Problém s kakaním u mesačného bábätka

bonena
5. mar 2015

mamicky poradte co ste robili vy ak mate taku skusenost, nasu malu aj kojim aj dokrmujeeme a stale tlaci ze sa jej chce kakat a nejde jej to aj pri tom place povedali sme to aj doktorke kazala nam davat espumisan, na ktory nijako nereaguje, a potom kazali harmancekovy caj ten davame zatial dva dni ale ziadna zmena.

momikpd
5. mar 2015

nas maly mal tiez problemy, ja som len cisto kojila. doktorka nam poradila, aby som si ja dala denne najviac 2dcl 100%jablkovej stavy a ze to prejde do mliecka a pomoze...mali sme domacu jablkovu stavu, tak som to skusila a musim povedat, ze zabralo uplne super. Dovtedy to bolo az take, ze sme mu museli parkrat hadickou pomoct, co ma vobec netesilo, ale potom sme ju uz vobec nepotrebovali. Ale je to individualne.

zdena12345
5. mar 2015

vypytat si od doktorky predpisat sab simplex- je ako espumisan ale silnejsi, nam dobre zaberal a este existuje jeden taky pripravok ale neviem ako sa vola.
u nas najlepsi vynalez rektalna rurka- nenaucil sa na nu, ak by si sa toho bala
pomahalo aj ked som ja jedla hrozno a melony a spominane jablcka /jab. stava

ivet1371
5. mar 2015

Davaj probiotika a sab simplex kupis v lekarni.alebo vysadit UM a Len kojit.castejsie prikladat

bonena
autor
5. mar 2015

dakujem za rady, no keby ju chcem len kojit prikladt by som ju musela kazdych 15 min uz v nemocnici som ju musela dokrmovat lebo jej nestacilo tu jablkovu stavu skusim hadam pmoze

visna264
24. máj 2015
Používateľ visna264 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od visna264.

Skuste kvapky colipre. Tie su pri bolestich bruska aj naduvani. My sme ich brali aj pri kolike a velmi nam pomohli.

mimi321
24. máj 2015

@bonena ten coliprev som neskusala ale vraj je super... nam stacil infacol... pekne pomohol pri oboch chalanoch... ale je to individualne... kazdemu babatku cosi ine sadne...

snopkulka
24. máj 2015

a čo tak probiotiká? Ja dávam obom synom preventívne dlhodobo 😉 kvapky sú vhodné pre bábätká od narodenia

adka455
31. máj 2015
Používateľ adka455 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od adka455.

My sme davali malej kvapky coliprev tiez pred kazdym kojením aj UM a dobre bolo. Bolesti bruška pominuli, ani nam po krmeni uz neplakala.

domca3333
29. jún 2015
Používateľ domca3333 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od domca3333.

My davame cistu vodu a dobre je. Taktiez nam odporucili davat aj kvapky coliprev proti bolesti bruska, kolikam ktore sme tiez mali. Nasledne sme menili mlieko asi na trikrat. ALe uz je dobre. Takze skus a uvidis co zaberie vam.

sonyana
6. júl 2015

Ahojte chcem sa opýtať, moja malá ma mesiac, už musím dokrmovať lebo jej nestačí mám riedke mlieko a tak máme sunar, prvé dva dni úplne super spinkala bola kludná a teraz ja neviem či sa nedokáže sama vykakať, už robíme aj s tou rektálnou hadičkou, plače má tvrdé bruško ale vetri má dobré len to kakanie, už nevieme čo by sme jej, aj espumisan aj čaje aj všeličo možne a nič, doktorka nám poradila kvapky ale ani to nie :/ trápim sa ja a aj ona ale hovorím vetri máme len to kakanie nás hnevá. ďakujem za radu

mimi321
6. júl 2015

@sonyana riedke mlieko neexistuje. 🙂 mozno to UM robi ze sa nemoze vykakat... skusila by som zmenit znacku... mozno jej len nesadlo 🙂

bonena
autor
7. júl 2015

@sonyana ten isty problem sme mali aj my potom sme zmenili znacku mlieka a bolo lepsie ale nie uplne mali sme nutrilona presli sme na bebu, a tiez sme pouzivali hadicku a casom to preslo samo tiez sme sa trapili ale po meciaci uz pekne kakala
a @mimi321 tiez mi lekarka povedala ze mam slabe mliecko ze malej nestaci a nevie ju zasitit uz v nemocnici sme dokrmovali pretoze bola stale hladnucka poritom som mala mlieka dost aj sa mi tvorilo

ifoneta
7. júl 2015

myslim, ze je to velmi idividualne u kazdeho babatka. Ja som iba dojcila a nepomohol nam ani espumisan, ani sab simplex, ani coliprev, ani biogaja, ani akesi kvapky z anglicka. Pomahali masaze bruska, nosenie v polohe na tigrika a samozrejme rurka nasa kazdodenna. Trvalo nam to 5 mesiacov kym sme nepresli na prve zeleninove prikrmy, potom koliky presli, na rurku si mala nezvykla. Vela trpezlivosti a nezufat, ono to raz prejde. Co pomohlo jednemu, nemusi zarucene druhemu.:(

simca663
29. sep 2015
Používateľ simca663 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od simca663.

Ja som sa snažila používať rúrku iba minimálne. Bolesti bruška sme mali , aj vetríky u nás bol problém tiež len s kakaním. Pediatrička nám odporučila kvapky Coliprev, ktoré nám pomohli. Po krmení nám malá neplakala a po odgrgnutí do pol hodiny už aj spala 🙂

sonyana
29. sep 2015

ahojte, chcela by som sa opýtať, moja malá má 4mesiace, máme zelenu stolicu a takú redšiu, všetky výsledky boli negatívne tak nám dala iba zmenu mlieka na sunar ha, ale moc to nepomáha, neviete dačo poradiť??? ďakujem veľmi pekne