Prvé príznaky choroby - liečba

fifina75
14. jan 2024

Ahojte mamičky, keď začnú prvé príznaky ochorenia (minimum sopla, sem tam zakasle) a nasadíme liečbu (inhalovanie, sprej do nosa, čaj...) je reálna šanca že by sme si nemuseli prejsť celým procesom choroby ale skončilo by to hneď na začiatku? Či je to zbytočne a zas bude dva týždne doma...

trinityf
14. jan 2024

To ti tu nikto nevie povedat predsa. Bud je to hop alebo trop. Nejaka sanca je.

fifina75
autor
14. jan 2024

@trinityf ja len že či nemá niekto skúsenosť.

viestta
14. jan 2024

@fifina75 ako pise @trinityf , bud vsetka ta snaha zaberie alebo nezaberie. Mam to odskusane, nieked pomohlo, niekedy bola kazda snaha marna

trinityf
14. jan 2024

No skusenosti tu ma kazda mamina urcite kopec ale je to tak ako ti piseme. Ani jedna z nas nevie ako zacinajuca choroba vypali. Niekedy to vyzera katastrofalne a po par dnoch sirupov a cajov je to prec a niekedy to zacina soplikom a skoncime na liekoch alebo aj upne inak.

tehotna40
14. jan 2024

Presne ako píšu vyššie. Starsi nosi zo školy kadečo, keď vidím na malej ze uz je nesvoja zvýšim príjem vitamínov, sprej do nosa atď, niekedy to nedostane prejde ju to, niekedy to dostane nech robím čokoľvek. Je to tak 50 na 50.

stanulienkat
14. jan 2024

Antihistaminika-stiahnu sliznice a da sa predist silnym opuchom v nose, hrdle.

stanislavicenka
14. jan 2024

@fifina75 Ono, v tomto je velmi dolezite, aky sipny je imunitny system. Ja som za to podpora vat ho stale, to znamena zit zdravo. 80%imunity mame v creve. Iba tolko k tomu.

lauriik
14. jan 2024

Strasne zalezi aku virozu doniesiol. Niektore sa daju zvladnut za 2 dni a niekedy je to na tyzden. Ale to ti tu nikto nepovie co ma 🤷🏼‍♀️

zuza.m
14. jan 2024

U nas ked zacnem vcas vela krat chorobe predideme.uz ked zacina posmrkavat konvickujeme nos a davam jej stopkasel.o 2 dni je po chorobe tak ze vobec neprepukne.ale nie vzdy niekedy mozeme zacat vcas ale ke to silnejsie

akvi
14. jan 2024

@fifina75 vždy som to robila tak, že ak dieťa malo prvé príznaky choroby, HNEĎ som ho nechala doma a nasadila babské recepty. Vždy sa nám to podarilo zvládnuť za tri, štyri dni. Moje dieťa nikdy nebralo ATB a vlastne som so soplom, či kašľom nikdy nebola ani u dr. Nebolo treba. Chápem, že asi nie každý má takúto možnosť, mne to práca dovolovala. Ale čo som počúvala od kamosiek, ktoré to robili opačne, že dieťa šlo do školy, škôlky aj s ľahkými príznakmi a vždy sa dobreze nemodlili, aby to do víkendu vydržalo, tak poväčšine aj tak skončili minimálne týždeň doma, niekedy aj dlhšie a väčšinou aj na ATB, prípadne sa im kašeľ ťahal aj mesiac.

fifina75
autor
14. jan 2024

@akvi O prácu nejde som na RD s mladším dieťaťom, ide o to že na konci októbra mala ATB kvôli angine, pred mesiacom dobrala ATB čo mala zápal priedušiek a nechcem aby to zase skončilo na ATB. Samozrejme bude doma a liečiť ja len že či sa to dá skrátiť z 2-och týždňov napr. na jeden. Ake babské recepty vyuzivate

akvi
14. jan 2024

@fifina75 keď si doma, tak nie je o čom, hneď, ako vidíš, že na ňu niečo lezie, tak nechaj doma. Telo potrebuje kľud, aby mohlo vyzdravieť, vždy je lepšie to podchytiť hneď. Babské recepty na hrdlo napríklad teplé mlieko s medom a lyžicou kurkumy. Kloktanie soľou, šalviovou tinkturou. Na kašeľ zábal z masti alebo som mala taký prieduskovy krém. Vincentka do nosa.

mikadooo
14. jan 2024

@fifina75 áno, nám to tak povedzme cca. v 50% prípadov pomôže, aby sa choroba nerozvinula. Nie vždy to pomôže, to by som klamala, ale určite je menej doma ako predtým, keď som ten slabý soplík neriešila, že veď ešte to nie je také zlé. Okamžite dávam morskú vodu, nasivin, vitamíny, Echinaceu a proste všetko, čo sa mi zdá vhodné.

fifina75
autor
14. jan 2024

@akvi prosím ťa ten zábal z masti ako robíš? Dala som hneď borsučiu masť z lekárne na hruď, aj keď to nieje ako originál ale lepšie ako nič. Cibuľový sirup tiež a zajtra sa chystám spraviť aj cibuľový čaj ten kašeľ má otrasný hlavne teraz v noci

akvi
14. jan 2024

@fifina75 klasika bravcova mast, roztopit, pozor na teplotu, nasiakla som plienku, dala na hrud, na to igelit a zlahka otocila obvazom, nech sa to nezosuchne a dufala, ze co najdlhsie v tom dieta vydrzi 😅 Niekto dava na noc, lenze moj to na noc nechcel, ale par hodin vydrzal v tom.. Inak ten cibulovy sirup som sa vzdy chystala spravit, ale nakoniec nikdy nebolo treba.. Ten je vraj tiez dobry.. A to mlieko s kurkumou a medom na hrdlo je topka.. Mne to tiez zabera, len mi to nechuti, ale zaprem sa vypijem 😅

ivkag3001
16. jan 2024

My používame tymianový krém, eukasol a éterické oleje, samozrejme posilnujeme imunitu Narosanmi 🙂 ak by ste chceli vedieť viac info, tak kľudne píšte🙂

luckag304
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luckag304
12. feb 2024

Dobrý deň, chcela by som osloviť hlavne rodičov detí s Crohnovou chorobou. Som študentka ošetrovateľstva na JLFUK v Martine a píšem diplomovú prácu na tému Kvalita života detí a dospievajúcich s Crohnovou chorobou. Ak by ste mali záujem zúčastniť sa menšieho výskumu bola by som veľmi vďačná. Hľadám deti a dospievajúcich vo veku 8-19 rokov, ktoré by boli ochotné zdieľať svoje problémy a skúsenosti prostredníctvom krátkeho dotazníka. Ten je určený ako pre nich tak aj pre Vás rodičov. Ak by ste mali záujem a chvíľu času neváhajte mi napísať a ja Vám zašlem link na dotazník. Vopred veľmi pekne ďakujem. 🙂