Problémy z hypotónie

alexandra1805
2. júl 2015

Chcem sa opytat baby ake problémy byvaju z hypotonie ? Moze aj DMO ? :( my mame lahku hypotoniu cvicime na lopte ..dakujem

katarina644
2. júl 2015

@alexandra1805 ahoj mam syna hypotonika, od narodenia je hypotonik- slabe svalstvo, dva roky som s nim cvicila vojtovku a to bol cely nehybny. teraz ma styri a tristvrte a je z neho krasny chlapec. ak ho nepostavis na nohy do troch rokov, vtedy sa uz do papierov pise, ze je DMO.

alexandra1805
autor
2. júl 2015

@katarina644 my sa este nevieme postavit na nozky sami ale inak ich má silne přetoze ked ho má na nohách sa mi sám zosuchne a už cupitaaa a 🙂 aj ked ho postavim o postel/ postielku pekne stojí . tak sa bojím či vlastně bude aj chodit. A bojím sa toho že v Auguste budeme mat 13m. Už a nebudeme stát
ZŽe nám daju DMO . lebo kamoskinemu malému už dali ale tak on bol úplně leziace dieta

siska53
2. júl 2015

@alexandra1805 moja bola lahko hypotonicka a navyse je hypermobilna (vsetko po mne). Vsetko robila na hranici normy. Az v roku som uz ja trvala na vysetreniach. Kazali nam len plavat alebo ine cvicenie pre deti navstevovat a mala co najviac stvornozkovat.
Chodit zacala asi tyzden po 18.m. Myslim bez pomoci. Ma kusok cez 3r. A nejak to na nej nevidno.. Mozno jedine tak,ze neprejde tolku vzdialenost,ale to tiez skor ako kedy...zvykne aj prekvapit.

Ci tvoj maly to ma vaznejsie,musi posudit odbornik. My sme ani vojtovku necvicili,jedine som s nou ja z vlastnej iniciativy cvicila na fitlopte zdvihanie hlavky,ked bola este uplne mini. To som si nasla ja sama na nete.
Drzim paste.

alexandra1805
autor
2. júl 2015

@siska53 on je rozumovo OK na jeho věk vsetko ukáže zopakuje povie atd.. Len to že je pomalejší v pohybe :/ má 11m. Korigovanych 10m.) a do kolkych mesiacou cakaju doktori kým začne chodit do 18m. ? Chodime aj k neurologické ona chce tiez aby najviac stvornozkoval ale co ked nechce být ani natom brusku predsa na sílu sa nic nevyřiesi . ona ho chválí že je bystrý šikovný chlapcek ale já sa bojím však už IDE mat rok

nikasv29
2. júl 2015

@alexandra1805 ak ta to upokoji moja zdrava dcera zacala stvornozkovat cca v 13. mesiaci a samostatne chodit v 17. mesiaci pretacat sa asi v cca 8. mesiaci ale sediet sedela uz ako 5 mesacna uplne sama...a to podotykam je moja dcera uplne zdrave dieta len lenive bolo kedze mala aj velku vahu v roku mala 15 kg ale teraz bud mat tri roky a ma 16 kg. je to riadny huncut 🙂

siska53
2. júl 2015

@alexandra1805 nemyslela som rozumovo,no po tej motorickej stranke.
Na chodzu ma dieta cas do 18.m.
Syn zacal chodit ako 11 m.,dcerka az po tom 18.m. Ale ona sa pokusala. Tym,ze som ich mala oboch doma,sa musela aj sama o seba postarat,zabavit,tak sa naucila 4nozkovat a veľa 4nozkovala i na ihrisku,ved nebudem cele leto kvoli tomu doma. Vsetko sice spinave,ale zabavila sa i precvicila i ona.

siska53
2. júl 2015

@nikasv29 velika! Nasa mala v roku ledva 7kg.. A teraz ma nieco cez 3a konecne cez 12kg.

alexandra1805
autor
2. júl 2015

@nikasv29 pfuui tak to riadna baculka ani sa jej necudujem že sa jej nechcelo :D moj má okolo 11kg. On je slabsii a Ťažky tak možno přeto este nevladze .. A dakujeeeeem 🙂

sandey
2. júl 2015

Môj malý je hypotonik doteraz, má 5 a pol roka. Narodil sa predčasne, len V 12 mesiacoch začal sedieť, presne V 18 Mesiacoch chodiť, cvičiť sa s ním nedalo, ale teraz je v pohode, trošku nemotornejši pohybovo, napríklad mal dlho problém sa naučiť skákať, ale teraz behá ako šarkan, len doktorka to vidí na jeho držaní tela. On aj keď ako malý sedel, tak nemal rovný chrbatik

alexandra1805
autor
2. júl 2015

@sandey a cvičila stě s malým ? Tak dufam že to aj my stihneme do 18m. 🙂

sandey
2. júl 2015

cvičili sme len na rehabilitácia pár krát, doma som ho nenutila lebo plakal, a on má aj srdcovú vadu, tak som sa bála aby mu ten plač neuškodil, takže cvičenie nič moc, ale dobehol to a je OK

katarina644
2. júl 2015

@alexandra1805 netlac ho na stavanie, on sa musi zacat sam postavit, a vsetko okolo. cvic s nim, ale nerob veci, ktore nedokaze. moj krpec zacal chodit v dvoch rokoch. a to som mala doma totalneho leziaka. ani hlavicku nevedel drzat, otacat na druhu stranu nevedel, bol uplne mimo, teraz beha a je uplne, ze tip top sikovny. len s nim cvic a nedavaj ho na nozicky, on sa sam musi postavit. To je jedina rada.

dooomca
2. júl 2015

Keď mal malý 9 a pol mesiaca poslali nás na rhb, leebo nič nerobil iba sa pretacal. Tampoveedali, že je hypotonicky, že po telesnej schránke je na úrovni 5.mesiaca. tiež som už strácala nádej, že sarozhybe a keď mal 9 mesiacov aj 3 týždne začal sa plazit, dlho nič a keď mal 11 a pol mesiaca dal sa na 4 a o 3 dní na to si aj sadol. Teraz bude mať 13 mesiacov, párkrát sa mu podarilo postaviť, ale nechodí. Stále chodíme na rhb a podľa nej je v kuse niečo zlé, ale ja to už ignorujem, malý ma proste svoje tempo, stvornozkuje, sadne si a raz začne chodiť. Veď nebude ležať do konca života. Mám pár kamarátov ktorí začali chodiť v 2 rokoch a teraz takí športovci. A môj filipko je od narodenia taký pohodak, tak čo sa on bude namáhať keď nemusí. V živote sa ešte nachodi🙂

bonaqa2013
2. júl 2015

@alexandra1805 my sme s dcérou cvičili vojtovku v Mt a bolo to o ničom. Ani po roku žiadne pokroky. Odporučili nám Olomouc a po 3 mesiacoch sa dcéra postavila na nohy. V Olomouci nám povedali, že na Sk nevedia cvičiť vojtovku - však sami sme nato prišli, zbytočne sme stratili rok.

lennkka17
2. júl 2015

netreba robiť hneď paniku. moj malý je tiež hypotonický. necvičili sme ziadnu vojtovku. zacal chodiť pozdejsie, len 16 mesacny, stvornozkovat 11 mesačný. ale pekne napredoval len to zacal vsetko robit pozdejsie. nic mu nie je, inak je zdravy

alexandra1805
autor
3. júl 2015

Dakujem vsetkym za odpověďe 🙂

chiara_elle
3. júl 2015

Moja dcera bola tiez hypotonicka, cvicili sme od narodenia do 1 roku. 3x denne.
Prestali sme ked zacala chodit, presne v 12 mesiacoch. Teraz ma 1,5 roka a nestiham za nou, robi vsetko co ma. Takze urcite poctivo cvicit.

jurinecka125
12. júl 2015

My mame tiez lahku hypotoniu a necvicime. Neurologicka nedala 6 mesacnej dcerke ziadne cviky, v sprave napisala lahka hypotonia.