Priebeh korony u detí aktuálne

12. sep 2022

Ahojte.
Aký priebeh majú teraz deti - také menšie. Dcéra má 4. Nemám potvrdené, že by šlo o koronu - robili sme test a je negatívny. Včera v noci mala teplotu 38 a je zachrípnutá. Dala som nurofen. Do rána ok, teda bez teploty. Boli sme aj u lekára, lebo sme mali kontrolu. Dýchanie, hrdlo čisté. Prišli sme domov a zase teplota 37.9.
Tak mi napadlo, či to nebude aj to, len test to ešte neukázal.
Ako to mali vaše detičky?
Ďakujem pekne

janushka_t
12. sep 2022

Máme doma 2 × . Sezóna viróz začína. Testy tiež negatívne.

martyzpp
12. sep 2022

Minuly tyzden sme si presli covidom. Trojrocny, jednorocny syn a aj ja. Prvy ochorel starsi, dva dni mal vysoke horucky (nad 39st), ktore mu po podani liekov presli a po 6 hodinach trebalo dat liek znova. Okrem toho sem-tam zakaslal. Po dvoch dnoch bol fit. Mladsi syn mal teploty este kratsie ale ten bol viac zahlieneny a aj kaslal.

veronika3110
12. sep 2022

my máme teraz covid so 4 mesačnou - jeden deň teploty, trochu kašeľ.. jasné, že nás ani nenapadlo testovať... a takisto u doktorky priedušky čisté, teplota na druhý deň už nebola... ale nakoľko mne bolo stále horšie, tak som testovala

autor
12. sep 2022

@martyzpp ďakujem, ale testy Vám potvrdili? Uvidíme čo to bude

zuzuliatko18
12. sep 2022

Drobca som netestovala, my s muzom obaja COVID minuly tyzden, maly Mal necely den teploty okolo 38 a teraz je taky unavenejsi Este par dni, Lebo hoci sme.doma, tak zaspi aj cez obed.

autor
12. sep 2022

@zuzuliatko18 ďakujem pekne za skúsenosť ...a vy ste mali aký priebeh ak sa môžem spýtať? Som totiž tehotná, tesne pred termínom tak dúfam, že to nebude ono...

kacena4
12. sep 2022

my teraz koronujeme, vsetkym sa hned ukazal pozitivny test - hned pri prvych priznakoch. pravdepotobne to nemusi byt kovid skor chripka. drzim palceky

autor
12. sep 2022

@kacena4 ďakujem pekne, no dúfam že to tak bude ... skoré uzdravenie prajem ;)

trinneo
12. sep 2022

Dcera 4 roky, pred mesiacom sme mali koronu, ona mala 3 dni teplotu do 39 stupnov, potom upchaty nos asi 3 dni,par dni suchy kasel,ale len par x do dna a koniec...

kiki68
12. sep 2022

Podobne ako popisujes, len u nas 39 teplota a skakalo to aj s nureflexom. A zapalene hrdlo mal, tam dali atb. Inak bol z 4 dni v pohode

autor
12. sep 2022

@trinneo ďakujem za skúsenosť, uvidíme čo z toho bude

autor
12. sep 2022

@kiki68 ďakujem pekne za skúsenosť..uvidíme ako to bude u nás a či vôbec kovid

gabika0608
12. sep 2022

My sme mali 2 mesiace dozadu, mal horucky 39 po podani nurofenu padla na 6 hodina takto dookola, sem tam zakaslal a bol velmi unaveny, po 4 dnoch bol uplne fit
Mal vtedy rok a pol

amanta5
12. sep 2022

Jedna dcéra bezpríznaková, pozitívna. Druha dcéra 2 dni teplota okolo 38, zachripnuta. Potom sa to nerozvinulo. Tiež bola pozitívna.
Veľa tekutín a oddychovať.
Skoré uzdravenie 🙂

zuzuliatko18
12. sep 2022

Ja mam kasel este stale, par dni take bolesti celeho tela a unava, muz mal raz teplotu.
Mojinrodicia mali obaja teplotu a kasel par dni (u nich sme sa nakazili, kedze nemali ziadne priznaky, ked sme u nich boli).

stasim
12. sep 2022

My máme teraz, moja 10r.mala 1x teplotu 38, unavená, trochu pokasliava nasucho, 2 večery sa sťažovala, že ju boli brucho- to rýchlo preslo, 1 deň výtok z nosa. Ja mám pocit upchatých nosových dutín a bola som trochu unavená.

lucia147852
12. sep 2022

5 ročná bolest hrdla, sopel, kasel. Netestovali sme ju, ale my sme obaja pozitivni. Takze určite aj ona

jana_eyre_2
12. sep 2022

Moji mali na začiatku augusta - dcéra priniesla z tábora.. mala koronu už 3x od decembra 21.. tento krát mala 39,5 asi dva dni, ležala, bola malatna a unavená.. potom už viac menej ok..
Presne na 5ty od dcéry deň vyšiel pozitívny najmladší syn, on veľmi kaslal (on je astmatik) a mal teplotu do 39, do dvoch dní ok..
Presne na 5ty deň od najmladšieho to vyšlo najstaršiemu.. on mal teplotu síce miernejšiu, ale vracal a bolelo ho hrdlo.. do dvoch dní bol ok.. ja s mužom sme to nechytili 🤷 ale aj tak bolo polovička leta v cudu.. naposledy sme mali všetci 5ti v decembri.. to bolo omnoho horšie kolo vtedy, ale to sme mali 1x a nemali sme 3tiu dávku.. (horšie je, že najstaršiemu odvtedy sa opakuje bolesť hlavy a začína zle vidieť.. takže musíme riešiť či to je z korony a čo stým )

Skoré uzdravenie želám..

martyzpp
12. sep 2022

Ano, testy potvrdili. Hned ako mali horucky, mali aj pozitivne testy. Ja som mala este slabuckeho dusika a na druhy den mi uz vyskocila teplota.

autor
13. sep 2022

@martyzpp robila som teraz test z krvi a negatívny, ale už má aj kašeľ - boli sme u dr, tak sú chytené priedušky...vravela že môže byť aj covid, ale test ukazuje negatívny a to ten z krvi, to už by sa podľa mňa ukázalo na teste nie keď má príznaky ..

ankare
13. sep 2022

Aj my si prechadzame virozou, test je negatívny. Sople, kašeľ, u mňa mierne teploty.
Skoré uzdravenie!

duratlicka
13. sep 2022

Hlavne dajte pozor 3 týždne po Covide, ak má dieťa znova horúčku,ale nemá nádchu ani kašeľ, môže to byť zápalový syndróm pims (misc) alebo niečo iné. Našej sa presne 3 týždne po Covide začali rozpadať červené krvinky😞 Samotný covid mala 2 dni.

jana_eyre_2
13. sep 2022

@duratlicka strašné, dúfam že je ok 🙏

Mne veru nebolo všetko jedno keď som o pims čítala.. lebo dcéra presne tri týždne kovide dostala vysoké horúčky a bolesti hrdla, čo sa tiež píše že tam môže sa pridružiť.. moja mala našťastie len angínu.. ale hneď som čítala o pims lebo náš malý sused bol kvôli pims na tom veľmi zle... 😞

duratlicka
15. sep 2022

Takže po dvoch mesiacoch znova Covid. Staršia dcéra jeden deň trošku hrdlo, druhý deň trochu sopel. Mladšia ráno 38,5C.

duratlicka
15. sep 2022

@jana_eyre_2 Už má znova Covid, tak uvidíme, čo bude. Či zase skončí v nemocnici alebo to ustojíme na tej vysokej dávke kortikoidov, ktoré berie.

ankare
15. sep 2022

@duratlicka skoré uzdravenie!