Štvormesačný synček má problém s kakaním

martinamatulka
11. mar 2022

Ahoj mamičky. Prosím Vás o radu. Mám štvormesačného synčeka. Je plne kojený. Doteraz vždy tak dva tri krát do dňa kakal. No posledné 4 dni vôbec. Nevyzerá že by ho bolelo bruško aj si poprdká. Čítala som, že kojené deti nemusia mať aj niekoľko dní stolicu, ale aj takto, ked ju mali pravidelne tak zrazu nič ? Nestretli ste sa s tým ? Stravujem sa stále rovnako, takže mojou stravou to nemôže byť. Ďakujem Vám za každú radu.

ivec16
11. mar 2022

@martinamatulka uz je vacsi tak to asi vie vsetko spotrebovat, ja som teda mala deti plne kojene do 6 mesiaca a kakali kazdy den… ale vraj aj 10 dni nemusia ale neviem teda kedy presne… ak je babatko spokojne, nestazuje sa… asi by som cakala, kedy mate poradnu? skuste si ked tak zavolat k dr ak ste znepokojena..

veroluky
11. mar 2022

@martinamatulka ja som mala syna plne kojeneho a kakal mi raz za týždeň, myslím ze 10 dní sa berie ako maximum... Takže ak ho neboli bruško a poprdka si, tak je dobre 🙂

eternity24
11. mar 2022

@martinamatulka Ano, je to v poriadku. Dcérka tiez kakala kazdy den a potom prislo obdobie kedy mala medzi stolicami aj 3-4 dňové pauzy. Tiez som si vždy robila starosti a čakala kedy uz 💩pride. Dokonca som si začala znacit do kalendára dni, ked stolicu mala, lebo som zo stresu v tom strácala prehľad. Ako tu spomína dáma vyššie, plne dojčené dieťa nemusí kakat aj 10 dni. Takze si to tiez iba sledujte a nestresujte sa ako ja 😀

kallanchoe
11. mar 2022

Moje boli dojčenie obe....kakali každý deň aj viac krát...a u oboch sa stalo že aj 10 dní nekakli....napriek tomu boli spokojné,akokeby nič.....tiež som sa zľakla vtedy....ale dr. povedala,pokiaľ je plne dojčene a dieťa je "spokojné" že je to v poriadku....prvý mal rekord 14 dní bez kakania a nič ani brucho veľké, spokojný naďalej,prdkal si veselo akokeby nič...🤣

martinamatulka
autor
11. mar 2022

Ďakujem Vám žienky. Je môj jediný tak pri všetkom čo je iné stresujem. Ale kúsok ste ma ukľudnili ☺️

marianna_peskova
11. mar 2022

Prvorodený syn bol plne kojený a boli dni, kedy nekakal. Doktorka mi hovorila, že maximálne týždeň nekakať je vporiadku, pokiaľ dieťa nie je plačlivé a v bolestiach.

katkasmacka
11. mar 2022

Nas maly bol tiez plne kojeny a nekakal kazdy sen. Tiez ked som sa pytala pediatra ci je to ok povedal ze to mlieko proste spotrebuje. Pokial neplace zeby ho bolelo brusko neriesila by som. Tiez vravel ze ten tyzden bez kakania je ok.