Poraďte detský okuliarový rám na šport

roxana280
3. nov 2014

Prosím poraďte, potrebujem detský okuliarový rám na šport pre chlapca. Môžu byť aj drahšie..poraďte značku.

ajka30
3. nov 2014

aj nam by sa hodili, na basket....

roxana280
autor
3. nov 2014

@ajka30 rozhodila som všade siete, ak zistím napíšem, náš potrebuje na futbal

evittam
3. nov 2014

@roxana280 A co takto kontaktne sosovky,kočky? A je po probleme😉

roxana280
autor
3. nov 2014

Pre patrocne dieta? Mimochodom som o nich citala nie vela chvaly, takze aku ste dali otazku si odpovedzte sama

katarinamarkova
3. nov 2014

@roxana280 tiez by som na sport ked uz, tak volila skor kontaktne sosovky.....su treneri, co ti dieta na sport s okuliarmi ani nezoberu, nikto z nich si nevezme na zodpovednost to, ze dietatu padne lopta na okuliare v zapale hry si oko vyoci.....

roxana280
autor
3. nov 2014

@katarinamarkova joj..ja tu nepisem o kontaktnych sosovkach, ale o okuliaroch, zalozte si prosim temu kontaktne sosovky...viem, ze take okuliare su v zahranici u mas malo, takze ak mate niekto relevatne info, prosim poslite, kontaktne sosovky neriesme

janka_mamka
3. nov 2014

ja osm športovala s šošovkami a jednu som stratila a už sa nenašla , takže pozor na taketo skákanie lebo je po šošovke a nie po probleme ... pre také malé dieta ani by osm šošovky nevolila, pochybujem že by si ich vedelo nasadit, ale neviem ako to funguje s tým športom a okuliarmi takže ak ste si istý že tréner vezme vašše dieta s okuliarmi tak potom do nalepšej optiky v meste po radu.

roxana280
autor
4. nov 2014

@janka_mamka to samozrejme urobim, aj lekarka mozno poradi, len som chcela ziskat co najviac info, myslela som si, ze tuto vec riesilo viac matiek, zial zatial som len nasla diskusiu, kolko doplaca poistovna a kolko stoja najlacnejsie ☹ 😠

babulina
4. nov 2014

nasa dcera funguje so svojimi okuliarmi uz dva roky bez problemov, uplne s obycajnym ramom - nosi ich aj na balet aj gymnastiku, mava ich aj bezne na telesnej kde sa hadze lopta aj skace, problem sme nikdy nemali, dokonca spadla s okuliarmi uz aj z kolobezky, mierne sa pokrivili ale v optike ich bez problemov dali do poriadku, nemam pocit ze by potrebovala nejaky speci ram na sportovanie

roxana280
autor
4. nov 2014

@babulina vy mozno nemate pocit, ja proste mam, prosim, aby mi prispeli tie maminky, co niekde zohnali a maju sportovy ram, viem, ze existuje...dakujem

terezka1947
4. nov 2014

@roxana280 no,aj "nesportovy"ram nemusi byt automaticky zly
vela firiem robi "sportove"ramy a je to viacmenej biznis 😒samozrejme nehovorim vsetky
su cenovo narocne,preto je vacsia ponuka pre dospelakov,pre take male dieta vela moznosti asi nebude
su rozne znacky,napr.Adidas ma sikovne,ale su dost drahe...a musis priarat este sosovky do nich-lepsie ako klasicky plast je polykarbonat-co sa materialu tyka,lebo aj klasicky plast ma svoje limity....
je dost mozne,ze tie sosovky bude treba aj castejsie menit...
ono,v kazdej optike ti mozu poradit nieco ine a nieco ine preferuju,skor by som ti poradila najst optiku s optikmi,nie s predavacmi 😠
bohuzial,je to teraz zvykom majitelov zamestanavat rychlokvasenych predavacov a ti ti vela neporadia,resp.iba to,co maju narychlo nastudovane
aj klasicke detske ramy mozu sport "zvladnut"...je vela plastovych ramov,co by prichadzali do uvahy...alebo nejaka kombinacia-plast+kov-trebars nosnik nejako dobre porieseny,aby netlacil na nose...prip.cely kovovy-odpruzeny,z lahsieho a pevnejsieho kovu,nejakeho ohybnejsieho...ale nechaj si poradit aj moznosti opravy,prip.beskorsieho doobjednania nejakej nahradnej casti....
naozaj,iba prejst optiky s drobcom a skusat a pytat sa...este mi napadlo,ze su aj speci gumicky na stranicky-zozadu-tak sikovne to vyzera ako u sportovych slnecnych....no je toho dost a vela lepsiech znaciek ma vo svojom portfoliu uz aj detske sportove ramy.

roxana280
autor
4. nov 2014

@terezka1947 vdaka za odpoved, budem sa pytat aj lekarov, co sa tyka sosoviek, je mi jasne, robila som strasne davno s nimi, takze nejaka predstava tam niekde je, ale odvtedy ramy pokrocili

tenerifka
4. nov 2014

Tu je link, urcite ich dostanes v hocijakej optike aj na Slovensku

http://www.mujoptik.cz/sportovni-bryle-centrost...

roxana280
autor
4. nov 2014

dakujem uz ich mam poznacene

terezka1947
4. nov 2014

@roxana280 si opticka?

roxana280
autor
4. nov 2014

@terezka1947 ale nie, strednu som mala laborantka, bola som na skoleni a kurzoch, robila som len v sklade s nimi, ja som ich nikomu neoporucala a pod.vybavovala som objednavky od optikov, urobila fa, zabalila, odoslala
, to bolo uz davno pred vysokou a ja som robila sosovky, ramy mali kolegovia na starosti

evittam
4. nov 2014

@roxana280 Neuviedli Ste vek dieťaťa, tak som len reagovala. A je to určite šikovnejšie. A kontaktné šošovky v 21.storočí sú určite na kvalitnej úrovni. Viem o čom hovorím, používam. Ale veľa šťastia pri výbere... 🙂

roxana280
autor
4. nov 2014

@evittam naopak ja som vela citala o kontaktnych sosovkach, maju vela zdravotnych rizik a sposobuju vela problemov, vam mozno zatial nie...kto hlada ten najde, ja ich zozeniem, aj keby som mala pre ne ist do Rakuska

sisaka
4. nov 2014

Odpoved sa pravdepodobne nedozviem, ale mna by celkom zaujimalo o aky "vrcholovy" sport ide, ked 5 ! rocnemu nestacia normalne detske okuliare s pevnym ramom a nerozbytnymi sosovkami....

babulina
4. nov 2014

mna mi tiez zaujimalo preco venujes tym okuliarom taku opatrnost, lebo nikto z naseho sirokeho okolia co ma deti s okuliarmi a sportuju a su viacmenej vo veku tvojho dieta ziadne specialne opatrenia nerobia, je to taka mala zahada pre mna 😀

demetria
4. nov 2014

Moj najstarsi syn ma od 4 rokov bezramove titanove okuliare minima junior s polykarbonatovymi sosovkami. Zlomil ich raz - nosnik na nose, inak ma stale tie iste uz 5 rokov, menime len sosovky.
Su nesmierne lahke, ohybne a polykarbonat je nerozbitny, optik nam to predviedol, ked po nom trieskal kladivom🙂.
http://eyediologyopticians.co.uk/products/Minim...
Existuju rozne farby, sosovka sa da vybrusit podla akychkolvek okuliarov , rastu s dietatom.
Jedina nevyhoda - nedaju sa zlozit do puzdra.

demetria
4. nov 2014

Zabudla som dodat, dovtedy za 1 rok zlomil 3 bezne pevne ramy. 😀
Denno denne v nich hra futbal (nie vrcholovo, ale o to besnejsie), bezne ho trafia do tvare a zatial bez vaznejsieho urazu kvoli okuliarom.🙂

evittam
4. nov 2014

@roxana280 Niekto číta, niekto nosí, nosila som pred 15.rokmi skoro 15 hodín denne 2 roky a dodnes mi nič nie je a dioptrie mám tie isté a aj dnes nosím - nie však pravidelne..... 🙂

roxana280
autor
4. nov 2014

@sisaka
@babulina , prečítajte si príspevok demetrie, za ktorý ďakujem. Moja odpoveď je taká, že ak niekomu stačí učňovka, inému nestačí vysoká škola.Sú matky, ktoré pozerajú na cenu, taká je väčšina, však zlomí, stratí, zoderie, iné pozerajú na bezpečnosť, kvalitu a čo najvyšší konfort pre dieťa..Poznám kopec matiek, ktoré kupujú veci v sekáčoch, alebo majú darované od iných matiek a s mužom kupujú cigarety a chlast. Neberte to osobne, hovorím sú matky, nemyslím vás konrétne. tak ja si cigarety nekupujem a od narodenia, vecí čo sú dôležité, kde rátam aj výber okualiarov, chcem len tie najlepšie...

roxana280
autor
4. nov 2014

@demetria dakujem

roxana280
autor
4. nov 2014

@evittam odpovedala ste si sama," nie vsak pravidelne", lebo sosovky sa nesmu nosit vela hodin, som zvedava ako by ste to s deckom akymkolvek praktizovala

babulina
4. nov 2014

ok dik za vysvetlenie, pre mna je tym padom tato diskusia bezpredmetna, rada si priplatim za kvalitu ale toto mi pride ze lebo musim mat vsetko najlepsie najdrahsie a ultra moderne, kazdy sme iny, snad najdes po com tuzis

roxana280
autor
4. nov 2014

@babulina vy mate asi nejaky problem...ja tu nehovorim o cene, ja tu hovorim o bezpecnosti pri sporte a je mi uplne jedno aka znacka a farba a modny trend, zaujima ma kvalita, aby sa nezlomili rychlo, aby sa synovi nic nestalo az dostane loptu do hlavy, aby mu pri sporte nezavadzali, nepadali, ja som myslela, ze som to napisala jasne..ked som pytala radu na sportove okuliare, ze si vy z toho vztahujete na seba co vy si domyslite, za to ja nemozem

roxana280
autor
4. nov 2014

@babulina a mimochodom nic ste do diskusie nepriniesla, len provokacne otazky, tak ak sa nezapojite do diskusie dalej, bude snad prinosom, ozve sa niekto, kto mi poradi a nebude do toho rypat otazkami typu " mna mi tiez zaujimalo preco venujes tym okuliarom taku opatrnost, lebo nikto z naseho sirokeho okolia co ma deti s okuliarmi a sportuju a su viacmenej vo veku tvojho dieta ziadne specialne opatrenia nerobia, je to taka mala zahada pre mna "..lebo vsetci maju tak ja mam kupit rovnake ako ma Hanka od vedla...chore a kupujete si aj topanky ako ma susedka? Co robia ostatni, je mi uplne ukradnute aj co maju aj co nemaju..co a preco hladam som napisala, ak ste to nepochopila, za to ja nemozem a je mi to uplne ukradnute

sisaka
4. nov 2014

@roxana280 tu predsa vobec nejde o prachy, ale o to, ze je to zbytocne. Nosim okuliare, viem posudit. Ale Ty budes asi z tych matiek, co sa potrebuju ukazat za kazdu cenu, ze na nieco ma, aj ked je to nepotrebne. Tak drzim palce, nech zozenies nieco extra drahe a s obrovskym logom na rame, nech vsetci vidia, ze na to mas...

Keby si vedela, na co vsetko mam prachy ja... 😝