Pustiť syna na lyžiarsky, ak ho bolí hrdlo? ?

janulienocka
9. feb 2020

Ahojte dievčatá, syn siedmak ma úst od zajtra na lyžiarsky na 5 dni, a od piatku ho boli hrdlo, má upchatý nos. Neviem či ho pustiť, ale strašne sa tam tešil, teplotu nemá, však ak niečo pôjdem pre neho, učiteľka mi hádam zavolá ... neviem, poraďte, vy by ste pustili?

pribinak
9. feb 2020

Pustila. Zbal mu nejaké pastilky, sprey a hotovo

deti95060810
9. feb 2020

jasné že ho pusti...však sa teší a chorí nie je....

veronikaszabova
9. feb 2020

@janulienocka pustila. Daj mu nejake lieky. Ved keby nieco, zavola ti

mogaa
9. feb 2020

@janulienocka pokiaľ nemá teplotu tak len nejaký Strepsils alebo niečo podobného, veď zdravotníka budú mať so sebou....a ak by bola teplota tak mu niečo dajú a nepôjde na svah

janulienocka
autor
9. feb 2020

@pribinak
@deti95060810
@veronikaszabova
@mogaa ďakujem dievčatá ;)

eriksonka1234
9. feb 2020

@janulienocka presne toto som riešila, od piatku, syn išiel dnes ráno na lyžiarsky, v sobotu lezal, potil sa, teplotu mal len 37.0,dnes ráno vyzeral byť už v pohode, tiež som mu dala strepsils, teplomer, spreje. Nech sa skúsi zababusit, vela čaju, a vypotit sa, kloktat soľ...

janinah
9. feb 2020

pustila...daj mu kvapky do nosa,tbl na cmúľanie na dezinf. hrdla,sinupret tbl na dutiny...tam musí byť zdravotník,ak bude horšie,tak ti zavolajú....a daj mu aj teplomer,nech si odmerá teplotu,keby sa mu zdalo,že má....

mirka807
9. feb 2020

Jasné že pustila, zábal mu niečo na cmulanie a kvapky do nosa

patka06
9. feb 2020

pustila by som, horský vzduch mu môže prospieť, zabaľ mu cmúľacie pastilky, sprej do hrdla aj do nosa....nie je to už malé dieťa vie sa o seba postarať
Na lyžiarskom je aj zdravotná služba, pomôžu mu ...no a ak by bolo veľmi zle určite ti zavolajú

panelacikova
9. feb 2020

@janinah Môžeš ho pustiť. Na LV školy zabezpečujú lekára, akonáhle dieťa ochorie "zľahka", ostáva na izbe a lieči sa. ak ide o ťažší prípad (teploty, horúčky, úraz), okamžite kontaktujú rodičov a riešia odchod dieťaťa. Takže môžeš byť pokojná. Je to už veľký chlapec, len ho pouč, že ak by sa cítil slabo, nech sa nepreceňuje, aby niekde neodpadol, nech radšej povie lekárovi a ostane na izbe 🙂

verca888
10. feb 2020

@janulienocka ano, aj ja by som ho pustila, pokial ma iba nadchu. zbal mu nejake spreje a tabletky a ked bude najhorsie, tak povedz ucitelke, nech ti zavolaju.