Poradíte babský šampón na vši?

macotka
4. nov 2011

Dcérka doniesla zo škôlky vši ,mám šanpon ale nejaký babsky recept prosím pomôžte?

julca83
3. nov 2013

nam pomaha liqido sampon +balzam nechat na vlasoch celu noc zabaleny v sacku ale hnidy treba vytahat.a preventivne prelievat octovou vodou alebo vyluhom z orecha vlasskeho.+zehlicka na vlasy prezehlit po dlzke vlasov.

janka2501
4. nov 2013

nam zabrala obycajna alpa... ziadne ine pripravky nepomohli ...

monika1205
8. nov 2013

Ahojte. Ja som vec vyriesila takto. Do lavorika som naliala liter silnej slivovičky. Miestnost som riadne vetrala a dcerka si vzala na noštek kúsok šatky, aby sa nenadychala velmi. Celú vlasovu cast sme potom ponorili na minutku do lavorika so slivovickou tak, aby sme okupali celu hlavu, a aby sa takto alkohol dostal úplne vsade. (Alpa velmi páli pokozku - nedoporucucjem, ale tvrdy alkohol sa mi zda lepsia volba). Potom sme vlasky poumyvali a dobre som pokozku aj vlasy natrela na hodinku olivovým olejom. Nakoniec sme vlasky umyli a vysusili. Ak by hnidy alkohol nevysusil, olej ich udusil iste... A tak sme uz nemuseli cakat na vyliahnutie dalsej varky týžden. Do detskeho samponu pred umyvaním aj dnes primiesam par kvapiek cajovníka ako prevenciu proti tymto parazitom do buducnosti. Zatial je to v poriadku. 😀

simca06022011
2. jan 2014

Asi mame doma vsi (nenasli sme ale zvieratka, ale uz sa vyskrabujeme ako besne dlho... ), ked som nabehla pred vianocami ku koznej tak povedala, ze sa mame vystriekat, ze ona tam nic nevidi tiez, ale vyrazky jej na to stacili a rozskrabane hlavy. Uz sme presli nie len dvoma, ale aj 3mi davkami spreja a samponu a vycesavania a skrabeme sa furt...navlecky vzdy po kure prezlliekame, postel vysavame, umyvame, vysavam a utieram prach denne cize bezpredmetne, oblecenie po jednom pouziti periem a zehlim bezne a vzdy po kure periem aj capice a saliky malej... ale ked sa to takto vracia nebude potrebne totalne vycistit byt? myslim vsetky veci, saty zo skrin co tu mame atd? Velmi sa mi do toho nechce, ale zase sa mi to nezda, vsade sa pise, ze ked nema vos co papat tak do 7 dni je po nej... no ale aj tak.. v spalni mam 3 skrine oblecenia a teda prat to teraz bude hruza, plysaky a hracky s ktorymi sa nehra mala tiez... Uz som zufala, hlavne ked fakt neviem co to je, pretoze sa skrabeme o dusu ale ani raz sme nevycesali ziadnu vsu a to ten vsivacik teda vie vytrhat vlasov :P !! Idem ma porazit :( Stretli ste sa niekto s dacim takymto? Nemoze to byt nejaka ina haved?

silvia2013
18. jan 2014

Mne poradila jedna romka v lekárni ...OCOT...ocot zabije dospelé vši a vajička rozpustí 🙂) po 3mesiacoch trapenia , ked nič z lekarne nepomohlo.Vyliala som neriedený ocot a zabalila vlásky igelitom...na hodinku stačí...dcérka ma vlasy po zadok a nechcela som strihat...

12megi12
22. jan 2014

najlepsie je ked si prefarbite vlasi 🙄 🙄.

katfan
22. jan 2014

vyžehliť parkrat vlasy poriadne.to teplo spali tak vši ako aj hnidy

mylove321
2. máj 2014

ja som pouzila neemoxan a bolo to naj.
bol aj dost drahy ale otec mi to vsetko vycesal, on je taky uchyl na nechutnosti, rad sa mi v tom pohrabkal
za to som mu fakt vdacna, lebo tie vsi boli strasne...
mala som aj ine veci a nic nepomohlo. ziaden diffusil ani parasidose.
proste ten neemoxan dusi vsi, lebo je to hutny krem.

zuzankaolej
4. júl 2014

No neviem či je najlepšie dcérke žehliť vlasy, má jemné vlásky a žehlička jej ich totálne zničí. Ako lepšie zničené vlasy ako žiadne to je pravda, ale najprv by som skúsila niečo iné ako žehlenie. Aj fénovanie vraj zaberá, ide hlavne o to teplo a fén tak vlasy nezničí ako žehlička. Čítala som, že petrolej (tiež by som uvažovala), ocot sú dobré na vši, ale aj kondicionéry, ktoré necháte na hlave aspoň 5-10 minút a že aj to ničí vši. Ja s nimi ale skúsenosti nemám. Ja som z lekárne kúpila liquido duo obsahuje sérum účinné a šampón, je tam aj čiapka a „všivák“ no a s tým sme sa vší zbavili asi za 6 týždňov. Najhoršie je to vyčesávanie, pri tom strávite aj hodiny a ide o nervy. Zakaždým si myslíte, že už je to vyčesané a furt niekde ešte dáku hnidu nájdete :-/

andrea0901
17. aug 2014

Dneska som zistila,že celá rodina máme vši dve deti 14 a 9 ročne a my rodičia. Deťom som dala PARANIT ten by mal byť 100% a my sme si dali šampon som zvedavá ako to zajtra dopadne.

urbanovapatricia
19. aug 2014

Odporúčam PARANIT,ničí aj vši aj hnidy tým,že ich dehydruje,vysuší zvnútra,už prvá kúra má 100% účinok,stane sa ,že 1 kus môže prežiť,preto treba kúru preventívne opakovať v cykle 10-12dní,to je cyklus liahnutia hníd ,tak 2-3krát,len vtedy je istota,že sú mrtve.Vyčesať ich aj tak budete musieť,lebo len tak samé z vlasov neodpadnú.Neskúšala by som babské recepty,nemám istotu,že zaberú, a nepredlžovala by som tým deťom utrpenie.Toto sme doma vyskúšali,zabralo, ak by sa to opakovalo,vrátime sa zase len k Paranitu.Vždy treba kúru urobiť doma všetkým naraz.

janakluc
25. aug 2014

Nám zas zabral na prvý pokus liquido duo forte, iný sme neskúšali, tento sme našli v lekárni vyložený, kúpili sme ho a v pohode zabral takže sme nemuseli už iný kupovať 🙂

dancev
29. aug 2014

Nám zabrala farba na vlasy 🙂 proti hnidom ten peroxid je silný a tie hnidy skapu a potom hodiny vyčeasávania najviac sa vši a hnidy držia v strede hlavy pri bokoch hlavy a pri krku používame tak isto aj sprej parasidose v lekárni kupite je to samá chémia pomáha dobre veečšinou ženy hovoria že nepomože 🙂 ráno vstaneme umijeme vlasy s parasidose 5 min počkáme potom umyjeme a zase parasidose potom obyč. žihlavovím šamponom detský olejček na vlasky a fénujeme

babulka31
7. sep 2014

My sme vyskusali vsetky dosutupne sampony proti vsiam a nic, zabralo iba vycesavanie, vycesavanie aj 5x denne a tak sme sa ich zbavili

ajka51
8. sep 2014

Veľa dobrých rád, ale tá nemenej dôležitá mi tu chýba. Nestačí vši + hnidy odstrániť u Vás doma, ale aj v škôlke/škole, odkiaľ sa asi opakovane vracajú. Som vďačná, že nás v škôlke na problém upozornili a my sme sa s ním mohli popasovať v začiatkoch. Veľmi odporúčam upozorniť na výskyt vší riaditeľa/zástupcu škol.zariadení, nech sa tie potvory likvidujú naraz, aby ste ich po nejakom čase nedostali opäť od dobrého kamaráta. 😉

barbora_789
12. sep 2014
Používateľ barbora_789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barbora_789.

Ja som si vlasy prefarbila fénovala a používala z lekárne liquido duo a vší som sa rýchlo zbavila, trojkombinácia, ktorú nemali šancu prežiť :D chémia+teplo+šampón na ne

katinka69
12. sep 2014

Zaruceny recept na zbavenie vsi je hreben nitty gritty 🙂 mame doma, je super, kto by mal zaujem, viem, kde sa da kupit. Piste na katkapro@gmail.com

zuzu7899
18. dec 2014

Nepouzivam ziadne sampony ale hreben od firmy medisana je 100% 🙂 🙂

tuty
28. dec 2014

ja som zufala ked si myslim ze su fuc objavi sa ta potvorka znova niiic mii nepomaha skusali sme vsetko ,,,,pomooooc detom z vlaskou vsetko povitahujem a zlikvidujem no problem som asi ja aspon si to myslim lebo to uz nieje normalne urcite mi zostane vajicko niekde vo vlasoch a je to tu znovu vyskusala som samponi spreje alpu olej zehlicku aj sampon pre psa aj vycesavam asi sa dam dohola ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

siusinocka
28. dec 2014

ked už sú tak je overený šampon proti všiam,... ale kamošky už radili aj šampon na psiky, ten je vraj účinnejší a kvapnúť kvaptu teetree oleja a hlavne žehličkou vyžehliť celé vlasy.. zničia sa všetky zdroje... a nezabudnúť vyprať všetko čo na najvyššej teplote a pustiť v izbe horské slnko.. to zabije aj tie ktoré sa mohli dostať do kobercov a pod 🙂

nika185
28. dec 2014

Naša dcérka má po zadok dlhé husté a kučeravé vlásky, priniesla tie zvieratká zo školy, myslela som si, že ma vystre, tak som nakúpila šampony a kadejaké prípravky na vši aj hrebene a ničili a česali a pučili, olejovali sme a vyčesávali a nepodarilo sa ich zničiť, bola som zúfalá, lebo ostrihať tak krásne vlasy, by bolo .....bože ani pomyslieť, až som sa niekde dočítala, že treba dať zábal z obyčajnej MAJONEZY, verte-neverte bol to zázrak, nakydala som jej na vlásky celú majonézu, dala sáčok, teplý uterák a takto som jej to nechala do neskorého večera celý deň, potom sme umyli vlásky šamponom , o dva dni som to zopakovala, potom o týždeň a pre istotu ešte o dva týždne, každý deň som jej prehľadávala vlásky a vyberala ich aj ručne a v prstach pučila a vyťahovala aj tie vajíčka. Majonéza zabrala, oni sa v nej udusili, od vtedy ich nemala a vlásky sme strihať nemuseli-skúste 🙂 keď si pomyslím koľko zbytočne vyhodených peňazí som nechala na tých vších všelijakých prípravkoch, ktoré vôbec nepomáhali a pritom na to postačila obyčajná majonéza 😀

slnko
4. jan 2015

Ja mam otazku. My sme mali vsi tiez, pomohol velmi Paranit, kuru sme opakovali poctivo kazde 3-4 dni, aby sme sa uistili, ze cely cyklus liahnutia znicime. Chcem sa vsak spytat, ked este obcas pri umyvani vymyjeme take cierne bodky a take podlhovaste palicky vo velkosti cca 3mm, to su uz len ususene pozostatky, ci ako mam tomu rozumiet?
Hnidy uz nemame vo vlaskoch, ak najdem, uz len vyliahnute, presvitne. Vlasy sme poctivo precesavali a zbavovali hnid asi 2 tyzdne....znepokojuju ma uz len tie cierne dobky a palicky pri zmyvani.

marikalysik
28. jan 2015
Používateľ marikalysik je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od marikalysik.

mamičky určite odporúčam vyskúšať liquido duo forte, zaberá úplne najlepšie z toho čo v lekárňach bežne kúpite, hlavné je poriadne ich vyčesať to je základ 🙂

zuzulik21
4. feb 2015

V Indii pouzivaju Listerine ustnu vodu ....vmasirovat do vlaskov..... 😊😀😀

julienka333
3. mar 2015

ja som sa docitala zej e dobre natriet kokosovym olejom a nechat posobit a nasledne vycesat vsivakom . Moja dcerka pred par dnami doniesla domov vsi - nasla som jej len jednu ale mala uz kopec hnid a aj sebe som nasla hnidy. POuzivame inak paranit ale chcem skusit aj ten kokosovy olej nakolko kojim. Dolezite je vsetko vycesat. ja si vycesavam sama, lebo mi nema kto. Tak snad sa mi podari zbavit sa ich. 😢

martina833
3. mar 2015

zmyt par krat vlasy v caji z listov orecha kralovskeho (kupis v lekarni) a mas po probleme

bvladka
3. mar 2015

... voľakedy ešte za totality to bol šampón s názvom Orthosan, bol veľmi účinný aj na hnidy a myslím, že niečo podobné budú mať určite v lekárni 🙂

majasujova
6. jún 2015

Pouzit Paramit ak nic tak ustnu vodu Listerin a premit octovou vodou !!!

iweta1her
25. júl 2015

alpa, octovy zabal, orthosan, teplo, liquido duo forte a vši nemajú šancu, my sme toto všetko aplikovali a neprežila ani jedna, všetko sme krásne zmyli🙂

okataivana
17. sep 2015

třeba dat kokosovy olej a zmiesat jablcny octom!!!!
alebo mandlovy olej zmiesat s original tea tree oilom
ale pokial uz vsi mate třeba vyskust prvu variantu!
pomaaaha