Predkožka 10 mesačného syna

barnica
13. jan 2014

Po kontrolách nám pediatrička odporúčala že ak do roka sa malému prekožka neuvoľní sama tak treba operáciu. Urológ nám povedal že má kónicky zúženú predkožku a vraj sa to dá uvoľniť vlastne tým že by mu to pomaly krúžením nejakým chirurgickým čudom odstránil lebo vraj predkožka je k žaluďu ako keby trošku prilepená. Vraj to sa dá urobiť ambulantne a malý bude mať cca týždeň citlivý pišak ale inak v poriadku potom vraj by sa už mala predkožka sťahovať normálne. Máte s tým niekto skúsenosti a ako reagovali Vaše detičky? Ešte k téme,ja mu predkožku nesťahujem bojím sa takže to robí len pediatrička.

lucianak
24. jan 2014

@barnica Ja malému sťahujem, pokiaľ ide, a to mu ide len kúsoček. predkožku má k žaluďu akoby prilepenú takou blanou, ale to je fyziologické, ono to takto má byť. uvoľní sa to postupne. Každý má inú elasticitu. Ak by mu to nešlo pretiahnuť ani neskôr, tak by som neriešila zákrok, ale kortikoidovú mastičku, ktorá by tomu mohla pomôcť.
Ale ak je tam problém, ktorému pomôže len zákrok, tak to asi treba riešiť takto 😔

barnica
autor
24. jan 2014

na zákrok sme nešli... Vďaka sashabb@ som to neriešila zákrokom a som odhodlaná počkať auvidím čo a ako. Kúpeme sa zatiaľ v repíku a preťahujeme pomaly ale nejde to stále vôbec ani kúsok ale uvidíme vždy po kúpaní trošku poskúšame a čakáme :P

lunedi
25. jan 2014

@dajna11 veru,clovek vydrzi hocico,ale co sa nasich deti tyka,to boli sto krat viac.
Vam to este aj tyckou dakou robili? To by som uz nezvladla ☹
U nas tiez,odvtedy chodi ocko na taketo akcie,maly citi jeho istotu. 🙂

dajna11
25. jan 2014

@lunedi no stiahli predkožku a tyčkou ešte spod nej vyškrabkávali....do vtedy sme stále čistili,pri prebalovaní,kúpaní...ale sprvoti si to vobec necchel dať chytiť ako sa bál a aj ho to isto bolelo....robil to len otecko......teraz už má 3roky,čistí si ju vo vani pri kúpaní sám 😀

jamidea
12. dec 2019

@zrka teraz je super vek na kazdodenne skusanie a posuvanie o par stotiniek mm a po case to raz konecne bude ok. Odporucam z vlastnej skusenosti so synom.