Preplach očných kanálikov. Máte s tým skúsenosť?

amka
30. aug 2009

ahojte môj Danuško by mal podstúpiť preplach očných kanálikov v celkovej narkóze, pretože mál 19 mesiacov a lokálne to už urobiť nemôžu. Máte s tým niekto skúsenosť, bojím sa.

debrana
27. jan 2016

@alyca idu skoro stale teraz pocas celej zimy s malymi prestavkami. Ale ze by to az toto sposobovalo?je to vzdy len jedno a to iste ocko,druhe je vzdy ciste. Taha sa to uz celu zimu :(

6mia6
27. jan 2016

@debrana ahoj, moj ma už 4 a na preplach sme boli dvakrát ale asi do pol roka sme ich stihli. raz som sa dívala druhýkrát už nie 😅 aj tak sa to vrátilo a neviem či sme mali šťastie ale syn z toho asi vyrástol. Mal to od narodenia, stále slza v oku, potom hnis, potom zase len slza. ale samotný zákrok je veľmi rýchly

debrana
27. jan 2016

@6mia6 ahoj 🙂 a ked sa mu to vratilo,aky bol stary? A maval to potom casto,alebo viackrat po sebe aj napriek liecbe? Kedy mu to asi definitivne preslo? Prepac,ze tolko otazok,ale je tazke najst nieco o tomto probleme u starsich deti....u nas je ale cudne to,ze to ma v tomto veku -1,5 roka a predtym nikdy.

6mia6
27. jan 2016

Vratilo sa mu to vždy tak po mesiaci od preplachu. v roku už to určite nemal. a už sa to nevrátilo. viem že sme tiež skúšali kvapky, mastičky, borovú vodu atď no ako píšem nakoniec to zmizlo. no a očná čo na to?

janinah
27. jan 2016

@debrana vstúpim do debaty,máš strach z preplachu-máš strach z niečoho,čo ti poriadne nevysvetlili ako sa robí,stačia kvapky na lokálne znecitlivenie,nijakú narkozu /celkovú anestéziu /netreba/,mimochodom aj tá má svoje riziká/,používajú sa kvapky,ktoré úplne stačia aj na operáciu napr. šedého zákalu teda vnútra oka,takže tie kvapky ozaj účinkujú....

debrana
28. jan 2016

@janinah 6mia6 ocna mu na sekundu zasvietila do ocka,to bolo cele vysetrenie. Predtym mu dala sirokospektralne atb a ze potom jedine preplach.
Ja viem ako sa ten preplach robi,ja mam strach z toho,ze je dost stary uz a teda bude to boj a stres pre neho :( navyse ak to nemal od narodenia, ci je to vobec nevyhnutne absolvovat?

nity
19. máj 2016

@debrana
@cat
Baby citam,ze vasim detom robili preplach alebo chystali sa robit v roku a pol a hlavne bez narkozy. Moj ma rok a chcu to robit v narkoze. Prosim,keby ste mi mohli napisat kontakt na vasich ocnych,lebo by som sa velmi chcela vyhnut tej narkoze. Dakujem vopred.

cat
19. máj 2016

@nity ahoj uff to uz bolo veelmi davno..syn ma dnes 10 rokov. Ale absolvoval to vtedy v BA na Kramaroch u Dr. Gerinca.

nity
19. máj 2016

@cat Dakujem za odpoved. Prave na Kramaroch ho chcu uspavat,tak neviem uz.

debrana
19. máj 2016

@nity ahoj. Tak nam nakoniec preplach robila skvela ocna v Ziline. Bala som sa velmi,ale naozaj nebolo coho,bola som tam,drzala som maleho,trvalo to aj s pripravou minutku a to neprehanam. Plac takmer ziadny,hned som mojkala 🙂 dokonca sme boli takto dvakrat lebo nestacilo len raz. A este to nie je uplne ono,tak mozno este pojdeme,ale vobec sa nebojim. Je to lepsie ako stale kvapkat,to mu viac vadi 🙂 a ked si predstavim,ze kvoli minutke by sme mali absolvovat narkozu,to ani za nic. Doktorka sama vravela,ze narkoza je vzdy riziko a v tomto pripade naozaj zbytocne. Radsej skus v okoli pozhanat doky,co ti to spravi amulantne.....u nas to bolo naozaj za par sekund hotove.

nity
19. máj 2016

@debrana Tak mozno nakoniec skoncime v Ziline,ked tu nepochodime. 🙂 Nasli sme jednu ocnu,co je ochotna to urobit,aj to uz skusala,ale podarili sa jej len horne body,ze na 1x ho nechcela trapit,lebo tam citila nejaku prekazku. Mame ist este raz,tak uvidim,ako to dopadne,ci naberie odvahu (doktorka) 😀 Tak uz radsej zistujem nejake kontakty,ak by nahodou... Drzim palce aj vam.

helenanovakova
20. máj 2016

môjmu dieťaťu preplachovali slzné kanáliky v TO, malo cca 2 - 3 týždne a o narkóze nebola ani reč

siska53
20. máj 2016

@helenanovakova babatka nedavaju do narkozy. Do roka to robia bez nej. Az po roku ak treba,tak davaju narkozu,lebo by uz asi nezvladli to dietarko udrzat.

helenanovakova
20. máj 2016

@siska53 aha, to som netušila

tinushka13
20. máj 2016

Dcére robili tiež preplach keď mala 5 týžd... mala úplne zalepené očká. Keď sa zobudila už nevedela otvoriť ☹ vyšetrili na ambulancii (kramáre) potom ju vzali do inej miestnosti kam som nemohla ísť a počula som už len strašný plač. ale bola to chvíľočka . odvtedy pokoj .. klop klop 😉

viera77
20. máj 2016

dcerka od narodenia tiez pravidelne preplachy, ale vsetky len docasne ucinne az sme nakoniec skoncili na Kramaroch, vtedy mala 9 mesiacov, odvtedy mala hnisave ocka asi len 1-2krat a to len vtedy, ked mala aj nadchu, teda v zimnom obdobi a vzdy sa to chvalabohu vyriesilo kvapkami....teraz ma 17 mesiacov a uz to vyzera, ze je konecne po nekonecnom probleme.

barborav
20. máj 2016

@viera77 ahoj . Ja mam tri a pol ročného chlapčeka. Jemu v zime velmi slzilo. Ale slzy boli vzdy priesvitné, bez hnisu. A teda aj ked ma nádchu. Tvoja dcérka mala iba slzave alebo tam bol aj nejaký hnis, sekret? Boli sme teraz na Kramároch a povedala pani doktorka ze mu to nechce operovať lebo ze to nema take vážne (ale to uz vtedy bol bez sopla takze neslzilo). Preto sa chcem opytat ako vyzera ked to treba robiť. Dakujem vopred. Barbora

viera77
20. máj 2016

@barborav tak u nas to boli kompletne zlepene ocka postupne az zelenym hnisom...zacalo to vzdy takymi malymi bielymi kuskami a postupne cez zlty az po zeleny hnis...ziadne kvapky vobec nepomahali...stav, ked uz dieta nevie uz ani len po kratom 2-hodinovom poobednajsom spanku rozlepit ocka, je aj pre rodica strasny zazitok a nie este pre dieta, ktore vobec nechape, co sa deje a zufalo place od strachu, z toho dovodu sme prestali verit na zazraky a zverili sa do ruk odbornikom....inak, obcas jej slzia ocka, ale to je tym, ze ma vrodene zuzene slzne kanaliky, s tym sa musi uz len naucit zit, kedze operativny zakrok mam v takomto pripade ziadny ocny lekar neodporucil.

barborav
21. máj 2016

@viera77 dakujem za super odpoved. Nám tiez nechcú (co som aj rada) operovať tie očká. A tiez nám povedali, ze deti s hrubším koreňom nosa mávajú zúžene tie kanáliky. Tal vam držím palce aby sa vam to nezhoršovalo. 😊

nity
25. máj 2016

No mojmu iba obcas nejaka slzicka vyjde,hnis uz velmi davno nemal a uz mu to chceli v narkoze preplachovat,tak neviem podla coho to posudzuju. Zevraj ma nepriechodne slzne cesty,tak masirujeme stale,nech mu to prejde.

mmarrushka
4. mar 2017

Ahojte, včera nám robili sondaz pravého očka a Dr.povedala, že ešte dva tri dni môže mať hnisavé to očko, máme čistiť, masírovať a dostali sme kvapkat Pamykon. Malej vychádza odtiaľ taký ružový hlien akoby trošku krvavý, je to ok? Ďakujem

veruska00
5. mar 2017

@mmarrushka ahoj ano je to normalne aj mi sme to mali 🙂

n0mi
5. mar 2017

ano nie je to nič strašne

lenocka5685
6. mar 2017

Na kramaroch sú na to špecializovaný našej malej to robili síce bez narkozi ale zákrok je rychli síce bol veľký plač ale potom ti bolo v pohode nám to robili 6krat

mmarrushka
6. mar 2017

😉 ďakujem, už je to ok.

michalecka
20. jún 2017

@tatolu ahoj prosím ta a môže sa ísť po tom zákroku na slniečko?alebo sú aj nejaké obmedzenia😊Nás to čaká zajtra 😪Bojím sa toho,dcérka má 3 mesiace

mmarrushka
20. jún 2017

asi ešte nesedí, takze asi sa nepojdete opaľovať 😂😂 takze von môže ísť, len budete kvapkat atb, takze obmedzene teraz a žiadne kúpaliska...

tinkasss7
19. jún 2018

My sme na to boli keď mala mala 3 mesiace.Hrozne plakala.Boli to iba par sekúnd pokiaľ to neprepichnu.A bolo dobré.Teraz nám to začalo znova.Mala to aj moja prvá dcérka ale ju uspali.Vsetko zvládla v poriadku.Neboli žiadne problémy.

tinkasss7
19. jún 2018

@lenocka5685 6 krát??? Veď som čítala že sa to môže len 3 krát a potom už uspavaju.Na čo takto trápiť deti.Ma sa to urobiť raz a pod narkozou a bol by pokoj

lenocka5685
20. jún 2018

@tinkasss7 bohužiaľ pani doktorka hasilova sa vtom asi viziva potom sme išli k inej doktorke tá jej to robila znova a tá jej dala kvapky na umrtvenie oka ale to nepomohlo tak sme šli na Kramáre a tam znova a odvtedy máme pokoj