Prečo sa 5 - ročný syn pocikáva?

spik28
3. aug 2011

moj 5 rocny syn sa poslednu dobu zacal viac pocikavat, ked mu treba, kruti nohami a musime na nho zvysit hlas aby utekal , neviem co sa deje , poradte mi , moze to byt nejaka porucha alebo je to v psychike?

elephant
3. aug 2011

To pocikávanie sa deje cez deň? Alebo v noci? Ako často chodí? Nemôže byť prechladnutý?

kamilka22
3. aug 2011

Nemal nejaky stres? Pocikaval sa aj doteraz? Je to "len" v noci? Toto su rozdielne veci, musis napisat viac, aby Ti tu vedeli poradit.

samulko1
4. aug 2011

@spik28
Ahoj
mám presne taký istý problém zo synom teraz bude mať 6 rokov a trvá to od 4 rokov..dovtedy bolo všetko v poriadku, od 2 rokov nemá plienky..pocikáva sa cez deň v noci nie, boli sme aj u urológa a aj u nefrológa a problém nemá žiadny, vraj je to kvôli tomu, že dáva prednosť všetkým ostatným činnostiam ako cikaniu a je to v tomto veku normálne..nám sa to zhoršilo keď sa narodila jeho sestra takže to bol asi aj prejav žiarlivosti..urologička nám poradila že keď nejde sám treba s ním chodiť v pravidelných intervaloch..zatial sa to neupravilo ale niekedy je v pohode aj dva tri dni a potom zase..takže čakám kedy ho to prejde a v škôlke sa mu to stane len občas..takže asi by som skúsila to prehodnotiť s pediatričkou

spik28
autor
6. aug 2011

@samulko1
aha, no moj ma len starsieho brata, a moze to byt tym, ze uprednostnuje ine veci, ale zaujimave je ze my vidime kedy mu treba a oon nie