3 týždňový chlapček je nekľudný a plače

cicuskam3
2. mar 2013

Ahojte chcela by som sa opytat syncek ma 3 tyzdne a uz druhy den je strasne nekludny,dost placka. Kakat kaka ale stale tlaci aj si obcas poprdka. Kojim ale malo takze mu davam sunar. A mam doma kvapky infacol ale este som mu ich nedavala. Strasne malo spinka asi hodku a pol a potom je aj 4 hodiny hore. Uz som mu skusala brusko masirovat,aj nozickami pocvicit a nic stale je velmi nekludny. :(

nikolet_89
2. mar 2013

@cicuskam3 vyskusaj mu dat rektalnu rurku a neviem, ale mozno mu ani ten sunar nevyhovuje...

cicuskam3
autor
2. mar 2013

skusim aj to ma napadlo uvidim este dnes a v noci a ked sa to nezlepsi tak sunar zrusim a skusim nieco ine

anicka87
2. mar 2013

@cicuskam3 kup si probiotika Infants Dophilus, pol odmerky do mliecka 1x denne, nam to hned pomohlo 😉

mirka1308
2. mar 2013

my sme to pri malom zažili tiež, stále plakal a nakoniec od hladu. Tak sme začali dávať Nutrilon a býval kludnejší aj keď mával koliky asi do 5mesiaca ☹ Vyskúšaj rektálnu trubku, my sme dávali aj espumisan pre deti - no či to vám zaberie ťažko povedať. Každé dieťatko je iné. Ak dávaš sunar, chvílku to trvá kým si bruško na mliečko zvykne, to píšem preto, ak by si chcela iné mliečko vyskúšať, účinok nebude ihneď. Pýtala som sa odborníčky a tá mi vtedy povedala, že každé mliečko kým si na to dieťatko zvykne trvá aj 2týždne. Moc som ti asi neporadila, musíš len vyskúšať.

aha1
2. mar 2013

ak môže tak mu dávaj piť harmančekový čaj (ak nie ste alergici) obnovuje črevnú flóru kúp si gélik na bruško nie je na prepis vždy keď máš pocit, že má koliku pekne vmasírovať gélik do bruška, dávaj ho veľa spať na bruško a espumisan emulziu ja som dávala večer (infacol nepomáha ani mojim a čo som sa pýtala tiež nepomáhal).

misaha
2. mar 2013

@cicuskam3 chcem sa najpr opytat prečo malo kojis?...nemaš mlieko?..leby čim viac prikrmujes umelym mliekom tym menej vlastneho sa ti bude tvorit..cim viac si maleho budes prikladat tym viac budes mat mlieka a maly sa pri kojeni pekne uvolni a poprdka si..aj sunar mu podla mna nevyhovuje,poznam vela mamiciek čo prestali davat sunar lebo pre take male babtko nebol vhodny...čaj by som mu ale ešte nedavala lebo obsahuje tanín ato je droga...aj tie detske ho maju!..pomože ti rektalna rurka ako ti radia baby,ked mu ju das tak trošku mu pocvič nožičkami a uvidiš či sa potom trošku ukludni,či to je tym bruškom...no ale ak su to koliky tak z toho bude musiet iba vyrast :(..ale trošku mu pomožeš masirovanim bruska s mastou Pupík...ale určite by som zrušila dokrmovanie,ked mlieko mas tak sa snaž skor o to ako zvysit tvorbu,to je najlepsie čo pre svojho syna možes spravit 🙂..držim palce.

reni1512
2. mar 2013

..skuste ho umyt v bylinke očistec (neviem ako sa povie spravne) a skuste to cervenou nitkou, mozno ma len z oci.. mozno ho brusinko ani neboli.. ak kojis len troska tak skus ty vypit feniklovy cas a tak vyskusaj.. jemu nedavaj iba sebe..

janinah
2. mar 2013

90% plačkov v jeho veku je hladných al. bolí bruško..sunar odkedy dávaš?možno mu nesadol a treba iné UM,ale treba vôbec UM?...máš pocit,že máš málo mlieka?musíš veľmi veľa piť,aj v noci...a ešte mi napadlo,nebolí ho uško?skús ho zaň potiahnuť,poklopkať za uškom,uvidíš...

cicuskam3
autor
3. mar 2013

@misaha ahoj snazim sa ho co najviac prikladat ale niekedy sa stane ze mliecko nemam vobec alebo iba slabucke a malicky stale place lebo je hladny tak iba vtedy mu davam sunar. Vcera som ho pretrela ocikanou plienkou a dnes uz je lepsie dakujem

cicuskam3
autor
3. mar 2013

@reni1512 ano ocistec sa to vola musim to zajtra kupit v lekarni a okupat ho vcera som ho potrela ocikanou plienkou a je uz lepsie.

cicuskam3
autor
3. mar 2013

@janinah umele miecko mu davam asi 5 dni velmi nerada ale niekedy to fakt nejde a ked je stale hladny a placka tak mi nic ine neostalo len ho prikrmovat. snazim sa vela pit . a co sa tyka toho uska tak skusim. Dakujem

reni1512
3. mar 2013

@cicuskam3 tak potom to bolo nieco ,,skarede" z vonku, lebo ked masirovanie bruska nepomaha je to jasne z ,,oci" 🙂 drzim prsteky

misaha
3. mar 2013

@cicuskam3 VYSKUšAJ GRAVIMILK z lekarne,je super zatial pomohlo každej babae a s kombinaciou caju na dojcenie od Lerrosu...cca do 2-3dni by sa ti malo mliecko uravit 🙂..držim palce

zuzu2009
3. mar 2013

pri umelom mliecku by som poradila odvar z obycajnych ovsenych vlociek, to znamena ze prevaris 1 liter vody s 1 cajovou lyzickou ovsenych vlociek a nasledne po 10 minutach scedis do sklenenej flasky , ked vychladne ulozis do chladnicky a zarabas nasledne dalsie davky napr. sunaru, mojim detom to pomohlo, je to skusenost - recept starych mam, ked babatko podrastie mozes robit silnejsi odvar das 1 polievkovu lyzicu na 1 liter vody, chlapci zvyknu mat problemi s bruskom a mojmu synovi to veelmi pomohlo

cicuskam3
autor
3. mar 2013

@reni1512 tiez si myslim lebo teraz stale spinka dospava tie dva dni 🙂 kazdy den ho pretrem pre istotu plienockou 🙂

cicuskam3
autor
3. mar 2013

@misaha dakujem urcite vyskusam 🙂

cicuskam3
autor
3. mar 2013

@zuzu2009 dakujem velmi pekne za radu 🙂

luba41
3. mar 2013

@cicuskam3 zavolaj si laktačnú poradkynu, poradí Ti ako kojiť nadalej bez prikrmovania UM / Každá fľaša UM znižuje tvorbu Tvojho mlieka/ napr. http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-do... Kúp si šatku na nosenie a nos maličkého na sebe, uvidíš určite bude kludnejší, aj si pospinká... A uľaví sa mu na bruško aj bez liekov... 😉

misaha
3. mar 2013

@cicuskam3 ozaj to gravimilk maju aj v tescu ale tam je aj o 2e drahsie! 🙂..inak stoji 5e a caj 2..takže si myslim že je to ok a mas to cca na 2 tyzdne 🙂..neskor možes aj menej pit ked už bude mliecka dost..páááá