Problém s kakaním 1,5 ročného synčeka

balculienka
3. feb 2014

Ahojte mamičky, mám 1,5 ročného synčeka a posledné obdobie nás trápi veľmi kakanie... doteraz bolo všetko ok, ale posledné dní má stolicu len raz za dva alebo 3 dni. Tlačí tlačí a niekedy nič nejde von. skúšam teraz zmenu stravy , čítala som , ž e tým trpí 85 % detí , ale aj tak ak s tým máte niektorá mamička skúsenosť poprípade dobrú radu a typ a zmäkčenie stolice budem veľmi vdačná. dakujem

micikatka
3. feb 2014

@balculienka ovsene vlocky zalejes teplou vodou, nechas zmaknut, tie potom pridas do jogurtu a vodu z vlociek vecer do mliecka, a do jogurtu aj lanove semiacka. pripadne lan. semiacka nechat vo vode par hodin, vytvoria sliz, ten prededit do flasky s mlieckom a dat vypit. u nas to pomohlo. klop klop klop

anuskaaprazko
3. feb 2014

@balculienka az takto zle sme nikdy nemali ale skus davat ovsene vlocky, kasu, proste cokolvek z ovsenych vlociek, slivky, slivkovu stavu, hrusky alebo stavu z nich a vela tekutin.

anuskaaprazko
3. feb 2014

ano a tiez lanove semiacka 🙂

nigguska
3. feb 2014

@balculienka Ahoj,nam nic nepomohlo...ani uprava stravy...maly takto trpel jeden rok a potom to preslo same.....ale mozno vam strava bohata na vlakninu pomoze...treba vela byt a keby to bolo najhorsie,existuje jeden pripravok pre deti "prehanadlo-resp.zmakcovac stolice" je to nenavykove....kupis v lekarni len neviem ako sa to vola...ma to taku bielu flasku a zelenym napisane....moj to mal az tak ze 7dni nekakal....ale ako hovorim,ako prislo tak aj odislo...

balculienka
autor
3. feb 2014

ďakujem vám veľmi pekne za rady, vyskúšam ! 🙂

samara1609
3. feb 2014

@balculienka ahoj..takze zacnem po poriadku..ja s tym bojujem asi odjakziva..za mnou je: odvar z ovsenych vlociek,slivky,rozne probiotika..zmena mlieka atd...teraz som pouzila aj easy lax to je taky olejcek co nastriekas do predelky a on sa vykaka.samozrejme vela pit hlavne teplu tekutinu rano ...vela vlakniny a mozes masirovat ..ja som masirovala a cvicila v teplej vode..no to je z mojes strany vsetko...tvoj maly je uz vacsi takze urcite ma este viac moznosti..🙂) hlavne ziadne sladkosti a moja mala ked ma bobky,okamzite davam vela zeleniny este🙂))

nigguska
3. feb 2014

@balculienka med sa malym detom neodporuca...je silny alergen a hlavne sladky a sladke zapeka.....skus sa vyvarovat co najviac sladkym veciam....ked tak dochutit ovocim...to je sladke dost a detom to staci...

balculienka
autor
3. feb 2014

@samara1609 dakujem 🙂 vyskúšam aj ked papame aj vela zeleninky aj ovocia , ale vločky som ešte neskúšala, skúsim . 🙂

dankako
3. feb 2014

@balculienka urcite zaradit do jedalnicka napr. jablcko a taketo veci, menej cokoladiek a vyyyyborny na taketo stavy a upravu stolice je Duphalac...fakt super...dieta sa normalne nauci chodit kakat a nebude sa bat...papa

balculienka
autor
3. feb 2014

@dankako jablčko nam zatial nepomohlo a ten duphalac je na predpis ?

dankako
3. feb 2014

@balculienka ano ano, iba na predpis, zajdi pediatricke a da ti recept...ale flaska ma 500ml, tak ti to vydrzi dlhooooooo....stoji to za to ist a vypytat recept...je to fakt dobra vecicka...

dankako
3. feb 2014

@balculienka zabudla som, ja mam syrup a ten je super, je sladucky, tak deti ho dobre prehltaju, moja si ho doslova pytala a ked som mala problemy aj ja, tak mi fakt chutil 😉

balculienka
autor
3. feb 2014

@dankako ďakujem veľmi veľmi 😉

senta_sofia
3. feb 2014

@balculienka tiez sme mali to iste v tomto veku, kakaval raz za 4 dni, potom raz za 8 dni, ale nemal tvrdu stolicu, proste zadrziaval... ty mas pocit, ze jemu to nejde? inak da sa kupit v lekarni taka vlaknina pre deti, tusim medicol to vyraba, mna odhovarali od duphalacov a spol., ze to je na tazsie stavy, tak sa pripadne porad s lekarnikom alebo priamo s lekarom, ale moze to byt kludne aj psychickeho povodu, lebo deticky si v tomto veku uz zacinaju uvedomovat aj "tamtie" veci 🙂

balculienka
autor
3. feb 2014

@senta_sofia viem že asi sa mu nedá, lebo tlačí tlačí a niič a ked sa vykaká tak doslova také bobky a niekedy až hrče mu zostanú medzi ritkou že mu to musím vyberať servítkou, ☹ tak viem , že je to aj dosť tuché a tvrdé a určite ho to aj bolí, aj ja som sa chcela vyhnúť liekom , preto som chcela vedieť najskôr či mate s tým aj vy skúsenosti niekto... ☹ a vy skúšať najskôr "babské recepty" trvá to asi už 2 týždne a rozmýšľam, že asi skočím za lekárkov , ešte vyskušam ten odvar z ovsených vločiek do mliečka , uvidíme ....