Rázštep v ústnej dutine

adina75
6. aug 2012

Maminky mate niektora skusenosti z takouto liecbou?

anicka26
19. jan 2015

@natali7478 my chodime do bb.Razstep sme mali velky 3xsme mali operovanu peru,prvu operaciu hned po narodeni a potom este 2xmensiu korekciu.Kedze bol razstep velky...Podnebie nam spravili naraz,,,zatial sa reoperacia neplanuje a uvidi sa podla vyvinu reci ci to bude v byducnosti treba dokorigovat.Operacia dasna(kostenny step)sa robi az okolo 10 teho roku ale iba tym detickam,ktore ho maju porusene.Takze aj nam.Inak sme nic nepotrebovali nejake platnicky,pomocky...Akurat nosime strojcek na zubky(formuje celust a zubky) Cakas babetko s razstepom?

anicka26
19. jan 2015

@natali7478 my chodime do bb.Razstep sme mali velky 3xsme mali operovanu peru,prvu operaciu hned po narodeni a potom este 2xmensiu korekciu.Kedze bol razstep velky...Podnebie nam spravili naraz,,,zatial sa reoperacia neplanuje a uvidi sa podla vyvinu reci ci to bude v byducnosti treba dokorigovat.Operacia dasna(kostenny step)sa robi az okolo 10 teho roku ale iba tym detickam,ktore ho maju porusene.Takze aj nam.Inak sme nic nepotrebovali nejake platnicky,pomocky...Akurat nosime strojcek na zubky(formuje celust a zubky) Cakas babetko s razstepom?

rachel36a
11. apr 2016
gabrielahj
12. apr 2017

Ahojte baby chcem sa spýtať či mali vaše detičky po prvých operáciach problém s rečou ,, reč znela nosovo ,, a či boli dalšie operácie ktoré tento problém odstránili . A či náhodou niektorá nemáte kontakt na Mudr Jana Lehockého v BB dakujem krásne

mufka1
12. apr 2017

@gabrielahj ahoj moja dcerka ma razstep mäkeho podnebia ma 4 r a problemi s recou ide jej to nosom

gabrielahj
12. apr 2017

@mufka1 A ak sa smiem spýtať máte naplánovanú operáciu dalšiu alebo nejake riešenie ????

mufka1
12. apr 2017

@gabrielahj no ppvedali nam ,ze pocame este aby ju nemuseli operovat ,ze skusime logopedicle cvicenia a ked to nepojde tak operacia a to predlzenie podnebia .

gabrielahj
12. apr 2017

@mufka1 Aha takže to vlastné nejako predlžujú podnebie ??? A to stači vlastné len táto operácia a je po probléme

mufka1
12. apr 2017

@gabrielahj no ano predlzit podnebie ale to nieje upne ,ze zacne dobre rozpravat vela zavysi od vela veci a nieje to 100% ,ze to je posledna operacia .Ja som poznala nemocnice maminku co bola uz 6 x s dcerkou na operacie .Dievcatko malo 6 r a rozumet jej nebolo nic.Mojej nadtastie je aspom nieco rozumet ale jej nebolo nic.My budeme cakat ci sa to podari bez operacie(ja dufam,ze ano nechcem aby zasa trpela)
Aky mate problem vy?