Poradíte vitamíny pre deti s obsahom omega?

zlatovlaska123
25. mar 2013

Doteraz som kupovala HVIEZDIČKOVIA, no dnes mi v lekárni povedali, že sa už nevyrábajú...Teraz neviem, čo namiesto nich také s podobným zložením, aby v tom boli vitamíny aj omega.

visage1974
25. mar 2013

ja kupujem omega 3 vyrobok z radu wellness pre deti a multivitaminy a mineraly

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
visage1974
25. mar 2013

vacsina deti nema dostatocny prijem zeleniny a ryb pre deti sa odporuca konzumacia 400g ovocia azeleniny denne a ryb 3xdenne a omega 3 su nevyhnutne pre spravny vyvin mozgu, neuronov a nervovych ciest.kedze ocna sietnica,ocny nerv a zrakove bunky su sucastou mozgu, omega3je dobre aj pre vyvoj oci a zraku a zabezpeci zdravi rast a vyvoj a silny imunitny system vasho dietata

alena16
25. mar 2013

@zlatovlaska123 Na omega 3 je uplne najlepsi ryby olej. A aj sa z neho omega 3 lepsie vstrebava ako z tabletiek.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
visage1974
26. mar 2013

vo vseobecnosti znizuje zapalovost pri roznych druhoch zapalov koze, svalov, kosti ako napr ekzemoch,psoriaze,artritide alebo ISB- syndrom drazdiveho creva omega3 je dobre aj pre dospelych vsak urcite ste poculi volakedy to davali povinne detom za lyzicku este aj ja si to pamatam a netrpeli deti aj dospely ako teraz migrenami, depresiam, tazkosti ucenim.

visage1974
26. mar 2013

@alena16 olej je najlepsi to je pre deti a ked to nechcu vypit len tak na lyzicke moze sa pridat do jogurtu, polievky, salatu a pre dospelych je v kapsulach a kapsule su vyrobene z rybej zelatiny, nie z bravcovej alebo hovadzej.

zlatovlaska123
autor
26. mar 2013

@alena16 áno rybí olej je najlepší a určite aj najlacnejší, ale nie každé dieťa dokáže akceptovať jeho pach a chuť, a to moje už vôbec nie, takže to neprichádza do úvahy. Preto hľadám niečo, v čom ten rybí olej nie je cítiť. Hviezdičkovia nám vyhovovali, neviem, prečo ich prestali vyrábať...teraz som kúpila Omega 3 od firmy Jamieson, no neobsahuje to žiadne vitamíny, aspoň C - čko keby to malo. Proste 2 v 1 hľadám 🙂

alena16
26. mar 2013

@zlatovlaska123 Ja kupujem tento, bez prichute a zapachu. Ale maju aj citronovy, pomarancovy. Nema to nejaku rybaciu chut, vobec to necitit.
http://www.nutraceutica.sk/sk/produkty/omega_3_...

visage1974
26. mar 2013

kvalitu omega3 kapsule zistite tak ze ked kapsulu prekusnete ak zacitite pach kapsule su oxidovane, teda menej kvalitne
dcere co davam kapsule su lisovane za studena zbavene toxinov ktore su v rybach pre dospelych kupujem za 14,23€ a pre deti 10,77€ dcera ma 14r teda bude mat zachvilu a syn 2r.

visage1974
26. mar 2013

áááá teraz sa tesim nechcem robit reklamu ale ked mate moznost vo svojom okoli si zaobstarat je akcia ze ked si objednate dva krat omega3 tak zaplatite len za jednu 😉

zlatovlaska123
autor
26. mar 2013

@visage1974 píšeš o výrobkoch od firmy Oriflame??

zlatovlaska123
autor
26. mar 2013

@alena16 to sa dá kúpiť v lekárni alebo len objednať? O tomto som ešte ináč nepočula...

metlonka
26. mar 2013

@zlatovlaska123 ak rybi olej ...tak len cisty z trescej pecene, lebo na trhu dostanete kupit hocijake napodobneniny...
Ja kupujem tento http://www.benevita.sk/rybi-tuk Su tiez rozne prichute, my mame citronovy..je velmi dobry a deti mi ho kazde rano v pohode spapaju na lyzicke...je rozpustny v tukoch..cize treba ho zapit mliekom alebo dat do jogurtu...
na tej stranke je aj popis aky je velmi priaznivy pre vyvoj deti 😉

alena16
26. mar 2013

@zlatovlaska123 Neviem, či ho niekde aj predávajú, ja ho objednávam.
A treba rozlišovať, či je napr. olej z arktických tresiek, ten obsahuje hlavne tie omega 3 alebo potom z treščej pečene, ktorý obsahuje aj vysoké dávky vitamínu A a D. Takže, ak dávaš aj nejaké doplnkové vitamíny, tak nech ich nepredávkuješ.
Aj ja som si, keď som teraz tehotná, kúpila ten z tresiek a nie z pečene, aby som sa nepredávkovala Á-čkom.

terezka1947
26. mar 2013

ahojte...ja mam skoro 18mesacneho synceka...a vcera som mu chcela kupit rybi olej,ale v lekarni mi povedali,ze pre take ale babo je iba jeden sirup Martankovia,tak som kupila...ale neviem ci som urobila dobre 😒 nechcem mu to davat kazdy den,ale chcela som nieco na prilepsenie....nemate s Martankami skusenosti? a najma,davali ste takym malym detom rybi olej?lebo syn nie je nejaky extra jedak...tak aby mu nieco nechybalo....hm...

mikaela28
26. mar 2013

ja som tiež zháňala rybí olej v lekárňach, tekutý nikde nemali (ani že mi ho neobjednajú), tak som si kúpila cez internet. Doma mám teraz OMEGA-3 HP natural, ale je napísané : na flaštičke - od troch rokov, na letáku - od dvoch rokov. A moja malá má 20 mesiacov, a neviem, či môžem dávať....dáko nevidím dôvod, prečo nie? ... v časopise, kde som sa o oleji dočítala zas, bolo, že vhodné od narodenia, tak preto som ho aj kúpila....

terezka1947
26. mar 2013

@mikaela28 noo tiez mas super infosky ☹ a ako sa ma mamicka rozhodnut? a este taka "skusena"ako ja 😒 tak ja skusim ten sirup,je od roka...dufam,ze neurobim nic zle

mikaela28
26. mar 2013

@terezka1947 a čo je to vlastne za sirup? dáke multivitamíny + omega 3 ? ja som na Marťankov dáko automaticky "alergická" asi preto, že je toho plná reklama, aj v lekárni ti to ako prvé ponúknu 😒 mi pripadá iba jedna veľká komerčná bublina- detičky papajte tabletky, dáme Vám k tomu hračku, kúpte si nás 😲 Dávaj raz za čas, vitamíny stačia doplnkovo, napríklad v chrípkovej sezone (teraz je tiež akurát taký blbý čas na choroby akurát ) a po chorobe...nech sa ti to nestane zvykom 🙂

terezka1947
26. mar 2013

@mikaela28 ved to,ze nechcem,aby vyrastal na umelinach 😖 skusim obcas...ja som dost vysadena na reklamy,ale ked nic ine nebolo,tak som zobrala toto..je to OMEGA3 sirup ..prichut pomaranc+med(dost sa bojim tej medovej zlozky 😖 )ziadne ine vitaminy...no,vyskusam...

mikaela28
26. mar 2013

@terezka1947 pri 18.mes. synovi sa medu báť nemusíš...či je alergik? Pozri si zloženie hlavne (či je vlastne z rýb? 😀 😀 )

terezka1947
26. mar 2013

@mikaela28 😀 hej,urcite 😀 koncentrovany rybi olej....vyber si rybu 😀 ....tak co uz,popapame,neskor kupime nieco ine...aj to tvoje sa mi pozdava...si potom poguglim a objednam....z akej stranky to mas?

mikaela28
26. mar 2013

@terezka1947 fíha, dáky bio-obchod, ani neviem...je to olej od Nutraceutica, majú viac druhov....Ja ináč tiež nedávam každý deň, aj ked je to napísané, každý deň po lyžičke...ale veď ani ryby nejeme každý deň (ani keby sme chceli)....a omega 3 je aj v iných zdrojoch 😝

tremonti
26. mar 2013

Avokado ma vela omega3 mastnych kyselin a nie je to tabletkova chemia🙂

terezka1947
26. mar 2013

@mikaela28 dakujem za tip....vyskusam

terezka1947
26. mar 2013

@tremonti a moze to aj 18mesacne dieta?

mikaela28
26. mar 2013

@tremonti lenže nedá sa to zjesť 😖 ked som bola tehotná, som skúšala zjesť avokádo...doteraz mám z toho "zážitok" 😉

zitaje
26. mar 2013

@mikaela28 avokado je velka dobrota. Moje deti miluju taky mix, ze banany, avokado, kakaovy prasok - je tz toho taky ako keby puding 🙂
Alebo zmixovat avokado s cesnakom a citronovou stavou, hmmm, mnamka na chleba 😉

mikaela28
26. mar 2013

@zitaje no ved asi len zamiešať do dačoho treba...ja som skúsila zjesť iba tak samotné...brrrr...vyskúšam, čo si napísala 🙂

pekira3
26. mar 2013

martankov olej som mala aj ja,a davala som jej ho od 18.mesiacov,ale strašne smrdel.takže to bolo s problémami.preto teraz s radosťou čítam iné možnosti,lebo vidím,ze ked som jej ho dávala,mozoček fungoval ovela viac🙂..