Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Problém so stolicou dvojročného dievčatka

veronika31082012
11. okt 2014

Ahojte vsetci, potrebujem od vas radu, pomozte mi kto vie, prosim! Mam 2 rocnu dcerku a ma problem so stolicou. Jednak sme si nedavno zacali zvykat na nohavicky, no uz jeden mesiac jej robi tazkosti kakat na zachod alebo nocnik. Striedaju sa jej dni : 2 dni redsia stolica 2x do dna a potom 3 dni skoro nekakania a ked kaka, tak to su skor mensie ,,bobky" 1x do dna. A aj sa mi stazuje, ze ju boli brusko☹ viem, ze musi vela pit aj polievky papat, no tazku ju na to nahovorim. Nezjedli sme nic nove, tak neviem kde je problem... U lekara sme este neboli, lebo to zatial nebolo potrebne, stale sa radim s mojou svokrou, ktora bola zdrav. sestra. Uz som zufala, preco sa to deje!!! Vopred dakujem za pomocne komentare, pekny vecer. A piste mi aj take ,,domace rady". Dakujem

trgypadl
11. okt 2014

@veronika31082012 ahoj,niekedy maju deti blok a problem s kakanim....u lekarky si pytaj duphalac,je na predpis.moze sa uzivat dlhodobo a je nenavykovy.pocas dna jej do misky nakrajaj ovocie alebo zeleninu,jogurty,susene ovocie,kompoty..casom sa to upravi neboj.drzim palce

lulucitta
11. okt 2014

Ahoj 🙂 moja dcérka bude mať dva roky a tiež sme mali problém s kakaním, u nás to boli stále bobky a také tvrdé, úplne to klopkalo do nočníka :( my sme začali používať vlákninu pre deti, sú v nej už aj probiotiká. Je to taký prášok, kúpiš bežne v lekárni a pridávaš do mliečka, jogurtíku alebo aj polievky 🙂 samozrejme treba pri tom viac piť, ja som dávala menšie dávky lebo som sa bála, že bude malá menej piť... ťažko dieťa nútiť vypiť toľko a toľko vody/čaju 🙂 ale nám to pomohlo

veronika31082012
autor
11. okt 2014

@lulucitta dakujem pekne za radu, mozem ta poprosit o nazov toho prasku?! no je tazke nutit deti pit alebo jest polievky, cim viac chces tym viac ona nechce 🙂 ale som rada,ze vam je uz lepsie! dufam,ze aj my sa s tym popasujeme. dakujem ti pekne za radu

veronika31082012
autor
11. okt 2014

@trgypadl ahoj, nastastie mi papame dost ovocia aj jogurtikov, no s cim mame problem tak to je cokolada! viem,ze aj to jej moze zadrzat stolicu,no obcas musime zhresit, ale teraz mame zas par dni pauzu. kompoty sme este neskusali, no skusime ich. dakujem

lorela
11. okt 2014

@veronika31082012 Ovsene vlocky (jemne - s mliekom, s jogurtom, kasu, s ovocim alebo s kompotom) rano a vecer a uvidis, aky je to zazrak s okamzitym ucinkom 🙂

lulucitta
12. okt 2014

Tu začni písať odpoveď...

Odošli