mamina o teba zaujíma a iste ťa ľúbi. Tiež mam 12ročnú a bolo by mi ľúto, ak by namiesto toho, aby sa mi vyžalovala, hľadala pomoc inde. Aj keď ma toho veľa, to má každá mamina ale ver, že ste pre nás deti dôležité, vlastne najdôležitejšie na svete. Skús si s ňou v príhodnej chvíli sadnúť a vyžalovať sa jej, pozná ťa, je ti najbližšie, ľúbi ťa, určite ti bude venovať pozornosť. Napísala si toho málo, ale je fakt že si múdre a dobré dievča a každý z nás má určité znaky autizmu, resp. Aspergera. Niekto viac výrazne, niekto menej a o to ide, ak sú to veci, ktoré ti v zivote prekážaju, treba sa im venovať /povedat mamine, zmenit psychologicku a pod.../ale ak sú to len drobnosti nevýrazné s ktorými vieš ziť, tak sa s nimi vôbec netráp. Ludia s hoci aj nediagnostikovaným aspergererom sú vacsinou veľmi múdri, vzdelaní, dosahujú skvelú karieru, vdaka svojej inteligencii a ostatným vlastnostiam. Kopa znich je vysokoskolsky vzdelana a sú to experti. Mozno sú trošku čudní, ale to sme v určitom ohľade všetci ...
Možno sa ti ozve nejaka ina maminka a da kontakt na dobreho psychologa, ktorý ti vysvetli, aby si to nebrala ako handicap, ale ako výhodu 🙂
Kazdopadne si sadni s maminkou a povedz jej pravdu, rovnako psychologicke. A uvidis, ze to bude dobré. Kazdopadne ide leto, prazdniny, nerob si testy, využi čas efektívne na to, čo rada robíš, čítaj, píš, kresli, športuj, veľa spi, vychutnaj si celé leto. Neboj sa, bude to dobré, len ver ľudom okolo seba. 🙂

barbora2804
autor
17. jún 2016

V prvom rade ďakujem za Vašu odpoveď. Čo sa týka toho, či mi to spôsobuje problémy, mením kvôli tomu triedu. Do kolektívu som ani po 6 rokoch nezapadla a bohužiaľ ma šikanujú. Preto som skončila u psyvhologičky. Cez 7 ročník budem chodiť do inej triedy, ale mojím problémom je, že sa nepúšťam do ničoho čo ostatný, neznášajú ma za to, že mám dobré známky a keď už chcú v niečom pomôcť, vysvetlím im to tak, že tomu nechápu ani trochu, potom na telesnej výchove... No, šport mi veľmi nejde, ale snažím sa. Keď niečo hráme, kvôli mne vždy prehrajú. A potom mi to týždeň vyčítajú. A s čím mám problém najviac? S triednou učiteľkou. Tá mi stále vraví, že sa nesnažím, že som to odflákla a iné a tieto tvrdenia ma vždy zlomia. Jednoducho ma nechápe.
Takže, myslím že máte pravdus tým, že by som to mala povedať mamine. Ďakujem za radu a prajem pekný deň.

blankaj
17. jún 2016

@barbora2804 napíšem ti správu, bude ti svietit cervená obálka...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli