Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Poradíte odborníka na ortofaciálne vyšetrenie v Bratislave?

mirka_q
28. júl 2014

Mám osem-mesačného syna, je zdravý, čulý, reaguje na zvuky. Džavoce však len minimálne, niektoré dni vôbec. Hovorí len 2-3 slabiky, nie viac.
Džavotal výrazne viac okolo 6 mesiaca - denne a veľa slabík. Inak je vnímavý, nevidíme tam ďalšie odchýlky.

Domnievame sa, že je to v nedostatočnom vyvinutí úst, jazyka a že by pomohli ortofaciálne cvičenia.

Viete odporučiť nejakého odborníka z Bratislavy alebo okolia, ktorý takéto niečo cvičí?

Syn chodí cvičiť niektoré cviky z Vojtovej metódy. Narodil sa 4,5 t. pred termínom.

bonaqa2013
28. júl 2014

A sluch má v poriadku? Pretože moja dcéra krásne bľabotala okolo 8 mesiaca a potom zrazu prestala. Vyšetrenia ukázali poruchu sluchu.

lenkalienkam
28. júl 2014

neviem či sa treba znepokojovať ja mám tiež 8,5 mesačného synčeka a tak isto okolo 6 mesiaca bľabotal a potom nastal úplný útlm ani hlásku nepovedal - a potom z ničoho nič pred 2.5 týždňami začal znovu. skús počkať ja by som počkala ešte 1 mesiac a uvidíš. držím palce aby bolo vše OK. :o)

mirka_q
autor
8. aug 2014

tak maly vsetkych prekvapil, od zaciatku augusta zase naplno blaboce.

Vratane echolalii, a siroka paleta slabik. Ma casove obdobia v dni, kedy skoro vobec, ale podvecer a vecer niekedy aj vyse pol hodiny vkuse.

Inak vysetrenie sa vola orofacialne , odbornika sme nenasli, par masaznych cviceni dostal od terepautky v pribuznom obore, ale to take rychle z knizky. Zrejme treba fakt len cakat a clovek sa docka... asi sa mu vyvijali ine veci 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli