Poznáte krvnú skupinu dieťaťa?

mam18_4
12. sep 2012

Ahojte, chcela by som sa spýťať, či po pôrode vyšetrili krvnú skupinu vášmu bábätku. Ja som nedávno čítala článok, kde bolo napísané, že sa to robí. Môjmu synovi ju nevyšetrili, takže vlastne ani nevieme akú skupinu má. Počas prvého roka som si to neuvedomila, takže pri pravidelných poradniach som sa na to nepýtala. Nemal ma na to lekár upozorniť, resp. dať ju vyšetriť? Je predsa dobré ak ju budem poznať?

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adriana1980
12. sep 2012

Ahoj.Krvnú skupinu dieťaťa zisťujú len,keď je matka RH negatívna.Ked chceš vedieť,akú má krvnú skupinu,môžeš o to požiadať pediatričku,aby mu ju dala vyšetriť.Ale zaplatíš si za to

trinka
12. sep 2012

obe moje dcerky maju krvnu skupinu A+, mali to na kartičkách s menom na novoredenckom a ked sme odchádzali z porodnice dostali sme očkovací preukaz na ich meno a bola tam aj krvna skupina 🙂

kvetinqa
12. sep 2012

krv sa dietatu bezne berie iba pri rh negat.matkach. Krvna skupina novorodencov sa moze zmenit a tak sa odporuca zistovat krvnu skupinu az neskor, ale je to na tvoju ziadost a platis okolo 20eur.

sssimi
12. sep 2012

Ja neviem krvnú skupinu ani jednej. Je to úkon za ktorý sa platí. Predpokladám, že obe moje deti majú Ačko nakoľko obaja s mužom máte túto krvnú skupinu a tá sa dedí po rodičoch.

dejnas
12. sep 2012

my sme mali v prepúšťacích správach z pôrodnice tiež uvedenú KS pri oboch deťoch... pritom nespadáme ani ja, ani manžel do kategórie Rh neg. ...

masinka
12. sep 2012

rodila som v BA na Antolskej a vsetky deti mali zapisanu krvnu skupinu v ockovacom preukaze.... a som RH pozitivna....

monika15
12. sep 2012

nam nepovedali :( a ani nevieme.... som to spominala lekarovi nasmu no ale sa vyjadril ze zbytocne mu nebude brat kvr len kvoly tomu.... takze nevieme.....

liz_lemon
12. sep 2012

tiez som to mala uvedene v prepustacej sprave z porodnice, a ja nemam negativny rh faktor

vonicka
12. sep 2012

Ja tiez neviem, zevraj do pol roka alebo do roka sa to este moze zmenit, tak to ani nezistuju. Ja som Rh+.

anjelik2509
12. sep 2012

ani mojej malej v pôrodnici nevyšetrovali krvnú skupinu, mama mi vravela, že kedysi sa to robilo, napríklad mne aj sestre skupinu do karty zapísali, ale najmladšej sestre už nie.....Takže ani ja neviem, akú krvnú skupinu dcéra má, rada by som to vedela, ale len kvôli tomu ju nebudem dávať pichať a zbytočne ju stresovať...Počkáme, kým bude väčšia, alebo keď jej budú niekedy brať krv, potom sa ohlásim 😉

magali
12. sep 2012

aj ja poznam syncekovu krvnu skupinu, tiez ju mame zapisanu v ockovacom preukaze,.. takze predpokladam ze mu robili testy po narodeni

terina25
12. sep 2012

ja som sa krvnú skupinu dozvedela hneď v porodnici pri oboch deťoch.ja mám 0+ a deti B+ po manželovi.vraj práve kvoli tomu mali aj obaja žltačku,aj my to v porodnici vysvetľovali presne,ale už nepamätám.

pingu1
12. sep 2012

samozrejme

zuzanocka
12. sep 2012

poznam.. tak, ako aj manzelovu a svoju 😝
ono podla mna to nema ale nejaky extra vyznam, pretoze ak sa nieco stane a zachranari nemaju papier z nemocnice, aku ma clivek ks, daju automaticky nulku... v soku clovek moze povedat hocico.. a pri operaciach sa robi predoperacne vysetrenie, kde asi je ks..

veronininika
12. sep 2012

My sme to mali tiež v prepúšťacej správe. Ja som Rh negat. a malá tiež. Inak, ja som sa o svojej KS dozvedela,až keď som otehotnela, aj manžel si musel vtedy dať zistiť, a to máme už 27 rokov!

zuzana17
12. sep 2012

ja tiež poznám krvné skupiny oboch detí.
@vonicka krv.skupina sa nemení, je geneticky daná 😎

xclusive
12. sep 2012

Mozes si ju dat vysetrit ako samoplatca...ja som mojmu malemu dala vysetrit ,kedze ja osobne vysetrujem krvne skupiny,lebo pracujem v laboratoriu...Ked mu robili odber...vyuzila som to a aby som ho zbytocne v buducnosti nemusela davat pichat koli tomu aku ma krvnu skupinu...

ela2710
12. sep 2012

mojmu malemu zistili este v porodnici, ma A+ ale malej to v porodnici nezistovali, bola som dost v soku, ale sestricka ma ubezoecila, ze to bude zistovat lekarka na poradni pri najblizsom odbere 😉

zmrzlinkams
12. sep 2012

Každemu novorodencovi bez rozdielu či su rodia neg. alebo pozi. beru krvičku. Krvnu skupinu dieťatka máš v prepušťacej sprave babatka ked si odchadzala z porodnice oni musia po porode zistiť aku ma babo krvnu skupinu pre istotu a aj to zapisuju - skus si pozrieť prepušťacie spravy z nemky.
alebo si pozri očkovaci preukaz, tam to je tiež napisane na prvej strane.
a mne dr. povedala že babatka sa do 1 roka može krvna skupina zmeniť ale aj nemusi ale to ak chceš zistiť či sa zmenila, tak si musiš vyžiadať u svojej dr. že chceš to zistiť ale to sa plati , alebo vydržiš ked bude nejaka priležitosť kedy budu brať krvičku a potom v papieroch si pozrieš mali by to vždy zapisovať.... 🙂

@sssimi može sa stať že ak maju rodičia rovnaku krvnu skupinu tak dieťa nemusi mať ani po jednom može mať "0" čo prebije obe rovnake skupiny. moj brat oni su obaja B a maly ma 0 a boli šoknuty a vtedy im to v nemke nejako vysvetlovali že sa to može stať a nejako sa to križi, možno sa da aj niečo vygoogliť o krvnych skupinách a dedeni sa ale nikdy som to nepozerala.
naša mal ma po ocinovi krvnu skupinu 🙂

@zuzana17 može do 1 roku novorodencom sa može zmeniť krvna skupina ale aj nemusi neni to pravidlo ja som sa na to pytala v nemke ked nás prepušťali, lebo som chcela vedieť malej krvnu skupina a dr. ktorá nás prepušťala ohlade malej mi ukazala v prepušťacich papieroch kde to je napisane a tiež mi povedala že sa to može novorodencom zmeniť - ja toto info mám od dr. 🙂

cat
12. sep 2012

Ja poznám, pretože mám RH negatív. Ale aj keby som nemala, dala by som to zistiť, hoci aj za peniaze, pretože nepoznať krvnú skupinu vlastného dieťaťa mi príde ..že chorý systém.

nice202
12. sep 2012

Jasne, mam to v prepustacej sprave po SC. Ma AB, tak ako aj ja a moj manzel.

palomka
12. sep 2012

nie, u nas zistuju po narodeni iba detom ktorých matka je Rh negativna 🙂

poppy1
12. sep 2012

nie, nepoznam. V nemocnici ked sa narodila to nezistovali a pediatricka sa vyjadrila, ze je zbytocne jej kvoli tomu brat krv... Mozno najblizsie ked jej budu musiet z nejakeho dovodu brat krv, dam zistit.

barokova
12. sep 2012

ja som sa práve na toto tiež pýtala lekárky a povedala mi, že to niektorý rok robili v pôrodnici a ďalší rok zasa nerobili.. Vôbec nevedela podľa čoho to určujú, či majú vyšetriť krvnú skupinu alebo nie... A že na moje požiadanie mi dá zistiť krvnú skupinu môjho dieťaťa... Podľa mňa by to mali automaticky urobiť hneď pri prvých odberoch krvy...

sampo
12. sep 2012

neviem veru, nikde to nebolo uvedene. Ani mm nevie svoju,.ale ak ma B ako ja, tak asi aj mala 🙂

deny3
12. sep 2012

nepoznám, ani v prepúšťacej správe, ani v očkovacom preukaze nie je uvedená. Akurát viem, že malý má RHneg., pretože aj ja mám RHneg., pri negatívnej matke musia skontolovať RH u dieťaťa, kvôli pichnutiu nejakej látky matke.

blumka
12. sep 2012

poznam, lebo mame obaja s manzelom 0+ takze aj deti

dai
12. sep 2012

poznam - obe deti to maju v prepustacej sprave z porodnice... ja som RH negativ tak pravdepodobne preto im zistovali krvnu skupinu a aj RH

chloe001
12. sep 2012

No, tak ja som rodila pred necelymi troma mesiacmi na Antolskej v BA a NEVIEM malej krvnu skupinu a v prepustacej sprave mam napisane, ze "KS nevysetrena. Odporuca sa vysetrenie KS do 1 roku"