Psychiatrická liečebňa pre 17-ročnú

nena76
21. okt 2022

Ahojte, prosím Vás viete mi poradiť dobrú psychiatrickú liečebňu - ústav pre teenegera?
Moja 17 ročná neter má problémy a evidentne potrebuje viac ako ambulantnú liečbu. Raz som našla súkromnú ale neviem si spomenúť na názov. Ďakujem

petruldo
21. okt 2022

@nena76 hraň je súkromná ale umiestnenie je na odporúčanie psychiatra.

nena76
autor
21. okt 2022

@petruldo ďakujem a nevieš náhodou či tie recenzie sú pravdivé? Lebo píšu na nete teda príšerné veci. Je mi jasné, že v takejto liečebni je to nie práve najpríjemnejšie ale predsa trošku empatie by nezaškodilo.

michellemary
21. okt 2022

Aj Kremnica má s teenagermi výborné výsledky...

petruldo
21. okt 2022

@nena76 máme pacientov čo tam boli, nehovorili žiadne prisernosti

nena76
autor
21. okt 2022

Ďakujem veľmi pekne.

deti95060810
21. okt 2022

no tak ja neviem - ale Hráň kritizovali ešte aj v novinách - resp. opisovali tam tie ich praktiky. Bolo to tuším - Dennik N...
Kremnica tiež som počula kde čo - skús MT. Nemocnica má psych. kliniku.

kim2028
21. okt 2022

V denníku SME opisovali niektoré praktiky v Hraň v článku z apríli , ale je koniec už tým praktikám. Problém je v tom, že celkovo psychiatria nie je holubník, ale má svoje pravidlá oddelenia tzv. denný režim treba dodržiavať. Nie je napísaný tam na srandu králikov. Logicky ich plnenie sa vyžaduje. Nezáleží ani na tom, či ste dieťa alebo dospelý. Aj na dospeláckom oddelení som zažil podobný prístup a praktiky. Hoci tie kolektívne tresty som z duše neznášal. Mal som to šťastie, že nemali na mňa veľký dosah, keďže 5 dní v týždni som bol na danom oddelení pomenej. Len akurát pondelky a nedele som trochu preklínal.

dilino
21. okt 2022

V prvom rade ked má 17 rokov je svojprávna ked nepôjde sama TY ako jej teta neurobíš nič. Na to musí byť dôvod a musí ju tam poslať súd v prípade že by niečo veľmi vážne urobila poškodila niekoho na zdraví alebo niečo veľmi vážne a nie že TY chceš to je všetko málo. TY to vidíš že potrebuje pomoc ale len ešte aby si nebola nakoniec TY najhoršia. Ked má rodičov ONI nech rozhodnú. Neviem že ľudia riešia druhých a na seba sa nepozrú. Tak TI ublížila neter že ju chceš silou mocou dostať do liečebne. Rieš si svoje problémy nie problémy tvojej už takmer dospelej netere. Ja sa riadim heslom ži a nechaj žiť. Teba to trápi má asi aj rodičov ktorý predpokladám ako aj tvoja neter majú IQ,OP, aj nejaký ten vek predpokladám že jej rodičia sú pri zmysloch a sú aj dosť dospelý a svojprávny. Mám aj ja 2 netere a nikdy v živote by ma nenapadlo písať do fora že moja neter potrebuje psychiatrickú kliniku ponižujúce a primitívne aby ja som sa vyzvedala na nejakú psychiatrickú liečebňu pre moju neter. Keby si bola moja sestra v živote ťa nechcem vidieť a preruším s tebou akýkoľvek kontakt. Bola by si pre moje deti nebezpečná TY. Na to sú jej rodiča a nie TY jej teta. Nechápem že sa nestaráš o seba a o svoju rodinu. Svet by bol krajší keby sa každý človek staral o seba. Nechaj neter žiť čo také roby. Zapálila byt, dom, napadla niekoho, zabila, zavraždila niekoho berie drogy či čo. Ked si myslíš že má nejakú schizofréniu, alebo podobný psychický problém takých ako je ONA tak takých ľudí je na mraky chorých a normálne chodia do roboty. Alebo tebe nie je po vôli tak má ísť do liečebne. A to nie je len tak že TY chceš najprv musí ísť na hospitalizáciu do nemocnice a potom tam lekár napíše či ma ísť na uzatvorene oddelenie a rozhoduje o tom súd ked niekomu niečo urobí a nie že teta si zmyslí že neter potrebuje liečebňu. Len aby sa to neobrátilo všetko proti tebe. Moju kamarátku tak tak sestra chcela zbaviť svojprávnosti len sa trošku prerátala lebo nenažratá sviňa chamtivá chcela zhrabnúť celý majetok po rodičoch. Ale sudca ju vysmial a odišla zo súdu s plačom a s hanbou na cele mesto a prácu že je hlúpa. Prečo nenapíšeš že prečo má ísť do psychiatrickej liečebne čo také robí že musí ísť .TY že máš obrovskú iniciatívu ju tam dostať ked má rodičov. TY si jej tútor, jej poručník. Na to aby išla do liečebne musí byť dôvod ktorý urči súd a nie že chcem neter dostať do liečebne. Alebo čo pre ID či prečo. Hlava mi to neberie že ja mám neter ktorá má rodičov 17 rokov a ja sa snažím ju dostať do liečebne. Prepáč len ja mám pocit veľmi silný že pre niečo to je a nemá to dôvod. Vieš to je že TY chceš vieš koľko žien tu na MK chce hoci čo deti, peniaze, a nemajú. V prvom rade sa nad sebou veľmi vážne zamyslí . Pokiaľ je ešte čas. Nepíšem to v zlom. Je to čisto môj názor.

nena76
autor
21. okt 2022

@dilino neter je po dlhom prieťahu konečne pridelená otcovi, nakoľko matka má tiež problémy a skôr škodila ako pomáhala. Neriešim druhých len chcem pomôcť švagrovi, nakoľko má tri deti a je na to sám. Má vážne problémy o ktorých nemám potrebu písať, lebo ... navštevuje psychiatričku, dochádzajú týždenne 200 km, nájsť liečebňu na Sk je veľmi ťažké, nakoľko ich je žalostne málo. @dilino možno neuveríš ale sú rodiny kde sa snažia si navzájom pomôcť. Nehodnoť a nesúď!

nena76
autor
21. okt 2022

@dilino ak som Ťa urazila mojim príspevkom, prepáč.

dilino
21. okt 2022

@nena76 mňa môže uraziť len inteligent.

martina8888
21. okt 2022

@dilino že inteligent.. to čo tu trepeš?!

dilino
21. okt 2022

@martina8888 to znamená že ona má neurazila. Ja ked sa nahnevám tak preto že má nahnevá človek ktorý ma inteligenciu.

lenjaona
21. okt 2022

@nena76 ja som tiež bola na psychiatriach viac než dosť, Kremnicu neodporúčam... Keď tak NR... Ale ak jej budu dávať lieky pozorne si prestuduj pribalovy leták... Velke žalúzie ma dobre ohľasy ale tam som nebola... Veľa šťastia

nena76
autor
21. okt 2022

@lenjaona Ďakujem, škoda že sa nedá poprosiť o radu. Normálne, nezištne. Je mi ľúto, že sa dnes nedokážeme rozprávať a len cez net sa vieme " odreagovať a dokazovať si niečo". Keď chce niekto radu tak ho ideme uraziť. Asi najvyšší čas opustiť MK. Pekný večer.

lenjaona
21. okt 2022

@nena76 nerozumiem vašej správe, ja som vám slušne poradila

nena76
autor
21. okt 2022

@lenjaona prepáčte, myslela som tie dve ....pred Vami. Nie som zvyknutá písať na rôzne fóra. Asi sem nepatrím. Chcem len pomôcť mladému dievčaťu žiť.

lenjaona
21. okt 2022

@nena76 ak sa dostane na hocijakú nech dodrží pravidla aj keď to bude tazke, a ked uz bude doma a dostane x liekov naozaj skontrolujte podrobný popis a pribalove letáky
Mne raz lekárka predpisovala medzi liekmi na uzkost depky a pod antiepileptika, lenze vtedy som nemala epilepsiu az po uzivani tychto liekov cca 3 roky 2 denne sa mi spustila epilepsia, vďaka jej chybe

liv1
9. nov 2022

@dilino tie tvoje vyjadrenia ked citam 🤦‍♀️. Niekto da otazku a ty z toho urobis uplnu story, najlepsie ze pr. o celej tej situacii vies. Napriklad aj ja viem o jednom dievcati, co urcite potrebuje psychiatricku starostlivost 24/7 a keby bola situacia a mali by o to zaujem, budem sa snazit pomoct. Ano su ludia a vacsina z nich co s psychickymi problemami chodia aj do roboty. Ale su aj taki, ktori sa pokusia o samovrazdu a neskutocne potichu trpia, lebo nedostali vcasnu alebo vhodnu pomoc. A niektorym sa to aj podari. A preco by liecebnou akoze mala niekomu ublizovat?! Vies ty vobec na co tie liecebne su? Mam znamu, co tam bola. Vyslovene povedala, chcem tam ist, nezvladam to, musim, aby som si nieco nespravila. A vies co si predstav? Pomohlo. Nie je to ziadna hanba, ale viem si predstavit, ze pre niektorych ludi co na dedine ziju, je to asi koniec sveta. Ked je ludom psychicky zle, treba im pomoct. Mozno aj tou liecebnou. Bodka.

alyka
14. nov 2022

@michellemary prepáčte ale ja som tam bola sice len 9 dni ale je tam hrozne a aj baby čo tam boli dlhšie tak tie sa citili ešte horiše ako ked tam prišli