Prudké vracanie u dojčiat?

lila794
1. jún 2008

Chcem sa opytat, ci niektore babatka mozu vracat uplnym prudom. Maly ma 8 tyzdnov. Je plne kojeny, pekne pribera. Obcas grcne, ale len trochu, ako vsetky deticky. Dnes sme museli s manzelom na chvilu odist, tak sme mliecko odsali a svokra ho nim nakrmila. Ked ho dokrmila, prave sme prisli a maly plackal. Zdalo sa, ze mu to nestcilo, ze je este hladny. Tak som ho prilozila, papal asi 5 minut a zrazu zacal vracat, ale strasnym prudom, islo mu to odvsadial. Obaja sme boli uplne mokri. Neviete, cim to moze byt? Mate s tym skusenosti? Nemoze to byt tym, ze sa pomiesalo odsate mliecko s cerstvym? Strasne som sa zlakla. ☹

petulienka
1. jún 2008

lila,

moze byt ze sa z tej flasky nahltal, neodrgol si a k tomu sa este "dorazil" tvojim mileckom. proste mu to asi nesadlo. my sme si take nieco podobne zazili tiez a bolo to len preto lebo maly sa moc nahltal bolelo ho brusko negrgol si poriadne, tak to potrom vyvratil.
ale ak by sa to opakovalo urcite navstiv pediatra, nic tym nestratis a aspon budes kludna 😉 drzim palceky

lila794
autor
1. jún 2008

Dakujem, som sa strasne zlakla, bol to hrozny pohlad na to chuda ☹ manzel ho hned zdrapil, lebo ja som ostala ako skamenena a bolo dobre, zacal sa usmievat a ja revala ako mala ☹ potom si uz aj pytal jest, tak sme mu dali, ale len trosku. Vyzera, ze uz to bude ok.

petulienka
1. jún 2008

lila a odvtedy uz ti papal a neopakovalo sa to? tich laknuti este bude 😉 neboj vsetko bude ok

lila794
autor
1. jún 2008

ano, on si po chvili pytal. Bala som sa, ale dala som mu, lebo plakal. Vyzera, ze je v pohode.

domulienka
1. jún 2008

ahoj aj nam sa to stalo tiez mala tak 2 masiaciky pri kojeni mliecko islo prudom aj cez nos no tiez ked sa jej ulavilo tak sa znova napapkalo a bola ok stalo sa to este raz a odvtedy uz nie .drz sa . 🙂 🙂 🙂

cathrin
1. jún 2008

lila, nám sa to stávalo veľmi často a začalo to asi v tom čase ako vám.....hlavne, keď sa malá viac prejedla....ja som s tým utekala k doktorke, ale tá ma upokojila, že je to úplne bežné....poradila mi dať jej nutriton (to je taký prášok), ktorý sa dáva lyžičkou pred a počas kojenia- zahusťuje mlieko a zabraňuje následnému vygrckaniu....u nás to zabralo, aj keď som sa s tým nutritonom natrápila....
a tiež ma veľmi prekvapil ten prúd, by som neverila, že také malé dieťa vie toľko vyvracať 😕

pokiaľ by nezabral ten nutriton, tak skús behnúť k doktorke, nech vás pošle na vyšetrenie refluxu 😉

renatam
1. jún 2008

Ahoj. Z jedného vrackania si nič nerob, to sa stáva. Podla mna to bolo sposobené tým, že bol krmený z flaše, na čo nie je zvyknutý, určite nie z pomiešania mliečka. A ani Nutriton nedávaj, keň malý prospieva, len občas trochu grcká a nemá iné problémy, je to normálne. Najlepšie, čo možeš urobiť, ďalej do dojči. /som detská dr.-to sa mi lahko radí, však???, ale nemysli, aj ja som bola pri svojej teraz už 13 mesačnej dcérke občas riadne vyplašená/

lila794
autor
1. jún 2008

dakujem, fakt som sa ukludnila.

cathrin, my ten nutriton mame, dr. mi ho dala, ked obcas grckol. Dala som mu ho len 2x, lebo to do neho neviem dostat. Ale potom prestal grckat, tak sme to nedavali. Asi sa budem musiet pokusat. Tento stvrtok ideme do poradne, tak sa povypytujeme. 🙂

lila794
autor
1. jún 2008

Uvidim, co sa bude diat dalej, ak nebude casto grcakat, tak to do neho pchat nebudem. Lebo on fakt pribera - straaasne. Ma len 8 tyzdnov a skoro 7kg. 😉

kamajka
1. okt 2010

ahojte sem ma presmerovali tak len kopírujem svoj príspevok

zvracanie u dojčeného bábätka
kamajka Maminy z čoho to môže byť?? Synček je plne dojčený doteraz sme nemali problém, no posledné tri dni som si všimla že viac zvracia ako obyčajne, dnes sa to už vyhrotilo tak,že zvracia takmer v kuse, po dojčení aj medzi nimi. Nepapá nič iba MM. Je aj dosť uplakaný, stolicu ma normálnu, je pravda že papá dosť často, cez deň aj každú hodinu a pol, niekedy každé dve - neviem ani,lebo dojčím na požiadanie, nepozerám na hodiny. V noci potiahne aj 5 hodín bez problémov. Neviem,čo mu môže byť. Poraďte ak viete, ďakujem.

dominikaluis
5. okt 2010

ahojte,
moja Dominika ma zajtra 6 tyzdnov a tiez po kazdom krmeni UV zvracia,obcas je to bez grckania ale malo kedy neviem ako to riesit ,zijeme v Uk a tu je vsetko podla dr o.k prosim o radu ako to riesit?....

matulik284
6. okt 2010

ahojte babulky...chcem sa opytat...malicka prave zvracala prudom mliecko a o 10 minut zvracala znova ale zltym...asi zaludocne kyseliny...neviem ci mam ist na pohotovost ked zvracala zltym alebo co robit...prosim poradte...stalo sa to uz niekomu?

lenulice
6. okt 2010

Ahojte baby, já jen k tomu Nutritonu - aj my měli silný reflux, toto jsme dostali v nemocnici, protože malý fakt grckal proudem, ale Nutriton jsem mu nacpala snad jen 3krát, stejně bez výsledku, malý mi zvracel tak jak tak. A podle dětský doktorky, pokud dítě normálně krásně přibírá, prospívá, tak je zbytečný toto do něj cpát. U nás to bylo navíc o nervy, vůbec mi to nechtěl, tak jsem se na to vykašlala a hotovo. A s radostí jsem to vyhodila 🙂

matulik284
6. okt 2010

neviete mi niekto poradit ? ☹

junovka
6. okt 2010

@matulik284 nepises, ci kojis alebo nie?A nema mala sopliky? 😕

matulik284
7. okt 2010

@junovka ano kojim a malicka ma trosku sopliky....dnes je to uz lepsie nevracala zatial

junovka
7. okt 2010

@matulik284 ta zlta tekutina mohla byt od soplikov.

lila794
autor
7. okt 2010

Mne dcerka okolo 6 tyzdnov zacala poriadne grckavat a obcas aj zlte - dr. ma ukludnila, ze je to uz natravene mlieko. Nam to zacalo kvoli kolike, ako sa napapala, hned tlacila a pucila sa a tym padom jej vsetko islo von pusou. Bolo to na nervy hlavne pri kojeni, lebo mliecko sa jej vracalo, ona plakala, lebo chcela papat. Taky zacarovany kruh. Ale tento druh refluxu je len taky "kozmeticky" problem - furt na sebe podbradnik, neustale pranie, prezliekanie....Inak, ten Nutriton uz velmi neodporucaju, ako pri synovi, teda pred 2rokmi. Lebo dieta je z toho cele poleptane - zaludok, velmi pribera....Teraz mi dr. poradila Gastrotuss a to tak, ze dat jej po kazdom kojeni na cumlik - take male zrniecko. To nam trosku pomohlo. Ale dieta z toho grckania musi iba vyyrast. Uz negrckame 😉 Samozrejme, ak okrem toho pekne pribera a prospieva.

vodnari
28. feb 2011

Potrebujem poradiť.Synček má 4 mesiace.Tri týždne bol len kojený a potom sme začali prikrmovať....až do teraz som ho kojila a aj prikrmovala.Vždy si pekne odgrgol a málokedy grckol...možno za tie 4 mesiace 5 krát.Ale teraz asi tri dni mi začal grckať.Včera asi tri krát ale to bolo skôr vodička asi tak 3 hodinky po papaní,ale len máličko.A dnes už dva krát a tak poriadne a bolo tam aj mliečko.Teraz asi tiež už tri dni nechce prso a už len flašku.Niekto mi hovorí že to nič nieje že nemusím s ním k lekárovi,že teraz už ako je väčší tak už len neležká a sa stále pechorí že to má z toho.Ako sa vygrcká tak sa smejká.Nemôžem ho nijak ukľudniť po papaní,buď sa dvíha a tým si tlačí na bruško alebo si dáva ručičky stále do pusy.Neviem čo mám robiť či zájsť ku lekárke alebo nie.

poussin
17. júl 2011

Rovnaky problem mame aj my. Moja dcera, ktorá má 3 mesiace je dojcena a zaroven prikrmovana nutrilonom. Doteraz takmer vobec nevrackala a ak ano tak len velmi malo po odgrgnuti. Od vcera vecera vracia prudom. Stalo sa nam to prvy krat a ak to bude dnes pretrvavat zajtra planujeme ist k lekarke.
Mne naopak tesne po vracani odmieta flasku a chce len prsnik. Po hodinke uz flasu neodmieta. Po vygrckani ma dobru naladu. Smeje sa a rozprava. Tak ako u "vodnari" aj moja mala si dava rucicky stale do pusinky a robi pohyby akoby sa snazila pretocit na brusko. Nema hnacky ani zvysenu teplotu.
Malu vsme vazili a od vcera pribrala cca 10 gramov.

lenka_tomi
9. máj 2012

Baby urgentne by som potrebovala pomoc! Od včera moja tagmer mesačná dcérka čo spapá vygrcia. Je plne dojčená. Čo by ste poradili.

jasminet
9. máj 2012

@lenka_tomi ist k lekarke... hned

lenka_tomi
9. máj 2012

@jasminet niektoré baby píšu, že netreba hneď letieť k doktorke. Tak som z toho zmätená.

jasminet
9. máj 2012

@lenka_tomi pri ani nie mesacnom dietati by som teda pri tom, ze takmer vsetko vyvracia letela bez debaty.... 😅

lenka_tomi
9. máj 2012

@jasminet máš prosím ťa s týmto problémom nejaké skúsenosti?

nina2008
9. máj 2012

Moze to byt reflux, ma to dost deti, dcera to mala tiez.....

jasminet
9. máj 2012

@lenka_tomi mam, ale dcera mala 10 mesiacov. zacala z nicoho nic vsetko vracat. na druhy den skoncila na infuzkach s campylobaketerom, dehydrataciou atd atd. a pri mesacnom dietati sa dehydratacia prejavi naozaj rychlo. takze by som minimalne zavolala vasej lekarke. nechcem teda strasit, ale uz som zistila, ze radsej 3x zbytocne, ako raz neskoro...

lenka_tomi
9. máj 2012

@jasminet ako sa prejavuje dehydratácia?

jasminet
9. máj 2012

@lenka_tomi pri novorodencovi vpadnutou fontanelou, malo alebo vobec necika, unava, sucho v ustach, suche pery, koza na ruke sa da chytit medzi prsty a natiahnut....

jasminet
9. máj 2012

@lenka_tomi a moze babu smrdiet z ust po acetone, pripadne moč moze acetonovo smrdiet....