Rečová dislalia

emilia23
27. feb 2014

Ahojte,najde sa tu nmamicka s podobnym problemom?-nas nepriatel s ktorym mi bojujeme uz 5 rokou...----recova dislalia 😠

tamulik
28. feb 2014

@emilia23 ahoj, aj my bojujeme s dyslaliou. Maly ma 5 rokov a kazde 2 tyzdne sme na logopedii. moj to ma ako nasledok zapalu mozgu. a vy ?

emilia23
autor
2. mar 2014

U nas presne needia ale zrejme bol chvilu bez kyslika pri porode:(...my tiez kazdy dva tyzdne ale pokroky su velmi pomale

masta3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibistec
6. mar 2014

@masta3 no to ste na tom vynikajuco

masta3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
abbie
7. mar 2014

@masta3 myslela to doslovne a myslim si to aj ja ... vobec na tom nie ste zle, ked nevie č, š, ž ... v tomto veku sa pre toto ani k logopedovi nechodi, to moze za pol roka este nabehnut ... na vymenny listok nieco musia napisat, ale vas sa dyslalia netyka, ved si to hod do vyhladavaca 😉

masta3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tamulik
7. mar 2014

@emilia23 ahoj, no u nás sa rec troska zlepšila, ale v starostlivosti logopéda sme od dvoch rokov. chodíme tam ako na hodiny klavíra. ale už mu je rozumieť, nielen ja a najbližšia rodina, ale dokonca v decembri mu aj neurológ rozumel 😀 .
ale u nás sa každým infektom s teplotami rec zhorši, tak len dúfame ze sa to dá do poriadku, o rok mu treba isť do školy.
to tiež nemáte jednoduché keď bol na chvilocku bez kyslíka, ale na druhej strane si povedzme ze ešte dopadli dobre keď majú iba rec skaredu ☹, mohlo to byt aj horšie.
u nás po zápale mozgu a krčoch so stratou vedomia boli prognózy strasidelne, keď nás pustali z nemocnice tak sa lekári ani nemohli na nás pozrieť co nevedeli povedať ci vôbec bude ešte chodiť, rozpravat, jest .
my mame zlatu logopedičku, ktorá sa mu fakt venuje, a hlavne si ho hneď od začiatku získala , tak s teší keď ide k tete Adi. 🙂.

bibistec
7. mar 2014

@masta3 stze na tom este dobre u nas je to omnoho horsie drzim vam palce

emilia23
autor
19. mar 2014

@tamulik, mas pravdu....kym sa nestalo nic vaznejsie a ide len o rec......mi nastastie s teplotami a tak nemame problem,nezhorsuje sa to....synovi velmi pomohla skola,pretoze,kazde pismenko ho nuti vyslovot ho spravne a vidno drobne pokroky,nastastie som sa nenechala ukecat na specialnu skolu🙂drzkam vam palceky

emilia23
autor
19. mar 2014

@masta3,vo veku 3,5 deti bezne nevedia vyslovit sikavky,pri dyslaii je problem skoro so vsetkumi pismenami,teda aspon mi sme mali,a je to zdlhavi proces....ale nieje to katastrofa,co sa tyka v porovnani s inimy zavaznejsimi chorobami deticiek

emilia23
autor
19. mar 2014

@bibistec ....ak sa smiem spytat,mate tiez dieta s dyslaliou...

bibistec
20. mar 2014

@emilia23 my mame problem ze dcerka dlho nerozpravala a vytvarala si posunky a neskor rozvite vety v posunkoch ako 2,5 rocna povedala 3 slova...tak som s nou sla na logopediu a tam jej velmi pomohli, chodime stale teraz ma 4 roky a je to velka drina ale zlepsuje sa to, neviem nazov diagnozy ale ma problem jednak so svalmi tvare a potom aj mozog akoby nemal take prepojenia akoby mal mat, ked sa uz nauci pismeno povedat spravne tak ako pismeno ho povie ale vo vete alebo v slove uz nie. Ale ide to a mame velmi zlatu logopedicku tak je to ok. drzim palce