Predtým fajn a teraz už v aute vracia vždy

mirka414
27. apr 2008

dievcata poradte,malinka ked bola este len par mesiacou na svete precestovali sme tisice km na SK a svajciarska a nikdy mi nevracala..a teraz kazdu cestu autom ☹ ci vetrame,ci mame prestavky stale..poradte mi nieco.

tinockaaa
27. apr 2008

homeopatiká cocculine tuším mi radili v lekárni, tiež sme cestovali do Švajčiarska na výlet a nevedeli sme či to bude znášať dobre takú cestu. Keďže je to homeopatikum tak môžu aj malé deti. Treba skúsiť, možno zaberie. 🙂 držím palce

aponchie
27. apr 2008

jj zname to..nam taky zvracivala,ale jak sme zacali uzivat kynedril tak uz nic nastesti.a taky nam pomohlo nevyjizdet na lacno..treba mela mlicko rano a moc nechtela papat a pak to vyzvracela takze pred jizdou a behem moc nepit spis jist suche veci kresleni a tuzky sebou nebo knihu a snazit se nejak zabavit ,ale nekomu zase vadi cteni..zkouset musisco na ni plati a nerezat zatacky jen plynule

aponchie
27. apr 2008

oprava:kinedryl

aponchie
27. apr 2008

jj u mensich deti homeo 😉

dadulka19
27. apr 2008

áno,cocculine je fajn,aj nám dobre zaberá a nespí sa po ňom 😉

peta.cz
28. apr 2008

Teď o tom psali v Betynce - dítě by nemělo číst nebo si prohlížet obrázky a sledovat pohyb okolí za okny (kam bude tedy koukat to už nepsali 😉 ), má se pravidelně větrat a doporučuje se cestovat buď úplně nalačno nebo žaludek plnit častěji během cesty malým množstvím lehkého jídla. Taky by se kolem toho zvracení neměl dělat moc velký "poplach", prý si děti u toho můžou vytvořit reflex - auto=zvracení...
Já jsem jako malá taky v autě hodně zvracela a do teď si číst nemůžu ani v trolejbuse, naše dítě zatím v autě v pohodě, tak uvidíme jak mu to dlouho vydrží 🙂 Jinak se taky přikláním k těm homeopatikům 😉

helka101
30. apr 2008

ahojte, môj malý začal zvracať ako sme vymenili autosedačku za väčšiu, v tej do 18kg nezvracal a v tejto do 36kg zvraccal, darmom sme dali naspäť autosedačku už zvracia stále ☹ skúšala som aj homeopatiká cocculine, aj tak zvracal, aj sme šli na lačno a zvracal, proste nič nepomáhalo.. ☹ a tak nám zostáva len kinedryl. 😠 ajj ked som ho nechcela dávať pretože mi je po nom ospalý, takže neviem čo robiť.. a viete čo čo je zááhada? ked sedí od začiatku jazdy na mne, a nie v sedačke, tak nezvracia!!!!!!!!!!! len ked je v sedačke!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😕

prasiatko30
30. apr 2008

helka radsej nech trochu zvracia ale ja osobne by som neriskovala mat ho na kolenach. inaksie jednej mojej znamej toto robil chalan - ale ten mal uz zo 3 roky - dovtedy absolutne nic a potom z jedneho dna na druhy mu zacalo byt zle - ale ako prislo tak mu to aj preslo po niekolkych mesiacoch. takze asi sa treba obrnit trpezlivostou a pouzit ak je treba aj nejaky ten kinedryl a ich to prejde. 😉

ria80
1. máj 2008

KInedril se může dát od dvou let,a to čtvrtku tablety.

helka101
1. máj 2008

prasiatko ja ho tiež nechcem mávať na kolenách, ani nevieš aký strach prežívam ked ho takto mám!!! ale prsote snažím sa predísť tomu zvracaniu hocijakým spôsobom, kinedril sa môže dávať aj od roka a pol a to štvrťku tablekty, povedala mi to dr.. takže asi to budeme musieť riešiť ním,ale potom je taký ospalý s neho!!!!!!!!!! ☹

andrysek2
1. máj 2008

ahojik tak to zvraceni taky znam moje nejmensiii taky davam kinedryl pro jistotuu 😀 😀

helka101
1. máj 2008

a adrysek nieje ti potom taká oťapená tá malinka? aselbo ospaláM? 🙂

mirka414
autor
1. máj 2008

dievcata a co robit,k mi malinka nechce ediet sedacke 😠 tiez sme uz vymanili vajicko za normalnu a odvtedy mi trucuje a nechce tam ani za nic sediet...

andrysek2
1. máj 2008

jo je ospala troskuu 😀 😀

adetka
1. máj 2008

nam zatial Mirk vracala v aute iba raz... mohlo to mat hned niekolko dovodov... odchadzali sme od nasich... z coho bola smutna... vypila rychlo vela cajiku... a isli sme potme... takze jej nemuseli robit dobre ani mihotajuce svetla oprotiiducich aut...

prasiatko30
1. máj 2008

helka - a tebe nevyhovuje aby spinkala pocas jazdy? mne skor teda vyhovuje ked si pospi v sedacke pocas jazdy a potom je fit v cieli cesty alebo ti zvracia aj na kratke cesty?

qtinka29
1. máj 2008

nám malý začal zvracať asi v 20tich mes.-dávame mu kinedryl,zaspí a je v pohode,občas je po prebudení nervozny.kinedryl mu dávame len na dlhšie vzdialenosti,ale už sa stalo,že mu bolo zle v priebehu 10min od odchodu,pre istotu mu nosím náhradné oblečenie 😉

jasada
1. máj 2008

Aj moj starsi syn od isteho casu nema rad dlhsiu cestu v aute. Riesime to kinedrylom, ten celkom rychlo zabera. Homeopatika sa maju brat minimalne den pred cestou, aby mali spravny ucinok. Tak mi to aspon povedali v lekarni 🙂.

helka101
2. máj 2008

prasiatko tak mne to aj vyhovuje 😉 ale je sneho taký oťapený, a potom sa len motká a motká..
no a neviem či si to už nenamýšľam ale ked sme šli k našim to je cca 3km, tak už bol taký ako by chcel zvracať, muž hovorí že si ho veľmi všímam, a možno mu nieje zle, ale ja to privolám 😖
no budem mu musieť dávať ten kinedril, svokrovci bývajú od nás asi 20km, takže 20minút cesty, a sú tam aj železničné priecestia, tak radšej, tabletku ako by mi mal byť vyčerpaný zo zvracania, no nie? 😅

prasiatko30
2. máj 2008

heli - jaj tak to hej ked idete aj na kratsie vzdialenosti - skuste to ale kombinovat napr s popoludnajsim spankom alebo tak nejak aby ste ho proste doviezli k dedkovcom spaiceho a nechali ho trochu pospinkat. inaksie neviem ci to maju aj na sk ale mimo sk dostat tieto tabletky - podobne ako kinedryl - teraz ale neviem ci to je bez tej zlozky co uspava alebo s kafeinom aby ta to tak neuspavalo - viem ze minule ked sme mali ist na dlhsiu cestu mi to kupoval svagor a potom sa ma pytal ci chcem spat v aute alebo nie 😉

helka101
3. máj 2008

ozaj maminky sedíte vzadu pri dieťatku v aute,alebo ho dáte do sedačky a sadnete si do predu? pretože ja ak si knemu sadnem do zadu, tak vyvádza, che ísť snej vonku, a ked je sam v nej a ja niesom vzadu, tak aj ľahšie zaspí 😕

akcul
3. máj 2008

Ahoj,
nám teď začala malá poslední dobou v autě taky blinkat. Takže jsem vás pročetla a děkuju za rady. 😉 Zkusíme nejdřív omezit to pití, protože je fakt, že toho před jízdou pokaždé dost vypila. No a pak bysme kdyžtak zkusili ty homeopatika.
Jinak já s malou sedávám vzadu. Samotné se jí tam nelíbí. 😉

andrysek2
3. máj 2008

ahojik jo omezit piti adel se tez dycky napila a pak to sloo 😀 😀 a hlavne pri zatackachhh 😀 😀

prasiatko30
3. máj 2008

helka - na kratsie vzdialenosti - do 240km 😀 - sedim vpredu len posuniem sedadlo trochu viacej dozadu a mam po ruke vsetky hracky, vodu, keksiky atd. a mala je v centre tvarou v smere jazdy. pokial ideme nad 240km alebo vidim, ze je trochu rozrusena este na zaciatku cesty tak idem vzadu pri nej.

helka101
3. máj 2008

aha.. prasiatko tak ti dakujem, my tak daleko nechodíme,ale v pondelok nás čaká cesta k svokrovcom a idem to skúsiť s tým kinedrilom, mám strach aby mi nezvracal aj ked mu ho dám, potom sa už asi z cvoknem. a sedačku máte v strede sedadiel,alebo v pravo či na ľavo? pretože my máme wv polo auto, dosť malinké a som už aj myslela,že či náhodou zato že je to auto stiesnené,malinké, na oknách folie, či mu z toho nieje zle, pretože predtým sme mali favorit, a nezvracal nám vnom, ani nič podobné. 😒

prasiatko30
4. máj 2008

heli my ju mame v centre - v strede na zadnom sedadle - ale skor z bezpecnostnych dovodov - koli bocnym narazom ak by sa nedaj boze nieco staloo 😖 - ale tiez z praktickych dovodov lebo to aj ked ja idem sama s nou tak ju mam na ociach staci trochu skrutit hlavu a vidim ju a ona mna a amozem ju aj trochu pohladkat po nozicke 🙂 a tiez ma dobry vyhlad na cestu 😉

helka101
4. máj 2008

no lebo aj my ju máme v centre, ale naši povedali že to nieje bezpečné 😒 čo ja mám skorej opačný názor, pretože čelnej zrážke sa dá skorej zabrániť ako tej bočnej 😅 a akú máte sedačku? my máme naspäť tú do 18kg.. a už máme doma nachystanú aj tú už najväčšiu,ale v tej nám začal práveže vzracať, tak som radšej vrátila naspäť túto 😕

prasiatko30
4. máj 2008

ja si myslim ze je to to najbezpecnejsie miesto v aute pre dieta - lebo predsa len je lahsie ze niekto ti napali do boku alebo ze vodic v snahe predist zrazke natoci to auto bokom. aj to stredne sedadlo ma trojbodovy pas takze je tam uchytena ta sedacka ako na bocnom sedadle. a co sa sedaciek tyka - v mojom aute pouzivam este vajicko - sice jej z neho dost trcia nohy ale auto pouzivam len na jazdy po meste takze na nom nikdy nejdem rychlejsie ako 50tkou - tak to by malo zatial este stacit a v muzovom ma uz vacsiu sedacku do 18kg.

helka101
6. máj 2008

no prasiatko včerajšiu cestu sme prežili vdaka kinedrilu, ani mi ho neuspal, pretože spal dlho poobde, ale už som kľudnejšia budem mu ho dávať, teda ked pôjdeme dalej 🙂 A nevieš koľko asi účinkuje jedna štvrťka? 😕

prasiatko30
7. máj 2008

helka - to ti neviem povedat naozaj - ale asi to bude aj individualne - len si to dobre naplanuj lebo je ho treba davat 60min pred cestou aby mal ziadany ucinok ale kolko trva ten ucinok - na letaciku pise ze sa mozu podavat kazde 2-3h podla potreby - to by teda mohla byt aj dlzka ucinku ale to bude asi dost individualne.