Prekŕmené štvortýždňové bábätko

12. apr 2021

Ahojte ako zistím či mám prekrmene 4 tyzdnove bábätko. Papa UM. A vždy večer mi veľa vygrcia vždy cez deň keď mám pocit že je hladná tak jej len dorabam mliecko a potom je asi moc prekrmena ako si mám nájsť systém v noci je to dobre zobudí sa 2 až 3 krát napapa sa a spinká a cez deň je to vždy horšie. Ďakujem

zuvelyn
12. apr 2021

kolko ti zje? ako casto jej davas?

denden77
12. apr 2021

mozno ma reflux.. a davat pri kazdom zaplakani mlieko nie je asi velmi ok.. moja je od 6t na UM a jedla kazde 3 hodiny iste mnozstvo, tiez dost zvracala, nikdy som nedorabala 🤷‍♀️

jvasenka
12. apr 2021

Ved um nie je mm..je to viac sytejsie a nema sa davat na poziadanie..na zadnej strane mas odporucane davkovanie alebo sa porad s pediatrom..to ze mas pocit ze je hladna neznamena ze je..deti v takom veku casto placu aj bez dovodu alebo chcu iba citit mamu alebo sa pohojdat, pritulit sa, prebalit atd...porad sa s pediatrom radsej

michaella24
12. apr 2021

Ja si to už presne nepamätám, ale vlastne som sa v podstate riadila odporúčaním na krabičke umelého mlieka, akurát, že syn pil väčšie porcie (ako dvojtýždňový mal 90-120ml), lebo aj bol celkom veľké bábo. Jedol každé tri hodiny, nemal s tým problém a tento systém má dodnes, bude mať sedem mesiacov. V noci jedával dvakrát, od štvrtého mesiaca mi prespí celé noci. Nemusí jej sedieť umelé mlieko, môže mať reflux... Bábätká neplačú, len keď sú hladné.

petranelkova
12. apr 2021

Nema reflux? Ale treba sa isto riadit tym davkovanim a hlavne kazde dieta je ine, takze aj s pediatrickou by som sa poradila. Hlavne ak sa vyluci ten reflux

pralinka25
12. apr 2021

prilis velke davky UM mozu poskodit oblicky. riad sa tym co pisu na mlieku. ak sa ti zda ze chce este daj po flasi dudku alebo potom uz len vodu. taketo male babo nevie este rozlist traviaci diskomfort. hlad, smad, plyny, grgy, prejedenie dava najavo rovnako. ani ked si bude pchat ruky do pusy neznamena to ze chce papat. babatko sa da ukludnit viacerymi sposobmi. ono ma malicky zaludok netreba mu ho nasilu roztahovat. plac po jedle ma mnoho inych pricin.

andreatytler
13. apr 2021

Ja som dorabala len v prvych dnoch... potom som si odsledovala kolko vypije a urobila vzdy trosku viac. Co nespapal, to som vyhodila. Nechala som jeho aby sa napil, kolko potrebuje. Daval som mliecko vzdy pred spanim (kazde 2.5-3 hodiny). Ako rastol, potreboval viac mliecka a ked sa stalo ze mu nebolo dost par krat posebe, zacala som mu davat viac.
Mala som podozrenie na relux a tak som skusala davat mensie davky v castejsich intervaloch (dostal mliecko po zobudeni a pred spanim, ale velmi mu to nesedelo. Stale pil najviec pred spanim.