Problém s kakaním

nikkyniks
13. máj 2014

Ahojte, malinký má 6 týždňov a kojím ho. Máme problém, malý sa nemôže vykakať, už druhý deň nič. Neviete poradiť, čo spraviť ? Teplomer som mu už aj do zadočku dávala, ale len poprdal ... :( Už mi ho je ľúto ...

nikolet_89
13. máj 2014

@nikkyniks ahoj kojene dieta nemusi kakat aj niekolko dni, ale ty si ho poznas neboj nestresuj, ked tak si kup rektalnu rurku a vyskusaj mu vzdy napr.vecer dat ak sa nevykaka, ale nestresuj ako hovorim aj par dni nemusi 🙂

jul11
13. máj 2014

@nikkyniks kojene dietatko nemusi kakat kazdy den. my sme mali aj 10dni nic. ide o to,ci ma bolesti a tvrde brusko. ak nie,tak je to v pohode. aj dr. povedala,ze je to ok

jaja1979
13. máj 2014

@nikkyniks Vobec sa nestresuj, kojene deti kakaju aj 10 x za den alebo len 1x za 10 dni. Moj najmladsi, ked bol iba plne kojeny nekakal vobec 12 dni, ale potom to stalo za to 😀 A nic sa mu nestalo. Materske mlieko je taka kvalitna strava, ze mu ide cele na uzitok.

monicm
13. máj 2014

@nikkyniks ak neplače a nie je nepokojný,tak sa tým netráp,ako písala @nikolet_89 kojené deti nemusia kakať každý deň,niekedy je to raz za týždeň,materské mlieko je ľahko stráviteľné,takže často z neho nezostane nič,čo by bolo treba vylúčiť.ak však plače,kúp probiotiká,masť na bruško a masíruj mu ho,cvič s ním tak,že mu budeš krčiť nôžky proti brušku,nie však nejak silno,nos ho bruškom k sebe,ak môžeš,rúrke a teplomeru sa vyhni,resp. nech je to tvoja posledná možnosť

konecnefree
13. máj 2014

Moja dcéra mala rekord 3 týždne bez, ale potom už keď sa to blížilo tak neskutočne prdíky smradľavé a jediné šťastie že sme boli doma, lebo by prekakala všetko.
Plne kojené deti nemusia kakať každý deň. Materské mlieko je ľahko stráviteľné bezo zbytku. Vôbec sa neznepokojuj, pokiaľ si poprdkáva. Ak by mal nafúknuté tvrdé bruško tak odporúčam Sab Simplex proti nadúvaniu.