Poraďte "čisté vitamíny" pre deti

xlucia
11. sep 2012

myslim tym bez skodlivych pridavnych latok
samozrejme prvorada je zelenina a ovocie.... pre mudrlantov
cecko mame praskove z DM
potrebujem poradit este dobre D vit. a dobru znacku beta glukanov a tiez probiotika
s cim mate este dobre skusenosti????

xlucia
autor
17. sep 2012

@pami2 15mg dieta v tom veku je davka ktora je teoreticky najnizsia mozna, aby nedostal skorbut. realne potrebuje telo ovela viac. ja osobne by som case soplov a kaslov davala min jednu naberacku denne

xlucia
autor
17. sep 2012

@pami2 malicko je tam kazdej latky podla zlozenia. ked potrebujes na imunitu, kup samostatne cecko, samostatne kvalitne probiotika, alebo lepsie prebiotika

veruska007
17. sep 2012

@pami2 Ahoj, to by me podivilo, kdyby od lonska zmenili slozeni a popisek - ale ruku do ohne bych za to nedala. Maly to jedl loni, a to mel dva roky. A znama to davala dcerce, ta mela kolem roku. V popisku bylo psane, ze po dohode s lekarem od 6 mesicu.
Jinak Cecka bych se nebala, tim se predavkovat neda. Co organismus nespotrebuje, jednoduse vylouci 😉

lili777
18. sep 2012

@xlucia toto som ani nevedela, že vitamíny majú ešte aj niečo iné v sebe. Takže cebion nie, mám doma aj multi aj obyčajný. to práškové z DM nič neobsahuje?

xlucia
autor
18. sep 2012

@lili777 ved si to kludne precitaj. oni maju ten bordel priamo vypisani v zlozeni. je som cebiony vyhodila. to z DM je ciste, bez pridavnych latok, stoji 2e

lili777
18. sep 2012

@xlucia no pozriem v DM. aké veľké je to balenie? koľko vydrží? majú aj nejaké iné multivitamíny či len toto cčko?

xlucia
autor
18. sep 2012

@lili777 maju toho strasne vela. tak polovica stoji za to. ostatne je odpadl. je to statulka v tvare valca, s bledomodrym vrchnakom.je toh 100g. kup hned aj tri kusy a mas vystarane az do jari
nemecky nazov je vitamin C pulver

katarina_k11
19. sep 2012

Pangamin - pivovarské kvasnice (draže - potiahnuté cukrom, aby to malý zjedol), C z DM-ky alebo Jamieson, Colostrum na posilnenie imunity (od Barneys), Beta-glukan (od Natures), Aloe Vera gél na imunitu (aj spray prvej pomoci na boľavé hrdielko).

evelin325
20. sep 2012

chcem ti poradiť fakt skvelú vec na zlepšenie fungovania imunitného systému, ide o homeopatiu,bez pridania chémie. Ja dávam synčekovi Calcium sulphuricum, ale pozor treba si kúpiť kvalitného nemeckého výrobcu, ak treba poradím.

luthien.k
21. sep 2012

@berenika39 v podstatě stejný, jako ten Beta-Glukan, co jsi dávala odkaz, je pro děti sirup Hlíváček - bez konzervantů atd., se stejným množstvím účnné látky.

luthien.k
21. sep 2012

@veruska007 na Multiimun by mi vadily ty konzervanty... Proto jsem se například odklonila od dříve doporučovaného Imunoglukanu.

Jinak u všech přípravků na bázi kolostra je třeba dávat pozor na to, že může vadit alergikům na BKM, ti se silnými reakcemi by se mu měli vyhnout zcela jednoznačně. Já osobně dávám přednost těm prostředkům na podporu imunity, které zlepšují činnost vlastní imunity (beta-glukany, echinacea...) před těmi, které dodávají "cizí" složky imunity, jako je tomu u kravského kolostra a výrobků z něj.

luthien.k
21. sep 2012

@xlucia také zatím používám práškové Cčko z DMka, nicméně chystám se raději na jeho přírodní formy, například z aceroly nebo rakytníku, protože věřím, že jakýkoli jiný zdroj je lepší, než ten průmyslově vyrobený...

zdraviezprirody
21. sep 2012

My používame doma multivitamín KIDS, ktorý je prírodný a je z mrkvového prášku, acerolového extraktu, brokolicového, špenátového a kapustového prášku, jablčného pektínu, brusnicového koncentrátu, paradajkového prášku a citrusových bioflaonoidov. Zároveň obsahuje fytonutrienty, ktoré stimulujú imunitný systém.
Veľmi stručný popis nájdeš aj v mojom shope alebo medzi článkami. Zatiaľ som nič lepšie na trhu nenašla 😉

berenika39
21. sep 2012

@luthien.k děkuji. mohla bych se zeptat? má smysl při nějaké přicházející virose tu dávku zvýšit na dvojnásobek za den? píšou to všude, ale aby to nebylo moc☹.

sisinka76
24. sep 2012

@xlucia my tiez uzivame ciste C-ko z DM drogerie a ako D-ko uzivaju chalani olej z trescej pecene, kupujem od Nutraceutiky. Doktorka Samkovi predpisala Vigantol,lebo po odbere asi pred rokom mal hodnotu vitaminu D len 19!!! a najnizsia hodnota je vraj u deti 30. ale ja som mu Vigantol vobec nedavala, doteraz ficia obaja chalani na tom oleji z trescej pecene, Samko mal na kontrolnom odbere hodnotu vitaminu D 52 🙂

amouramour
24. sep 2012

probiotika su najvacsia hlupost a skvely prijmovy produkt pre farma spolocnosti🙂lepsiu sluzbu spravi napr. acidko, biely jogurt

kaja73
24. sep 2012

@luthien.k vidim ze si tu radila a ja tapa som to necitala

-a hop ekzem sa obnovil po tom Multiimune baby-ozaj pozor nan-je tam konzervant E211a ten je blby pre deti. 😒 hlavne atopikov. Ale je aj rakovinotvorny takze obdite ho oblukom.

luthien.k
24. sep 2012

@berenika39 ona nebyla stanovená, podobně jako tomu je u vitamínů, doporučená dávka beta-glukanů, pokud vím, takže popravdě nedokážu říct, jestli to má smysl nebo nemá...

luthien.k
24. sep 2012

@amouramour dovolím si nesouhlasit, pro naše zdevastovaná střeva "moderní" stravou, léky a spoustou chemie všude kolem nás i dalšími vlivy mají (nejen) dle mého názoru smysl probiotika v daleko větším množství, než v jakém se vyskytují v přirozených produktech kvašení. Zkus si o tom něco nastudovat, například výborná kniha na toto téma je Syndrom trávenia a psychológie. Pokud střeva jsou v pořádku a člověk skutečně kvalitně a vyváženě jí a nemá žádné zdravotní potíže, tak potom ano, taky bych je brala jen z přírodních zdrojů. Ale kdo toto dnes splňuje?

luthien.k
24. sep 2012

@kaja73 přesně tak 🙂

berenika39
24. sep 2012

@luthien.k děkuji. vyzkouším to, jenomže onoto není samozřejmě objektivní, jaký podíl na průběhu má BG a jaký vlastní imunita, někdy je to rychlovka, někdy se to rozjede, záleží, co to způsobí, no uvidíme, řekl slepý 😉 😉

amouramour
24. sep 2012

@luthien.k ja som to sice nestudovala, ale toto mam odporucane od samotneho lekara🙂...ja to nikomu ale neberem, ked dava na to peniazky, dolezite pri liekoch je aj presvedcenie

berenika39
24. sep 2012

@amouramour v těch potravinových zdrojích je toho ale milionkrát méně, než je třeba , pro udržení hladiny probiotik asi ok, ale pokud je problém, acidof.mléko to nezachrání, muselo by se konzumovat v takovém množství, že by to nebylo možné🙂

luthien.k
24. sep 2012

@amouramour jedna věc je přesvědčení a druhá věc jsou fakta, GAPS dieta založená mimo jiné na vysokých dávkách probiotik má velké úspěchy u léčby řady chorob, se kterými si lékaři se svou konvenční medicínou i názory nevědí rady...

amouramour
24. sep 2012

@berenika39 to nastastie neviem posudit, lebo som ich uprimne nikdy nebrala...a ked som nahodou aj mala indikovane, ze ich brat, tak som to radsej riesila nahradami, prirodzenymi....co sa tyka umelych prostriedkov, som troska skepticka, ale ako hovorim je to moj nazor a nazor par lekarov....

evcafrank
24. sep 2012

@amouramour navíc jsou děti, které acidofilní mléko ani jogurt nesmí...a málo jich není 😉

amouramour
24. sep 2012

@evcafrank jasne to chapem, ja vzdy len hladam alternativy namiesto tabletiek, ale uznavam, nie vzdy je to mozne

kaja73
24. sep 2012

@luthien.k
@amouramour
@berenika39 ono s tymi probiotikami a skepsou voci nim je to asi tak , ze ozaj vacsina vyrobkov je len taky vystrel naprazdno-tak malo ich obsahuju-a potom vznikaju take mylne nazory-ze to je blbina...
Ak ma clovek ozaj kvalitu a vysokym obsahom probiotik , tak je to vidno,uz len na kvalite stolice napriklad.
A co sa tyka ucinku jogurtov, acidka....-kdesi som citala ze kedysi , ked sa zjedol 1 doma vyrobeny jogurt z kravky co sa pasie na luke,pritom ju nenicil ATB podavne preventivne,nemusela nadojit pre cele mesto mlieko,ale len pre 1 rodinu.... tak tie jogurty ozaj ucinkovali aj niekolko dni na travenie -ale dnes to ucinkuje par hodin- ak vobec -a treba ich jest na kila, aby to vobec ucinkovalo.

evcafrank
24. sep 2012

@amouramour mně to jen přišlo tak striktní 😉 , proto jsem reagovala... 😉

luthien.k
24. sep 2012

@kaja73 přesně tak, přesně o tom mluvím, pokud se člověk živil tradičně zdravě a přirozeně, neničil si střeva léky a nevhodnou stravou, tak to jistě stačilo. Dnes to ale podle mého názoru bohužel nestačí, jíst zakysané výrobky...